Kreatywność największego amerykańskiego brukowca nie zna granic. Te okładki miały wstrząsnąć światowym show-biznesem

National Enquirer okładki skandale

National Enquirer okładki skandale

6 najgłośniejszych okładek National Enquirer

Amerykański show-biznes może poszczycić się nie tylko kolorowymi magazynami, na łamach których gwiazdy ujawniają swoje najbardziej intymne sekrety, ale też brukowcami operującymi głównie tanią sensacją, seks-skandalami oraz ezoterycznymi historyjkami. Zdecydowanym liderem w segmencie prasy bulwarowej jest, wydawany od 1971 roku, National Enquirer, który niemalże „uśmiercił Angelinę Jolie, zrobił „coming out Toma Cruise’a”, opublikował „ostatnie zdjęcia umierającej córki Whitney Houston”, a ostatnio ogłosił „bliźniaczą ciążę Meghan Markle. Co ciekawe, dotychczas tygodnik przegrał tylko jeden proces.

Jakimi rewelacjami redakcja tabloidu uraczyła i zaskoczyła w ostatnich latach nie tylko czytelników, ale też same gwiazdy? Przypominamy 6 najgłośniejszych okładek, które miały wstrząsnąć światowym show-biznesem.

„Angelina Jolie umiera!”

Prasa na całym świecie oszalała na wieść o rozstaniu Angeliny Jolie z Bradem Pittem. Choć przez amerykańskie media przewinęło się mnóstwo nieprawdziwych informacji, to zdecydowanym liderem w ilości opublikowanych bzdur był National Enquirer. Tygodnik na jednej ze swoich okładek ogłosił, że Angelina Jolie umiera”, „waży 34 kilo” i „jest karmiona przez sondę”, a swój szokujący nagłówek zilustrował zdjęciem mocno wychudzonej gwiazdy. Finalnie okazało się, że fotografia została przerobiona – twarz Jolie doklejono do ciała anorektyczki.

Wychudzona i bliska śmierci Angelina może przeżyć tylko dzięki przyjmowaniu płynnych posiłków, które podawane są jej przez specjalną tubę założoną w nosie. Aktorka znajduje się pod całodobową opieką lekarzy po tym, jak jej waga spadła do 34 kilogramów, a ona sama cierpi z powodu katastrofalnego rozpadu małżeństwa – donosił NE w styczniu 2017 roku.

Szokujące doniesienia na temat stanu zdrowia Angeliny Jolie! Waży tylko 34 kilo. Tabloid pokazał MOCNE zdjęcia

Angelina Jolie umiera – okładka National Enquirer

„Angelina Jolie umiera!” – okładka National Enquirer

„Tom Cruise jest gejem”

W wakacje 2014 roku fani przecierali oczy z niedowierzania, gdy media obiegła plotka o tym, że Tom Cruise woli mężczyzn, a jego małżeństwa z Mimi Rogers, Nicole Kidman i Katie Holmes były tylko przykrywką. Jako „dowód” amerykański brukowiec umieścił zdjęcie aktora w sukience, zrobione… gdy był on jeszcze dzieckiem. To jednak nie był koniec rewelacji. W marcu 2015 roku National Enquirer twierdził, że Tom Cruise od ponad 30 lat jest w związku z Johnem Travoltą:

Po tym jak John zobaczył Toma w filmie ‘Risky Bussiness’, zaczął mieć obsesję na jego punkcie – relacjonowali z podekscytowaniem dziennikarze periodyku.

„Tom Cruise jest gejem” – National Enquirer

„Grób księżnej Diany jest pusty”

National Enquirer, tuż przed 20 rocznicą śmierci księżnej Diany, rzekomo dotarł do szokującego odkrycia – „grób Lady Di na brytyjskiej wyspie Althorp jest pusty”. Tabloid w 2017 roku twierdził, że ciało Diany ma spoczywać w koście St. Mary w Oxfordzie. W tym samym miejscu, w którym pochowany jest jej ojciec, brytyjski arystokrata Edward Spencer.

Plotka na temat miejsca pochówki Diany nie była pierwszą, najprawdopodobniej wymyśloną, przez redaktorów amerykańskiej gazety. Tuż po tragicznym wypadku w Paryżu w 1997 roku, w efekcie którego zmarła księżna, National Enquirer twierdził, że przed śmiercią „Diana odsyłała wszystkie listy od Karola”, a po powrocie z Francji „planowała sekretny ślub z Dodim Al-Fayedem”.

Szokujące doniesienia na temat ciała księżnej Diany! Rodzina królewska ukrywała tę tajemnicę przez 20 lat?

National Enqurirer twierdził, że księżna Diana planowała sekretny ślub po powrocie z Paryża, w którym zginęła w tragicznym wypadku

National Enquirer twierdził, że księżna Diana planowała sekretny ślub po powrocie z Paryża, w którym zginęła w tragicznym wypadku

„Księżna Kate ma bulimię”

National Enqurirer nie oszczędził także księżnej Kate, które zarzucił… bulimię. Według tygodnika, Kate w styczniu 2017 roku miała ważyć zaledwie 40 kilogramów przy 175 cm wzrostu. Rodzina królewska wystosowała oficjalne oświadczenie, którym szybko zdementowała nieprawdziwą informację.

Księżna Kate zmaga się z poważną chorobą? Brytyjczycy nie mają wątpliwości!

„Księżna Kate ma bulimię” – National Enquirer

„Ostatnie zdjęcia córki Whitney Houston”

Okładka National Enquirer z sierpnia 2015 roku spotkała się z ogromną falą krytyki. Na łamach brukowca opublikowano zdjęcie Bobby Kristiny Brown w trumnie, a jakby tego było mało, pokazano także ostatnią fotografię córki Whitney Houston wykonaną przed jej śmiercią. Według nieoficjalnych doniesień amerykańskich mediów, gazeta za zakup dramatycznych fotografii zapłaciła horrendalną sumę pieniędzy – ponad 100 tysięcy dolarów.

Szok! Nieprzytomna Bobbi Kristina Brown na bezlitosnej okładce tabloidu

„Ostatnie zdjęcia córki Whitney Houston” – National Enquirer

„Meghan Markle jest w bliźniaczej ciąży”

Kwestią czasu był, aż National Enquirer weźmie na tapetę „najmłodszą” brytyjską księżną. Periodyk twierdzi, że Meghan Markle jest w bliźniaczej ciąży”, i to pierwszej od 588 lat w rodzinie królewskiej. Dowodem ma być zdjęcie żony Harry’ego z mocno zaokrąglonym brzuchem, które opublikowano (a jakby inaczej) na okładce.

Sensacyjne doniesienia! Meghan Markle jest w ciąży! Tabloid upublicznił zdjęcie księżnej z imponująco zaokrąglonym brzuchem!

Meghan Markle z ciążowym brzuszkiem. Czy księżna Sussex jest w ciąży?

Meghan Markle z ciążowym brzuszkiem. Czy księżna Sussex jest w ciąży?

 


Angelina Jolie umiera – okładka National Enquirer

Angelina Jolie umiera – okładka National Enquirer

Wychudzona Angelina Jolie na okładce

Wychudzona Angelina Jolie na okładce "National Enquirer"

Wychudzona Angelina Jolie na okładce

Wychudzona Angelina Jolie na okładce "National Enquirer"

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×