18 lat „M jak miłość”. Te gwiazdy już nie grają w serialu. Co robią i jak wyglądają dzisiaj?

M jak miłość obsada

M jak miłość obsada

Jak wyglądaj byłe gwiazdy M jak miłość?

M jak miłość to serial, który na ekranach telewizorów gości już 18 lat. Początkowo miał być odpowiedzią na Klan, ale okazało się, że losy rodziny Mostowiaków interesują widzów o wiele bardziej niż Lubiczów. Nic więc dziwnego, że od lat co poniedziałek i wtorek najnowsze odcinki ogląda tysiące, a nawet milionów telewidzów.

W tym czasie zmienili się nie tylko scenarzyści, ale także aktorzy. Z okazji 18 urodzin serialu (pierwszy odcinek wyemitowano dokładnie 25 sierpnia 2000 roku) przypominamy kilku z nich, którzy pojawili się w pierwszych latach emisji programu.

Kogo dołożylibyście do tej listy?

Cezary Morawski, serialowy Krzysztof Zduński

Morawski, przez lata wcielał się w rolę Krzysztofa Zduńskiego, który przez wiele lat był mężem Marii Zduńskiej. Małżeństwo wychowywało wspólnie synów Piotra i Pawła. Aktor w serialu grał do 2006 roku. Później epizodycznie pojawiał się w filmach i serialach takich jak m.in. Blondynka czy Prawo Agaty. Od 2016 jest dyrektorem Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Paweł Okraska, serialowy Michał Łagoda

Aktor, na ekranie telewizorów, pojawiał się dwukrotnie w latach: 2000–2004 oraz 2007–2014. Wcielił się w rolę Michała, który był mężem Małgosi Mostowiak. Okraska to przede wszystkim aktor teatralny, od czasu do czasu grywa także epizodyczne role w filmach. Pojawił się w produkcjach takich jak m.in. Och Karol 2 czy Prawdziwe zbrodnie.

Maja Hirsch, serialowa Iza Marczak

Maja to nie aktorka amatorka, ale posiadająca w tym kierunku konkretne wykształcenie. Ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie.W serialu wcielała się w rolę Izy Marczakprzyjaciółki i współpracownicy Małgorzaty. W kolejnych latach pojawiła się w serialach takich jak m.in. BrzydUla, Ojciec Mateusz oraz Komisarz Alex.

Robert Gonera, serialowy Jacek Milewski

Gondera w roli Jacka Milewskiego występował od 2000 do 2006 roku, a jego postać w tym czasie przez rok była mężem Marty Mostowiak. Gondera to aktor teatralny i filmowy. Przez lata w zawodzie można było oglądać go w produkcjach takich jak m.in. Korona Królów, Przepis na życie oraz Czas honoru.

Steffen Möller, serialowy Stefan Möller

Steffen Möller gościł w serialu od 2002 do 2008 roku. Grał rolę sąsiada Mostowiaków, a także drugiego męża Małgosi Mostowiak. Steffen to nie tylko aktor, ale także kabareciarz. Wydał dwie płyty ze swoimi występami: Niemiec na Młocinach i E, tam, Unia! To także autor książki Polska da się lubić, która ukazała się także w Niemczech pod tytułem Viva Polonia.

Agnieszka Fitkau-Perepeczko, serialowa Simone Müller

Aktorka w serialu gościła od 2003 do 2007 roku, kiedy występowała w roli matki Stefana Möllera. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. W 1981 roku wyjechała do Australii. Pracowała tam jako aktorka i fotograf. W tym czasie nie zapomniała jednak o aktorstwie. Pojawiła się w australijskich serialach, w tym m.in. we Więźniarkach. Od 2005 jest wdową po aktorze, Marku Perepeczce.

Dominika Figurska, serialowa Ewa Nowicka

Figurska wcieliła się w rolę Ewy Nowickiej, która na swoim koncie miała romans z Krzysztofem Zduńskim. Kiedy znajomość się z nim skończyła, przespała się z przypadkowym mężczyzną i zaszła w ciążę. Dominika z aktorstwa przerzuciła się na dziennikarstwo. Od 2016 roku jest prezenterką programów telewizyjnych. Prowadzi m.in. Polska na dzień dobry. Weekend w Telewizji Republika.

Rafał Królikowski, serialowy Konrad Badecki

 

Aktor przez rok wcielał się w rolę Konrada Badeckiego, byłego profesora Małgosi Mostowiak, z którym dziewczyna wdała się w romans. Królikowski gra w teatrze i na szklanym ekranie. Szerszej publiczności znany jest z ról w kilku serialach, w tym m.in. Na dobre i na złe, Tango z aniołem, Egzamin z życia i Teraz albo nigdy!

Marcin Bosak, serialowy Kamil Gryc

Chociaż aktorem był dużo wcześniej, to dopiero rola Kamila Gryca, współlokatora Kingi i Piotra Zduńskich oraz Magdy Marszałek, przyniosła mu rozpoznawalność. W serialu gościł 3 lata. Pojawił się w filmach takich jak m.in. W ciemnościPokotProsto z nieba oraz serialach, w tym w Drugiej Szansie.

Joanna Jeżewska, serialowa Magda Rudnik

Jeżewska przez trzy lata wcielała się w rolę Magdy Rudnik, siostry Jacka Mileckiego. Popularność przyniosły jej jednak parodie w programie Szymon Majewski Show. W Rozmowach w Tłoku wcielała się m.in. w Monikę Olejnik, Elżbietę Jaworowicz czy Jolantę Kwaśniewską.

Henryk Talar, serialowy Wiktor Gradoń

Aktor wcielił się w rolę mecenasa Wiktora Gradonia. Jest wieloletnim współpracownikiem Teatru Polskiego Radia. Sprawdza się jednak przede wszystkim w dubbingu. W latach 80. był lektorem starych kreskówek o Kubusiu Puchatku. W roku 2000 podłożył głos do znanej gry cRPG Baldur’s Gate II: Cienie Amn.

Wielkie zmiany w „M jak miłość” nadchodzą! Już wiadomo, co wydarzy się w nowych odcinkach

Wszyscy zamarli z przerażenia, gdy to zobaczyli. Teresa Lipowska zaliczyła spektakularną wpadkę na jesiennej ramówce TVP

Plan zdjęciowy „M jak Miłość” zamienił się w strefę wojny! Dwie największe gwiazdy serialu po prostu się nie znoszą!


Joanna Jeżewska 2000 rok

Joanna Jeżewska 2000 rok

Henryk Talar 2000 rok

Henryk Talar 2000 rok

Dominika Figurska 2000 rok

Dominika Figurska 2000 rok

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×