Szukaj

Kreatywność największego amerykańskiego brukowca nie zna granic. Te okładki miały wstrząsnąć światowym show-biznesem

National Enquirer okładki skandale

6 najgłośniejszych okładek National Enquirer

Amerykański show-biznes może poszczycić się nie tylko kolorowymi magazynami, na łamach których gwiazdy ujawniają swoje najbardziej intymne sekrety, ale też brukowcami operującymi głównie tanią sensacją, seks-skandalami oraz ezoterycznymi historyjkami. Zdecydowanym liderem w segmencie prasy bulwarowej jest, wydawany od 1971 roku, National Enquirer, który niemalże “uśmiercił Angelinę Jolie”, zrobił “coming out Toma Cruise’a”, opublikował “ostatnie zdjęcia umierającej córki Whitney Houston”, a ostatnio ogłosił “bliźniaczą ciążę Meghan Markle”. Co ciekawe, dotychczas tygodnik przegrał tylko jeden proces.

Jakimi rewelacjami redakcja tabloidu uraczyła i zaskoczyła w ostatnich latach nie tylko czytelników, ale też same gwiazdy? Przypominamy 6 najgłośniejszych okładek, które miały wstrząsnąć światowym show-biznesem.

“Angelina Jolie umiera!”

Prasa na całym świecie oszalała na wieść o rozstaniu Angeliny Jolie z Bradem Pittem. Choć przez amerykańskie media przewinęło się mnóstwo nieprawdziwych informacji, to zdecydowanym liderem w ilości opublikowanych bzdur był National Enquirer. Tygodnik na jednej ze swoich okładek ogłosił, że “Angelina Jolie umiera”, “waży 34 kilo” i “jest karmiona przez sondę”, a swój szokujący nagłówek zilustrował zdjęciem mocno wychudzonej gwiazdy. Finalnie okazało się, że fotografia została przerobiona – twarz Jolie doklejono do ciała anorektyczki.

Wychudzona i bliska śmierci Angelina może przeżyć tylko dzięki przyjmowaniu płynnych posiłków, które podawane są jej przez specjalną tubę założoną w nosie. Aktorka znajduje się pod całodobową opieką lekarzy po tym, jak jej waga spadła do 34 kilogramów, a ona sama cierpi z powodu katastrofalnego rozpadu małżeństwa – donosił NE w styczniu 2017 roku.

Szokujące doniesienia na temat stanu zdrowia Angeliny Jolie! Waży tylko 34 kilo. Tabloid pokazał MOCNE zdjęcia

Angelina Jolie umiera – okładka National Enquirer

“Angelina Jolie umiera!” – okładka National Enquirer

“Tom Cruise jest gejem”

W wakacje 2014 roku fani przecierali oczy z niedowierzania, gdy media obiegła plotka o tym, że Tom Cruise woli mężczyzn, a jego małżeństwa z Mimi Rogers, Nicole Kidman i Katie Holmes były tylko przykrywką. Jako “dowód” amerykański brukowiec umieścił zdjęcie aktora w sukience, zrobione… gdy był on jeszcze dzieckiem. To jednak nie był koniec rewelacji. W marcu 2015 roku National Enquirer twierdził, że Tom Cruise od ponad 30 lat jest w związku z Johnem Travoltą:

Po tym jak John zobaczył Toma w filmie ‘Risky Bussiness’, zaczął mieć obsesję na jego punkcie – relacjonowali z podekscytowaniem dziennikarze periodyku.

"Tom Cruise jest gejem" – National Enquirer

“Tom Cruise jest gejem” – National Enquirer

“Grób księżnej Diany jest pusty”

National Enquirer, tuż przed 20 rocznicą śmierci księżnej Diany, rzekomo dotarł do szokującego odkrycia – “grób Lady Di na brytyjskiej wyspie Althorp jest pusty”. Tabloid w 2017 roku twierdził, że ciało Diany ma spoczywać w koście St. Mary w Oxfordzie. W tym samym miejscu, w którym pochowany jest jej ojciec, brytyjski arystokrata Edward Spencer.

Plotka na temat miejsca pochówki Diany nie była pierwszą, najprawdopodobniej wymyśloną, przez redaktorów amerykańskiej gazety. Tuż po tragicznym wypadku w Paryżu w 1997 roku, w efekcie którego zmarła księżna, National Enquirer twierdził, że przed śmiercią “Diana odsyłała wszystkie listy od Karola”, a po powrocie z Francji “planowała sekretny ślub z Dodim Al-Fayedem”.

Szokujące doniesienia na temat ciała księżnej Diany! Rodzina królewska ukrywała tę tajemnicę przez 20 lat?

National Enqurirer twierdził, że księżna Diana planowała sekretny ślub po powrocie z Paryża, w którym zginęła w tragicznym wypadku

National Enquirer twierdził, że księżna Diana planowała sekretny ślub po powrocie z Paryża, w którym zginęła w tragicznym wypadku

“Księżna Kate ma bulimię”

National Enqurirer nie oszczędził także księżnej Kate, które zarzucił… bulimię. Według tygodnika, Kate w styczniu 2017 roku miała ważyć zaledwie 40 kilogramów przy 175 cm wzrostu. Rodzina królewska wystosowała oficjalne oświadczenie, którym szybko zdementowała nieprawdziwą informację.

Księżna Kate zmaga się z poważną chorobą? Brytyjczycy nie mają wątpliwości!

"Księżna Kate ma bulimię" – National Enquirer

“Księżna Kate ma bulimię” – National Enquirer

“Ostatnie zdjęcia córki Whitney Houston”

Okładka National Enquirer z sierpnia 2015 roku spotkała się z ogromną falą krytyki. Na łamach brukowca opublikowano zdjęcie Bobby Kristiny Brown w trumnie, a jakby tego było mało, pokazano także ostatnią fotografię córki Whitney Houston wykonaną przed jej śmiercią. Według nieoficjalnych doniesień amerykańskich mediów, gazeta za zakup dramatycznych fotografii zapłaciła horrendalną sumę pieniędzy – ponad 100 tysięcy dolarów.

Szok! Nieprzytomna Bobbi Kristina Brown na bezlitosnej okładce tabloidu

"Ostatnie zdjęcia córki Whitney Houston" – National Enquirer

“Ostatnie zdjęcia córki Whitney Houston” – National Enquirer

“Meghan Markle jest w bliźniaczej ciąży”

Kwestią czasu był, aż National Enquirer weźmie na tapetę “najmłodszą” brytyjską księżną. Periodyk twierdzi, że Meghan Markle jest w bliźniaczej ciąży”, i to pierwszej od 588 lat w rodzinie królewskiej. Dowodem ma być zdjęcie żony Harry’ego z mocno zaokrąglonym brzuchem, które opublikowano (a jakby inaczej) na okładce.

Sensacyjne doniesienia! Meghan Markle jest w ciąży! Tabloid upublicznił zdjęcie księżnej z imponująco zaokrąglonym brzuchem!

Meghan Markle z ciążowym brzuszkiem. Czy księżna Sussex jest w ciąży?

Meghan Markle z ciążowym brzuszkiem. Czy księżna Sussex jest w ciąży?

 


Fakt czy Super Express? Który tabloid chętniej czytasz?

×