Newsy"Sami swoi" wracają! Zdjęcia do kolejnej części trwają. Oto nowi odtwórcy głównych ról w kultowej komedii

"Sami swoi" wracają! Zdjęcia do kolejnej części trwają. Oto nowi odtwórcy głównych ról w kultowej komedii

Sami Swoi
Sami Swoi
Krystyna Miśkiewicz
11.04.2023 09:00, aktualizacja: 11.04.2023 09:20

Sami swoi to film, który niemal od sześciu dekad bawi kolejne pokolenia Polaków i nigdy się nie nudzi. Komedia z 1967 roku w reżyserii Sylwestra Chęcińskiego to kultowy obraz polskiej kinematografii. Za reżyserię odpowiedzialny był Andrzej Mularczyk.

Film opowiada o losach dwóch zwaśnionych rodów Karguli i Pawlaków. Rodziny mieszkają ze sobą po sąsiedzku na Ziemiach Odzyskanych, gdzie trafili z Kresów Wschodnich. Zabawne perypetie tych dwóch rodów od wielu lat bawią Polaków. Powstały aż trzy filmy z tej serii, a każdy z nich cieszył się taką samą popularnością. Kontynuacjami były: Nie ma mocnych i Kochaj albo rzuć.

Na ekranie nie zabrakło znakomitej obsady. W Kazimierza Pawlaka wcielił się Wacław Kowalski. Jego sąsiada Władysława Kargula zagrał Władysław Hańcza. W kolejnych częściach filmu pojawiła się także Anna Dymna, która wcieliła się we wspólną wnuczkę Pawlaka i Kargula.

Sami swoi wracają. Kto zagra w filmie? Kiedy premiera?

Temu, że trylogia o losach Karguli i Pawlaków jest wielkim hitem nie można zaprzeczyć. Nic więc dziwnego, że po latach wraca na ekrany kin. Super Express właśnie przekazał, że powstanie kolejna wersja kultowego filmu. Reżyserii podjął się Artur Żmijewski. Kazimierza Pawlaka ma zagrać Zbigniew Zamachowski, a Władysława Kargula, Mirosław Baka.

Nam natomiast udało się ustalić, że Pawlaka zagra Zamachowski, a jego sąsiada Kargula Baka. Scenariusz nowego filmu miał przygotować Andrzej Mularczyk (93 l.) na podstawie swojej książki "Czyim ja żyłem życiem". Akcja filmu została jednak ograniczona do czasów sprzed II wojny światowej i kończy się w momencie, kiedy rodziny Pawlaków i Kargulów wyruszają z Kresów na Ziemie Odzyskane - infromuje Super Express.

Film jest nagrywany w Parku Etnograficznym w Tokarni koło Kielc. Do kin ma trafić w przyszłym roku, ale dokładna  data premier nie jest jeszcze znana.

  • Slider item
  • Slider item
  • Zbigniew Zamachowski premiera spektaklu Victoria. True Woman Show
  • Mirosław Baka. Premiera książki Doroty Kośmickiej
  • Festiwal w Międzyzdrojach - stare zdjęcia gwiazd
  • Mirosław Baka – Kurier, premiera filmu
  • Zbigniew Zamachowski – walentynki 2018
[1/7]
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także