Szukaj

Korona królów: internauci bezlitośni dla nowego serialu TVP! Wytykają kardynalne błędy historyczne!

Korona Królów, serial historyczny tvp

Korona Królów, serial historyczny tvp

Błędy w serialu Korona Królów

1 stycznia o godzinie 18:30 zostały wyemitowane dwa pierwsze odcinki nowej telenoweli TVP – Korona królów. To historyczna superprodukcja przy Której pracowała m.in. twórczyni  największego hitu TVP2 „M jak miłość” Ilona Łepkowska. Akcja serialu zaczyna się w 1333 roku kiedy Władysław Łokietek podupada na zdrowiu i koronę przejmuje jego syn Kazimierz Wielki, który rządził Polską do 1370 roku.

Zaraz po zakończeniu emisji premierowych odcinków, w internecie zawrzało. Internauci wskazują błędy w serialu „Korona Królów”.

#koronakrolow zaczęła się od fragmentu modlitwy „Zdrowaś Maryjo”, który powstał prawie 200 lat później niż wydarzenia z serialu… – czytamy jeden z zarzutów.

Rzeczywiście modlitwa we współczesnej znanej wersji powstała dopiero po epidemii dżumy w Europie po 1500 roku, a pierwszy jej drukowany zapis pochodzi z  1515 roku.

W serialu “Korona Królów” internauci zauważyli również błędy w oprawie muzycznej. Twórcy serialu w scenach uczty użyli utworu “Saltarello” – to średniowieczny włoski taniec, którego powstanie datowane jest na 1390 rok.

Na dwory królewskie ten taniec wszedł dopiero dwa wieki po Łokietku – pisze jeden z internautów.

 

Ponadto internauci komentowali drętwą grę aktorską oraz nieudolną charakteryzację i scenografię. Pojawiały się również zastrzeżenia co do czołówki serialu, która według krytyków łudząco przypomina wstęp do brytyjskiego The Crown.

 • Przydałoby się może chociaż trochę wizualnie postarzyć kostiumy i rekwizyty (paski, pochwy na miecze itd.), tak żeby nosiły jakieś minimalne znaki użytkowania.
 • Domostwo spalone, belki czarne, ale słoma przetrwała
 • Ładne i czyste dłonie, czyste buty, wszystko wykrochmalone, w XIV wieku…
 • Właśnie realizacyjnie cofnęliśmy się, do wczesnych lat 90.
 • Korona Królów odtwórczyni Aldona dykcyjna porażka. Kiedyś prof. Bardini pilnował aby aktor mówił wyraźnie z dykcją a teraz ta głupia manianiera seplenienia u dziewczyn. – komentują internauci na Twitterze.

Korona królów – wyniki oglądalności

Mimo, że internauci nie zostawili suchej nitki na serialu, to oglądalność „Korony królów” okazała się imponująca. Jak podają Wirtualne Media pierwsze dwa odcinki obejrzało 4,2 miliony widzów!

Korona królów ma szansę stać się serialowym hitem czy raczej klapą 2018 roku?

Marcin Rogacewicz zmienił się dla roli! Z przystojnego lekarza z “Na dobre i na złe” zostało niewiele…

Co oglądać w Sylwestra 2017 i Nowy Rok w telewizji? Oto propozyce z polskich stacji. Wybraliśmy same HITY!


Korona Królów - serial historyczny TVP

Korona Królów - serial historyczny TVP

Korona Królów - serial historyczny TVP

Korona Królów - serial historyczny TVP

Korona Królów - serial historyczny TVP

Korona Królów - serial historyczny TVP

Dodaj komentarz

 • Gość pisze:

  Córki Kazimierza i Aldony – Elżbieta ur. ok 1226 i Kunegunda Kazimierzówna ur. 1334 lub 1335 w serialu mają po kilka lat ( w serialu jest rok 1333 tuż po śmierci Łokietka ) więc skąd są dwie? Jest jeszcze córka przybyła z Węgier ( z romansu z Klarą Zach w 1229 ) i jest najmłodsza z trzech. To się zgadza. Ale skąd Kunegunda dwa lata przed narodzeniem?

 • Gość pisze:

  Są błędy ale da się oglądać czego nie można powiedzieć o wielu innych polskich serialach, w których jedyną zagadką jest to kto się z kim prześpi w kolejnym odcinku.

 • sylwojlida pisze:

  brasdzia na mi te frlomni podobas

 • Tauri pisze:

  Dodałabym jeszcze coś, czego mi brakowało – w jednym odcinku Kazimierz żeni się z Aldoną, w drugim odcinku bach, wyskakują dwie 4 czy 5 letnie córki 🙂 Nie zależy mi na dłużyznach ale nawet królowie miewali jakieś problemy rodzinne i małżeńskie, jakieś życie prywatne. I nie mam na myśli tylko łożnicy, bo serial nie musi być wcale nadmiernie goliznowy, żeby był fascynujący. Wystarczą wiarygodne dialogi – wiarygodne dla postaci, oraz dla epoki. Byłoby chyba znacznie ciekawiej, i realniej, gdyby w początku filmu Kazimierz i Aldona mieli tyle lat ile wtedy mieli a mieli po 15 lat, gdy brali ślub. No ale ja wiem, że bardzo trudno znaleźć dobrze grające dzieciaki i młodzież nie opatrzoną w serialach – co widać po córkach Kazimierza, jak zwykle dzieci w polskich filmach to jest temat na oddzielny lament 😀 Czemu jankesi potrafią znaleźć talenty a my nie? Czemu każda dziewczynka z serialu musi być tak samo drętwa, jak Ciri z Wiedźmina? Czy są jakieś polskie seriale, nawet nie kostiumowe, gdzie dzieci potrafią grać, albo ktoś potrafi je wyszkolić?

 • Larrykr pisze:

  Mimo, że internauci nie zostawili suchej nitki na serialu, to oglądalność „Korony królów” okazała się imponująca. – No brawo dla autora tekstu. Suchej nitki nie zostawili po obejrzeniu! Podejrzewam że jakby poprosili rekonstruktorów XIIIw. to za pół ceny mieliby super stroje, muzykę i scenografię. A tak, kicz pod każdym względem

Komentarze są wyłączone

Zobacz również

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×