NewsyNowa piosenka Roksany Węgiel brzmi jak mega hit Duy Lipy. Producenci: "To jedna z naszych inspiracji"

Nowa piosenka Roksany Węgiel brzmi jak mega hit Duy Lipy. Producenci: "To jedna z naszych inspiracji"

Dua Lipa, Roksana Węgiel
Dua Lipa, Roksana Węgiel
Aneta Błaszczak
03.06.2020 16:15

Roksana Węgiel ma zaledwie 15 lat, a już odnosiła gigantyczny sukces na polskiej scenie muzycznej. Każdy jej singiel jest hitem. Teledyski notują rekordowe wyświetlenia na YouTubie, a płyty sprzedają się w bardzo wysokich nakładach. Roxie w ciągu kilkunastu miesięcy udało się osiągnąć to, na co latami pracowały najpopularniejsze piosenkarki w kraju.

Dotychczas wszystkie piosenki Roksany zbierały same zachwyty. Ochów i achów nie brakuje i tym razem. Pod adresem utworu Nie z tej ziemi pojawiło się wiele komplementów, ale nie tylko. W komentarzach na YouTubie można przeczytać posądzenia o plagiat.

Roksana Węgiel nagrała plagiat hitu Duy Lipy?

Roksana i Piotr Nazaruk, lider grupy TGD, połączyli siły i stworzyli kawałek, który ma szansę stać się hitem wakacji. Piosenka promująca serial Nie z tej ziemi, w ciągu 48 godzin trafiła na listę najczęściej słuchanych w internecie. Obecnie jest w pierwszej 20. hitów dnia na YouTubie. Szybko wpadający w ucho refren i chwytliwy bit podbijają popularność utworu, który już po pierwszym przesłuchaniu kojarzy się z jednym z największych przebojów brytyjskiej wokalistki, starszej o dekadę od Roxie, Duy Lipy.

Słuchacze sugerują, że Roksana Węgiel nagrała polską wersję piosenki Physical. Przypuszczenia zdaje się potwierdzać komentarz twórców.

To jedna z inspiracji – opowiedział zespół Małe TGD, pytany o podobieństwo do hitu Duy Lipy.

Internauci nie szczędzili gorzkich słów pod adresem autorów muzyki. Zarzucili im "pójście na łatwiznę" i "brak kreatywności". O wiele bardziej łaskawie potraktowali samą Roksanę, którą wychwalają pod niebiosa za "piękną interpretację", "świetny wokal" i "nowe brzmienie". Nastolatka z Jasła po raz kolejny udowodniła, że wygrana na Eurowizji Junior 2018 nie była kwestią przypadku.

Wygląda na to, że producenci osiągnęli swój cel – nagrali numer, w którym czuć inspirację wielkim przebojem. No i jest hit, o którym się mówi, a to przecież o to w tym wszystkim chodzi :-)

Dua Lipa – Physical:

Roksana W?giel - Press Room des MTV European Music Awards 2019 (MTV EMA's) au "FIBES Conference and Exhibition Centre" à Séville en Espagne. Le 3 novembre 2019 Press Room / 2019 MTV Europe Music Awards (EMAs) at the Conference and Exhibition Centre.
Seville - November 3, 2019
Roksana W?giel - Press Room des MTV European Music Awards 2019 (MTV EMA's) au "FIBES Conference and Exhibition Centre" à Séville en Espagne. Le 3 novembre 2019 Press Room / 2019 MTV Europe Music Awards (EMAs) at the Conference and Exhibition Centre. Seville - November 3, 2019
Dua Lipa
Dua Lipa
Roksana Węgiel bez makijażu
Roksana Węgiel bez makijażu
Dua Lipa
Dua Lipa
Roksana Węgiel
Roksana Węgiel
Dua Lipa
Dua Lipa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także