Jeden z serwisów branżowych w swojej publikacji zamieścił błędną informację na temat twórców utworu. Z krótkiego opisu dowiadujemy się, że za warstwą muzyczną Serce Baila stoją szwedzcy producenci, z którymi Margaret miała okazję wielokrotnie współpracować przy piosenkach nagrywanych na swoje dwa poprzednie albumy:
Niepoprawna informacja zaczęła żyć swoim życiem, co słusznie nie spodobało się chłopakowi Margaret, który jest nie tylko autorem, ale także producentem jej wakacyjnego singla. Doskonale znany wśród fanów m.in. muzyki reggae, Piotr Kozieradzki – KaCeZet, opublikował na Instagramie krótką wiadomość, w której odniósł się do wspomnianych publikacji:
Kto zatem jest autorem hitu Margaret Serce Baila? Odpowiedź na ten temat znajdziemy nie tylko w książeczce dołączonej do płyty Gaja Hornby, ale też w notatce promocyjnej zamieszczonej pod teledyskiem na YouTubie:
Wszystko jest już zatem jasne. Serce Baila to dzieło polskich artystów, którzy najwyraźniej w ocenie speców z branży muzycznej w niczym nie ustępują zagranicznym producentom. To chyba komplement! :)