Bez tych filmów nie wyobrażamy sobie świąt! Oto 10 hitów polskich i zagranicznych [RANKING]

10 najlepszych filmów na Boże Narodzenie

10 najlepszych filmów na Święta

Okres świąt Bożego Narodzenia, to doskonała okazja do nadrobienia czasu z rodziną i przyjaciółmi. Krótkie dni i długie mroźne wieczory nie sprzyjają spacerom ani aktywnej formie spędzania czasu, dlatego w tym czasie warto sięgnąć po świąteczne klasyki kina. Na kilka godzin możemy rozsiąść się wygodnie w fotelu i dać się ponieść wspaniałym świątecznym historiom, które złapią za serce nawet największych twardzieli!

Jakie filmy są godne polecenia?

Z okazji świąt Bożego Narodzenia przygotowaliśmy specjalnie dla Was ranking 10 najlepszych świątecznych filmów, bez których żadne święta nie mogą się obejść.

1. Listy do M. 1, 2, 3

3 części bożonarodzeniowych historii stworzone przez polskich i słoweńskich producentów. Niezwykle piękna sceneria i prawdziwie świąteczny nastrój z pewnością spowoduje, że na nowo zrozumiemy czym jest miłość na dobre i na złe. Listy do M. to bez wątpienia najbardziej kasowy hit w polskim kinie po 1989 roku. Tego nie można przegapić!

2. Kevin sam w domu i Kevin sam w Nowym Jorku (Home Alone)

Czym są święta Bożego Narodzenia bez Kevina? Kultowa opowieść niesfornego chłopca, która od lat 90. co roku gości na ekranach telewizorów w polskich domach. Tytułowy Kevin już od prawie 30 lat podbija serca widzów niemal na cały świecie i z pewnością jeszcze długo nie da o sobie zapomnieć!

3. To właśnie miłość (Love Actually)

Komedia romantyczna z motywem Bożego Narodzenia w tle. Wzruszająca historia, zaskakujące zwroty akcji i happy end. To zdecydowanie propozycja TOP na świąteczne popołudnie z całą rodziną!

4. W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć kultowej propozycji ze schyłku lat 80. XX wieku. Dwie rodziny, dwa obozy i ciąg niefortunnych zdarzeń, które przytrafiają się rodzinie Griswoldów. Po raz kolejny plany Clarka ulegają zmianie, a wszystko to w klimacie świąt Bożego Narodzenia.

5. Firmowa gwiazdka

Chyba każdy z nas uczestniczył w firmowej wigilii. Ale co zrobić gdy świąteczne spotkanie z współpracownikami wymaka się spod kontroli? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w przezabawnej, amerykańskiej komedii. W rolach głównych m.in. Jennifer Aniston.

6. Holiday

Historia dwóch młodych kobiet, które na czas Bożego Narodzenia zamieniły się domami. Jedna mieszka w Los Angeles, a druga w Londynie. Ciąg zdarzeń doprowadza obie kobiety do spotkania na drodze miłości swojego życia! Czy uczucie przetrwa, gdy będzie pora wracać do swojej rzeczywistości?

7. Grinch: Świąt nie będzie

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Wszyscy mieszkańcy Ktosiowa są tym faktem zachwyceni. Jest jednak pewien osobnik, o imieniu Grinch, który za wszelką cenę chce zniszczyć wszystkim ten wyjątkowy czas. Czy zdoła sprawić, że Święta się nie odbędą? Koniecznie zobaczcie, tę zabawną historię!

8. Ukryte piękno

To chyba najsmutniejsza propozycja w całym naszym zestawieniu. Dramat głównego bohatera poruszy najtwardsze serca!

Pewien nowojorski specjalista od pogody popada w depresję. Jednak może liczyć na grupę przyjaciół, którzy w świątecznej aranżacji robią wszystko, co mogą, by wyciągnąć Howarda z poważnego przygnębienia. Musicie to zobaczyć! Tylko przygotujecie chusteczki.

9. Ekspres Polarny

Historia 8-letniego chłopca, który nie wierzy w Świętego Mikołaja! To propozycja nie tylko dla najmłodszych, ale doskonała zabawa dla całej rodziny. Dla koneserów kina mała ciekawostka. Ekspres polarny był pierwszym w historii animowanym pełnometrażowym filmem wyświetlanym w kinach IMAX!

10. Opowieść wigilijna (A Christmas Carol)

Ekranizacja powieści Karola Dickensa, którą znają niemal wszyscy! W wersji z 2009 roku zobaczymy niesamowitą pracę grafików i animatorów, którzy stworzyli niezwykłą podróż między światem żywych, a umarłych! A do tego poruszające przesłanie bożonarodzeniowej historii! Nie można tego przegapić!


Listy do M. 3

Listy do M. 3

Listy do M.

Listy do M.

Listy do M. 2

Listy do M. 2

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×