NewsyRobert Gawliński przeszedł totalną metamorfozę. W krótkich blond włosach wygląda jak inna osoba

Robert Gawliński przeszedł totalną metamorfozę. W krótkich blond włosach wygląda jak inna osoba

Robert Gawliński metamorfoza
Robert Gawliński metamorfoza
Adam Streb

11.03.2020 07:00, aktual.: 11.03.2020 14:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Debiutancki album zespołu Wilki z hitem Son Of The Blue Sky został wydany w 1992 roku. Wówczas w Polsce zaczęło się istne szaleństwo. Żaden inny utwór nie był tak często emitowany w radiu i telewizji, a teledysk do tej piosenki, zrealizowany przez KubęWojewódzkiego, pojawiał się również w brytyjskiej MTV. Sprzedano 220 000 kaset i płyt. Szacuje się, że włącznie z nakładami pirackimi, album rozszedł się być może w liczbie ponad miliona egzemplarzy. To był wówczas spektakularny sukces.

W obecnym składzie Wilków u boku Roberta Gawlińskiego występują jego synowie: Beniamin (gitara akustyczna, klawisze, wokal) i Emanuel (bas). Jak trafili do zespołu Wilki? Beniamin zastąpił innego muzyka.

Do zespołu Beniamin trafił na takiej zasadzie, że był zastępcą Maćka Gładysza, który był jego nauczycielem. Kiedy Maciek miał awaryjną sytuację, to zaproponował zastępstwo. Wskazał Benia, który nauczył się naszych gitar w dwa tygodnie. Jak rozstaliśmy się ze Staszkiem Wróblem, to zrobiła się luka. I dołączył znów do nas Benio. Grał z nami kilka miesięcy i jak odszedł, to zdaliśmy sobie sprawę, że fajnie było, jak był. Postawiłem Beniowi sprawę jasno. Musiał nauczyć się śpiewać drugie głosy i grać partie klawiszowe, aby z nami jeździć. Zgodził się! – opowiadał Robert w rozmowie z Interią.

Emanuel próbował zupełnie innej drogi niż artystyczna. Jak się jednak okazało, życie i tak go doprowadziło do zespołu taty.

On po zakończeniu studiów stwierdził, że wybrał beznadziejny kierunek i chwycił za bas. Wybór został podjęty za mnie. Nie można przyjmować jednego bliźniaka do zespołu, a drugiego nie. Musiałem odbyć trudną rozmowę z Marcinem Ciempielem, podczas której podziękowałem mu za współpracę po 10 latach. Emanuel w tej chwili gra i bardzo dobrze się sprawdza. Cieszę się z tego – przyznał Gawliński.

Robert Gawliński krótkowłosym blondynem. Metamorfoza Wilka

Dziś skład zespołu jest już ustabilizowany. Robert szykuje się na nagrania nowej płyty z synami. Być może wizualna metamorfoza, którą zaprezentował na filmiku zamieszczonym na Instagramie, jest zapowiedzią muzycznego powrotu do lat 90.

Krótkie blond włosy artysta miał już na okładce płyty Gra w 2011 roku.

 • Gdzie są Pana włosy?
 • Zastanawiałam się, co to za facet. Dopiero po głosie poznałam.
 • Fajna fryzura bardzo cię odmładza wyglądasz świetnie. Pozdrawiam serdecznie.
 • Fajnie w krótkich – piszą internauci.

Podoba wam się w takim wcieleniu najpopularniejszy Wilk w Polsce?

 • Fot.ons
 • Robert Gawliński krótkowłosym blondynem
 • Robert Gawliński i Wilki
 • Robert Gawliński
 • Beniamin Gawliński, Robert Gawliński i Emanuel Gawliński
Fot.akpa
 • Synowie Roberta Gawlińskiego
 • Robert Gawliński i WIlki
 • Slider item
[1/8] Fot.ons
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także