Te głośne role zrobiły z Angeliny Jolie światową gwiazdę. W każdej odsłonie wypadła obłędnie

Angelina Jolie najgłośniejsze role

Angelina Jolie najgłośniejsze role

Angelina Jolie 4 czerwca skończyła 45 lat. Z tej okazji przypominamy najgłośniejsze role, dzięki którym gwiazda zyskała status legendy kina.

Angelina Jolie  świętuje dziś 44 urodziny. Z tej okazji przypominamy najgłośniejsze role nagrodzonej Oscarem aktorki.

Angelina swoją karierę zaczęła bardzo wcześnie, bo już w wieku 14 lat, kiedy zaczęła pracować jako modelka. Dzięki temu pojawiła się na wybiegach m.in. w Londynie, Nowym Jorku i Los Angeles. Na debiut na szklanym ekranie musiała jednak trochę poczekać, bo chociaż występowała w mniejszych czy większych projektach, nie przynosiły jej one żadnego rozgłosu.

Angelina Jolie w George Wallace (1997)

Kariera Angeliny nabrała tempa zwłaszcza po występie w filmie biograficznym pt. George Wallace z 1997 r., w którym zagrała rolę Cornelii Wallace, żony tytułowego bohatera, gubernatora stanu Alabama i zwolennika segregacji rasowej. Wówczas za swoją grę aktorską Jolie otrzymała Złoty Glob i nominację do nagrody Emmy.

Angelina Jolie w Przerwana lekcja muzyki (1999)

Kolejną znaczącą rolą, była kreacja psychopatycznej Lisy Rowe w filmie Przerwana lekcja muzyki. Film przedstawia historię chorej umysłowo Susanny Kaysen i został oparty na jej wspomnieniach zawartych w powieści pod tym samym tytułem. Chociaż Jolie odgrywała tu rolę drugoplanową, otrzymała Złotego Globa i Oscara.

Angelina Jolie w Tomb Rider (2001)

Pomimo tego, że zdolności aktorskie Jolie od zawsze były na wysokim poziomie, to produkcje, w których występowała, nie zawsze trafiały do szerokiej publiczności. Wszystko zmieniło się, kiedy zagrała Larę Croft w adaptacji gry Tomb Raider.  Jolie wówczas przeszła intensywny kurs sztuk walki, a także nauczyła się brytyjskiego akcentu. Chociaż aktorka była chwalona za przygotowanie do roli, film został przez krytyków oceniony bardzo negatywnie.

Angelina Jolie w Mr. & Mrs. Smith (2005)

Rok 2005 to czas, kiedy na ekrany kin weszła komedia sensacyjna Mr&Mrs. Smith, czyli opowieść o znudzonym sobą małżeństwie. Po latach tytułowi bohaterowie odkryli, że przez cały czas ich małżeństwa żyli w kłamstwie, bo tak naprawdę obydwoje są płatnymi zabójcami. Obraz został dobrze oceniony przez krytyków, a w szczególności chwalono współpracę Angeliny i Brada Pitta na planie. Podobno to właśnie wtedy pomiędzy gwiazdami zaczęło iskrzyć.

Angelina Jolie w Oszukana (2008)

Największym sukcesem Jolie okazała się rola Christine Collins w dramacie Oszukana. Angelina wcieliła się  w kobietę, której największym marzeniem był szczęśliwy powrót do domu jej porwanego syna. Kiedy modlitwy zostały wysłuchane, okazało się, że chłopak, który powrócił do domu, nie jest jej prawdziwym synem, a policja dopuściła się oszustwa w tej sprawie. Jolie nagrodzono Satelitą dla najlepszej aktorki filmu dramatycznego, a także nominowano do nagród BAFTA, Złotego Globu i Oscara.

Angelina Jolie w Salt (2010)

Niemal dwa lata później wystąpiła w thrillerze Salt, gdzie wcieliła się w postać agentki CIA Evelyn Salt, która została oskarżona o bycie uśpionym szpiegiem KGB. Pierwotnie postać Salt miała być mężczyzną, twórcy filmu pod wpływem sugestii z różnych stron, postanowili tę rolę powierzyć Jolie.

Angelina Jolie w Czarownica (2014, 2019)

Ostatnią rolę Angelina zagrała w 2014 roku, kiedy po dwuletniej przerwie odegrała główną rolę Diaboliny, w filmie Czarownica. Pięć lat później na ekrany kin trafiła kontynuacja hitu.

Zobacz: Smutny widok. Dzieci Angeliny Jolie dorabiają sprzedając w parku. Zrobiono im zdjęcie z ukrycia

Zobacz: Paparazzi przyłapali Angelinę Jolie z córkami na zakupach. Aż ciężko uwierzyć, że Shiloh jest dziewczynką

Zobacz: Astronomiczna kwota. Tyle Angelina Jolie i Brad Pitt wydają na dzieci. Szok!


Angelina Jolie jako Cornelia Wallace w filmie

Angelina Jolie jako Cornelia Wallace w filmie "George Wallace" (1997)

Angelina Jolie jako Susanna Kaysen w filmie

Angelina Jolie jako Susanna Kaysen w filmie "Przerwana lekcja muzyki" (1999)

Angelina Jolie jako Lara Croft w filmie

Angelina Jolie jako Lara Croft w filmie "Tomb Rider" (2001)

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×