Nie tylko księżna Kate oczarowała świat swoją ślubną suknią! Oto 10 najgłośniejszych kreacji na królewskich dworach!

Suknie ślubne na królewskich dworach

Najpiękniejsze suknie ślubne na królewskich dworach

19 maja oczy całego świata będą skierowane na Wielką Brytanię. To właśnie tego dnia książę Harry poślubi wybrankę swojego serca – Meghan Markle.

Trwają przygotowania do ślubu stulecia, a książę Harry robi wszystko, żeby uszczęśliwić swoją przyszłą małżonkę. Jak obliczyła firma Bridebook, zajmująca się organizacją ślubów, całkowity koszt uroczystości wyniesie sto milionów złotych! Cena obejmuje suknię ślubną, przyjęcie i wykwintne menu, dekoracje, a także podroż poślubną, w którą młodzi wybiorą po zaślubinach. O takim ślubie marzy każda para. Aura bajkowości urzeka nie tylko samych zainteresowanych, ale także wszystkich zaproszonych gości. Na jaką suknię zdecydowała się piękna Meghan Markle? Tego już wkrótce wszyscy się dowiemy.

HIT! Znamy projekty obłędnych SUKNI ŚLUBNYCH dla Meghan Markle! Jest ich aż 8! Zobaczcie wszystkie!

Meghan dołączy do królewskiego „albumu ślubnego” i będzie można ją podziwiać w towarzystwie m.in. księżnej Diany, księżnej Kate, królowej Elżbiety II, księżnej Monako Karoliny, holenderskiej księżniczki Maxima Zorreguieta, holenderskiej księżniczki Mabel Wisse Smit, szwedzkiej księżniczki Victorii, austriackiej księżniczki Marie Christine, duńskiej księżniczki Mary, księżniczki Luksemburga Stephanie de Lannoy, duńskiej księżniczki Nathalie i wielu innych.

Zobaczmy, jak księżniczki i przyszłe księżne, swoje dziewczęce fantazje, przełożyły na zaprojektowane, przez najlepszych i najbardziej uznanych na świecie projektantów, suknie. Przedstawiamy te, które szczególnie zwróciły naszą uwagę.

H&M stworzyło replikę sukni ślubnej księżnej Kate! Cena? Bardzo przystępna!

Suknia ślubna księżnej Diany – David Emmanuel

Na pamiątkowym zdjęciu księcia Karola i księżnej Diany widzimy cały spektakl „królewskich” symboli. Barokowa suknia księżnej wręcz uderza w oczy przepychem i bogactwem. Zaprojektowana przez Davida Emmanuela została uszyta z jedwabiu i tafty, zdobiło ją 10 tysięcy pereł i cekinów, ręcznie przyszytych. Panna młoda miała ośmiometrowy tren.

Diana i Karol ślub

Suknia ślubna księżnej Diany

Suknia ślubna księżnej Kate – Alexander McQueen

W tym szczególnym dniu, Kate miała na sobie przepiękną, klasyczną suknię projektu Sarah Burton z domu mody Alexandra McQueena. Panna młoda zachwycała koronkową kreacją z dekoltem w kształcie V i długim trenem.

Księżna Kate w sukni ślubnej od Sary Burton. Cena: 380 tys. dolarów (fot. ONS)

Księżna Kate w sukni ślubnej

Suknia ślubna królowej Elżbiety II

Elżbieta poślubiła swojego przyszłego męża, księcia Filipa, w sukni ślubnej uszytej z satyny w kolorze kości słoniowej. Ta niezwykła kreacja została ozdobiona 10 tysiącami pereł, srebrną nicią oraz licznymi koronkami. Na uwagę zasługuje przepiękny i nietuzinkowy tren.

Suknia ślubna królowej Elżbiety II

Suknia ślubna królowej Elżbiety II

Suknia ślubna księżnej Monako Karoliny

Karolina ma na swoim koncie aż trzy śluby. Podczas ceremonii z 1978 roku z bankierem Filipem, miała na sobie nietypową suknię – bez trenu. Księżna postawiła tego dnia na bardzo oryginalny wianek z prostym welonem.

Suknia ślubna księżnej Monako Karoliny

Suknia ślubna księżnej Monako Karoliny

Suknia ślubna księżnej Holandii Maximy Zorreguiety – Valentino

Holenderska księżniczka miała na sobie klasyczną jedwabną suknię w kolorze kości słoniowej, zaprojektowaną przez Valentino. Niezwykle ozdobny tren sukni przypominał nieco kobierzec, ale za to jaki wytworny!

Suknia ślubna księżnej Holandii Maximy Zorreguiety

Suknia ślubna księżnej Holandii Maximy Zorreguiety

Suknia ślubna księżnej Holandii Mabel Wisse Smit – Viktor&Rolf

Księżna Mabel w dniu ślubu z Johanem Friso miała na sobie, jak na standardy dworu królewskiego, bardzo ekstrawagancką suknię. Na uwagę zasługuje tren zdobiony okazałymi kokardami. Suknia była dziełem duetu projektantów Viktor & Rolf.

Suknia ślubna księżnej Holandii Mabel Wisse Smit

Suknia ślubna księżnej Holandii Mabel Wisse Smit

Suknia ślubna księżniczki Szwecji Victorii – Pär Engsheden

Victoria wyszła za mąż za swojego trenera fitness, Daniela Westlinga. Podczas ceremonii ślubnej panna młoda miała na sobie baśniową suknię z 5-metrowym trenem. Zaprojektował ją szwedzki projektant Pär Engsheden.

Suknia ślubna księżniczki Szwecji Victorii

Suknia ślubna księżniczki Szwecji Victorii

Suknia ślubna księżniczki Danii Mary – Uffe Frank

Księżniczka Mary na swój ślub wybrała suknię od duńskiego projektanta Uffe Franka. Suknia była bardzo nowoczesna, stąd też liczne porównania do kreacji Carrie Bradshaw z Seksu w Wielkim Mieście. Nietypowy kolor i krój połączony z tradycyjnym koronkowym welonem. Bardzo odważny eklektyzm stylu.

Suknia ślubna księżniczki Danii Mary

Suknia ślubna księżniczki Danii Mary

Suknia ślubna księżniczki Luksemburga Stephanie de Lannoy – Elie Saab

Księżniczka Luksemburga postawiła na koronkową kreację od Elie Saaba. Suknia była zabudowana i miała długie rękawy. Wyróżniał ją długi tren, który niosły dwie druhny.

Suknia ślubna księżniczki Luksemburga Stephanie de Lannoy

Suknia ślubna księżniczki Luksemburga Stephanie de Lannoy

Suknia ślubna księżniczki Danii Nathalie

Księżniczka miała na sobie welon swojej babci. Suknia była osobliwa, zdobiona koronką w gwiazdki. Nathalie zawodowo jeździ konno, a moda wyraźnie nie jest jej pasją.

Suknia ślubna księżniczki Danii Nathalie

Suknia ślubna księżniczki Danii Nathalie

Miliarderzy przed 30-tką do wzięcia! Wszyscy są przystojni, nieziemsko bogaci i… wolni! Tylko brać!

Księżna Belgii wzięła ślub. Kreacja bardzo w stylu księżnej Kate, ale czy ładniejsza?

Bajkowy ślub na królewskim dworze! Panna młoda piękna jak księżna Kate, ale to o kreacji Kate Moss mówią wszyscy!


Diana i Karol ślub

Diana i Karol ślub

Diana i Karol ślub

Diana i Karol ślub

Diana i Karol ślub

Diana i Karol ślub

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×