Newsy"Seks w wielkim mieście" powraca! Jak teraz wyglądają główne bohaterki?

"Seks w wielkim mieście" powraca! Jak teraz wyglądają główne bohaterki?

Seks w wielkim mieście
Seks w wielkim mieście
Zuza Maciejewska
11.01.2021 13:40, aktualizacja: 11.01.2021 16:36

6 czerwca 1998 roku, po raz pierwszy na ekranach telewizorów został wyemitowany Seks w wielkim mieście stworzony przez Darrena Stara. Już po emisji pierwszego sezonu serial okazał się przebojem, który niedługo potem został kupiony przez ponad 60 stacji z całego świata – w Polsce można było oglądać go m.in. na antenie HBO, TVN i TVP. Co ciekawe, pełny polski tytuł serialu premierowo emitowanego w TVP2 brzmiał Jak upolować mężczyznę, czyli Seks w wielkim mieście.

Sex and the city doczekał się sześciu sezonów, na które złożyły się 94 odcinki. Serial nagrodzono aż 5 Złotymi Globami i 15 innymi nagrodami. Kontynuację wątków można było obejrzeć w dwóch filmach: Seks w wielkim mieście: film z 2008 i Seks w wielkim mieście 2 z 2010 roku.

Po wieloletniej przerwie w tym roku powstanie siódmy sezon serialu zatytułowany And Just Like That, który będzie się składać z dziesięciu odcinków. Chociaż wszystkie aktorki odgrywające główne role – Sarah Jessica Parker, Cynthia Nixon, Kristin Davis i Kim Cattrall stały się gwiazdami, w nowej serii nie zobaczymy ostatniej z wymienionych.

Zobaczcie, jak gwiazdy Seksu w wielkim mieście wyglądały w 1998 roku i jak prezentują się dzisiaj. Kto zmienił się najbardziej?

Seks w wielkim mieście (u góry główne bohaterki serialu w 1994 roku, u dołu w 2010)
Seks w wielkim mieście (u góry główne bohaterki serialu w 1994 roku, u dołu w 2010)

Carrie Bradshaw – Sarah Jessica Parker

Carrie Bradshaw – Sarah Jessica Parker (Seks w wielkim mieście)
Carrie Bradshaw – Sarah Jessica Parker (Seks w wielkim mieście)

Sarah Jessica Parker to aktorka, która na dużym ekranie najczęściej pojawia się w komediowych rolach drugoplanowych, ale to występ w Seksie w wielkim mieście przyniósł jej największą rozpoznawalność. W serialu wcieliła się w rolę Carrie Bradshaw, dziennikarki piszącej dla magazynu Vogue oraz prowadzącą kolumnę Seks w wielkim mieście w gazecie New York Star. Fani serialu przez lata kojarzyli Parker ze szpilkami Manolo Blahnika i czerwoną parasolką z Plaza Hotel.

Serial przyniósł aktorce wiele nagród, w tym m.in. dwukrotnie Złotey Glob, nagrodę Stowarzyszenia Aktorów Amerykańskich – SAG Award, nagrodę Emmy oraz dwukrotnie nominację do American Comedy.

Prywatnie aktorka w latach 80. przez siedem lat spotykała się z Robertem Downeyem Jr. Tworzyła z nim związek uwielbiany przez media, które nazywały go najgorętszą parą tamtych czasów. Relacja, przez problemy mężczyzny z używkami, się rozpadła. Szczęście i prawdziwą miłość Sarah znalazła u boku kolegi z teatru Matthew Brodericka, z którym wzięła ślub w 1997 roku. Sielanka nie trwała jednak długo, bo w 2008 Matthew zdradził Parker z 25-letnią brunetką. Aby zażegnać kryzys, para podobno udała się na terapię dla par. Małżeństwo udało się uratować. Owocem ich związku jest syn James Wilkie Broderick oraz bliźniaczki urodzone przez surogatkę Marion Loretta Elwell i Tabitha Hodge.

Do dzisiaj Sarah Jessica Parker uważana jest za jedną z najbardziej stylowych kobiet na świecie.

Miranda Hobbes – Cynthia Nixon

Miranda Hobbes – Cynthia Nixon (Seks w wielkim mieście)
Miranda Hobbes – Cynthia Nixon (Seks w wielkim mieście)

Aktorka pochodząca z Nowego Jorku, która zaczęła grać już w wieku 12 lat. W serialu wcieliła się w rolę Mirandy Hobbes Brady, odnoszącej sukcesy prawniczki twardo stąpającej po ziemi, która cechowała się cynicznym podejściem do życia i mężczyzn. Chociaż w grupie miała status najmądrzejszej, jako pierwsza urodziła dziecko Brady’ego. Aktorka za swoją rolę w serialu dwukrotnie była nominowana do nagrody Emmy (w 2002 i 2003 roku).

Serialowa popularność otworzyła Nixon drzwi do kariery. Dzięki temu zagrała m.in. główną rolę w filmie Trzej mężczyźni i ona, a także wystąpiła w kilku odcinkach Ostrego dyżuru. Wcieliła się także w postać Eleanor Roosevelt w Warm Springs. Za swoje role otrzymała nominację do kolejnej nagrody Emmy.

Prywatnie Nixon przez 15 lat była związana z Dannym Mozesem, z którym ma dwoje dzieci Samanthę i Charlesa Ezekiela. Aktorka deklaruje się jako osoba biseksualna, a w maju 2012 roku wzięła ślub z Christine Marinoni w urzędzie miasta Nowy Jork.

Nixon pokonała raka piersi, a obecnie promuje działania zapobiegające tej chorobie, pełniąc rolę ambasadora organizacji Susan G. Komen for the Cure.

Charlotte York Goldenblatt – Kristin Landen Davis

Charlotte York Goldenblatt – Kristin Landen Davis (Seks w wielkim mieście)
Charlotte York Goldenblatt – Kristin Landen Davis (Seks w wielkim mieście)

Davis w serialu wcieliła się w rolę Charlotte York Goldenblatt. Głównym celem jej serialowej bohaterki było znalezienie męża idealnego, mieszkania na Park Avenue i posiadanie dzieci. Jej wątek był jednym z najważniejszych aż do zakończenia serii w 2004 roku. Kristin w 1999 wraz z resztą obsady została uhonorowana na gali Women In Film Lucy Award w uznaniu za tworzenie postaci, które wzbogaciło postrzeganie kobiet za pośrednictwem telewizji. Za odegranie roli otrzymała także nominację do nagrody Emmy.

W ciągu kolejnych lat wystąpiła w kilku programach takich jak m.in. Pani Pająkowa i jej przyjaciele ze Słonecznej Doliny oraz Soccer Moms. Była także gościnnym jurorem w programie Projekt kreator mody.

Aktorka otwarcie przyznaje, że ma problemy z alkoholem, które rozpoczęły się już w czasach młodości. W jednym z wywiadów mówiła:

Alkohol uwolnił mnie. Byłam bardzo nieśmiała i nie wiedziałam jak wydostać się z mojej skorupy. Piłam z tego samego powodu z jakiego kocham aktorstwo. Chciałam poczuć rzeczy, wyrazić siebie i być wolnym. Naturalnie taka nie jestem.

Od 22 roku życia nie pije. Ma adoptowaną córkę Gemmę Ros.

Samantha Jones – Kim Cattrall

Samantha Jones – Kim Cattrall (Seks w wielkim mieście)
Samantha Jones – Kim Cattrall (Seks w wielkim mieście)

Kim Cattrall wcieliła się w Samanthę Jones właścicielkę agencji PR i najstarszą z głównych bohaterek, zwolenniczkę związków na jedną noc. Niestety nie pojawi się w kontynuacji serialu Seks w wielkim mieście.

Cattrall urodziła się w Anglii, ale wychowała w Vancouver w Kanadzie. Po ukończeniu szkoły średniej wyjechała do Nowego Jorku, gdzie rozpoczęła naukę w American Academy of Dramatic Arts. Jako młoda absolwentka zadebiutowała na deskach teatralnych w przedstawieniu The Rocky Horror Picture Show.

Przez lata zagrała w kilkudziesięciu filmach kinowych i telewizyjnych, ale to właśnie rola niezależnej bizneswoman Samanthy Jones przyniosła jej największą popularność. W 2003 roku zaangażowała się w pracę nad jego wersją kinową. Oprócz aktorstwa zajmuje także pisaniem opowiadań. Od 2012 jest w związku z Cliffordem Rossem. Wcześniej spotykała się m.in. z Bruce'em Willisem.

Jak zmienili się drugoplanowi aktorzy Seksu w wielkim mieście?

Chociaż to głównie kobiety zdominowały Seks w wielkim mieście, nie można zapomnieć o mężczyznach, którzy im towarzyszyli.

Chris Noth, czyli serialowy Pan Big, za rolę w Seksie w wielkim mieście otrzymał Złoty Glob i Złotą Satelitę. Po roli w serialu zagrał u boku Toma Hanksa w jego produkcji Cast Away. Prywatnie jest właścicielem klubu na Manhattanie.

Chris Noth – Mr Big (Seks w wielkim mieście)
Chris Noth – Mr Big (Seks w wielkim mieście)

Jason Lewis wygrał casting do roli Smitha. Początkowo skupiał się na modelingu, obecnie jego zainteresowanie grą aktorską ograniczyło się do publikacji związanych z modą i kampaniami reklamowymi.

Jason Lewis – Smith (Seks w wielkim mieście)
Jason Lewis – Smith (Seks w wielkim mieście)

Christopher Braden wcielił się w rolę Farmera Luke'a, który w serialu pojawił się w czwartym sezonie. Mężczyzna zagrał jeszcze w filmie Uśmiech Mona Lizy (2003). W 2005 przegrał walkę z rakiem. Został pochowany w Londynie.

Christopher Braden, czyli Farmer Luke (Seks w wielkim mieście)
Christopher Braden, czyli Farmer Luke (Seks w wielkim mieście)

Peter Onorati pojawił się również w sezonie czwartym i wcielił się w rolę trenera wrestlingu. Obecnie gra w filmach i serialach telewizyjnych, a zobaczyć go można było m.in. w Gotowych na wszystko czy Zaklinacz Dusz. 

Peter Onorati – trener wrestlingu (Seks w wielkim mieście)
Peter Onorati – trener wrestlingu (Seks w wielkim mieście)

Sam Robards zagrał postać Tomiego Reymi w trzecim sezonie. Jego kariera jednak nie zakończyła się na roli w Sex and the city, a wśród szerokiej gamy filmów, w których wystąpił, warto wspomnieć o Plotkarze, American Beauty oraz Sztuce dorastania. 

Tom Reymi – Sam Robarts (Seks w wielkim mieście)
Tom Reymi – Sam Robarts (Seks w wielkim mieście)

John Enos III w serialu pojawił się w ostatnim odcinku drugiego sezonu. Prywatnie spotykał się m.in. z Madonną, Cindy Craword czy Heidi Fleiss. Poślubił Jennie Lee, która zmarła w 2012 roku.

John Enos III – Mr. Cocky (Seks w wielkim mieście)
John Enos III – Mr. Cocky (Seks w wielkim mieście)
 • Seks w wielkim mieście (u góry główne bohaterki serialu w 1994 roku, u dołu w 2010)
 • Bohaterki "Seksu w wielkim mieście" w 2004 roku
 • 20 lat "Seksu w wielkim mieście": Miranda Hobbes – Cynthia Nixon (2018)
 • 20 lat "Seksu w wielkim mieście": Samantha Jones – Kim Cattrall (2018)
 • Tom Reymi – Sam Robarts (Seks w wielkim mieście)
 • Bohaterki "Seksu w wielkim mieście" w latach 90.
 • Bohaterki "Seksu w wielkim mieście" w latach 90.
 • Samantha Jones – Kim Cattrall (Seks w wielkim mieście)
 • 20 lat "Seksu w wielkim mieście": Samantha Jones – Kim Cattrall (1998)
 • Bohaterki "Seksu w wielkim mieście" w latach 90.
 • 20 lat "Seksu w wielkim mieście": Carrie Bradshaw – Sarah Jessica Parker (2018)
 • 20 lat "Seksu w wielkim mieście": Charlotte York Goldenblatt – Kristin Landen Davis (1998)
 • Chris Noth – Mr Big (Seks w wielkim mieście)
 • Christopher Braden, czyli Farmer Luke (Seks w wielkim mieście)
 • Charlotte York Goldenblatt – Kristin Landen Davis (Seks w wielkim mieście)
 • 20 lat "Seksu w wielkim mieście": Charlotte York Goldenblatt – Kristin Landen Davis (2018)
 • Jason Lewis – Smith (Seks w wielkim mieście)
 • Bohaterki "Seksu w wielkim mieście" w 2010 roku
 • Carrie Bradshaw – Sarah Jessica Parker (Seks w wielkim mieście)
 • 20 lat "Seksu w wielkim mieście": Carrie Bradshaw – Sarah Jessica Parker (1998)
 • Miranda Hobbes – Cynthia Nixon (Seks w wielkim mieście)
 • 20 lat "Seksu w wielkim mieście": Miranda Hobbes – Cynthia Nixon (1998)
 • Peter Onorati – trener wrestlingu (Seks w wielkim mieście)
 • John Enos III – Mr. Cocky (Seks w wielkim mieście)
[1/24] Seks w wielkim mieście (u góry główne bohaterki serialu w 1994 roku, u dołu w 2010)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także