NewsyZamieszanie z nowym hitem Margaret "Serce Baila". Sprawę komentuje jej chłopak: "Trochę mnie to jednak wk**wia"

Zamieszanie z nowym hitem Margaret "Serce Baila". Sprawę komentuje jej chłopak: "Trochę mnie to jednak wk**wia"

Margaret KaCeZet Serce Baila
Margaret KaCeZet Serce Baila
Aneta Błaszczak

08.06.2019 20:11, aktual.: 09.06.2019 01:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Margaret zafundowała swoim fanom ogromną niespodziankę. 31 maja do sprzedaży trafił album Gaja Hornby, który nie dość, że jest w całości nagrany po polsku, to zdecydowanie odstaje od dotychczasowej twórczości znanej za granicą polskiej piosenkarki. Nowy krążek 28-latki ze Stargardu Szczecińskiego promuje singiel Serce Baila, który powoli wdrapuje się szczyt listy najczęściej oglądanych polskich klipów na YouTubie. Piosenka została bardzo pozytywnie przyjęta przez odbiorców i dziennikarzy muzycznych – część z nich w swoich publikacjach dopuściła się rażącego błędu.

Jeden z serwisów branżowych w swojej publikacji zamieścił błędną informację na temat twórców utworu. Z krótkiego opisu dowiadujemy się, że za warstwą muzyczną Serce Baila stoją szwedzcy producenci, z którymi Margaret miała okazję wielokrotnie współpracować przy piosenkach nagrywanych na swoje dwa poprzednie albumy:

„Serce Baila” to znakomita robota zrobiona zapewne przez szwedzkich producentów. Mamy jednak wątpliwości czy przyjmie się na dosyć tradycyjnym polskim rynku muzycznym. Ten minimalistyczny break-beatowo-trapowy kawałek współgra rewelacyjnie z polskim wokalem Margaret – czytamy w recenzji na stronie djpromotion.com.

Niepoprawna informacja zaczęła żyć swoim życiem, co słusznie nie spodobało się chłopakowi Margaret, który jest nie tylko autorem, ale także producentem jej wakacyjnego singla. Doskonale znany wśród fanów m.in. muzyki reggae, Piotr KozieradzkiKaCeZet, opublikował na Instagramie krótką wiadomość, w której odniósł się do wspomnianych publikacji:

Dzień dobry, jak sami państwo widzą nasze produkcje są nieodróżnialne od tych z zachodu. (…) A tak na poważnie to trochę mnie to jednak wk**wia jak w tym kraju traktuje się autorów, że ważne w co się ubrała, z kim sypia, albo jak się wabi piesek, ale kto napisał czy wyprodukował piosenkę to już nie ważne. Pff…

Kto zatem jest autorem hitu Margaret Serce Baila? Odpowiedź na ten temat znajdziemy nie tylko w książeczce dołączonej do płyty Gaja Hornby, ale też w notatce promocyjnej zamieszczonej pod teledyskiem na YouTubie:

Autorzy: Kacezet, Jan Szarecki, MargaretProdukcja: Kacezet, Jan Szarecki, Marek Walaszek Soliści Dorota Majewska, Hanna StelmachMiks/master: Marek Walaszek

Wszystko jest już zatem jasne. Serce Baila to dzieło polskich artystów, którzy najwyraźniej w ocenie speców z branży muzycznej w niczym nie ustępują zagranicznym producentom. To chyba komplement! :)

  • KaCeZet na Instagramie
  • Mikołaj Trybulec, Kacezet, Margaret – premierowy odsłuch płyty Gaja Hornby
  • Margaret i KaCeZet zaręczyli się?
  • Margaret i Kacezet są parą
  • Margaret – premierowy odsłuch płyty Gaja Hornby
  • Margaret – premierowy odsłuch płyty Gaja Hornby
  • Płyta Margaret "Gaja Hornby"
  • Margaret i KaCeZet jak Britney Spears i Justin Timberlake
  • Chłopak Margaret – Kacezet – pokazuje środkowy palec
  • Kacezet to chłopak Margaret
[1/10] KaCeZet na Instagramie
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także