ExclusiveReżyser "Rancza" o największych problemach podczas kręcenia serialu. Sami aktorzy pokrzyżowali mu plany

Reżyser "Rancza" o największych problemach podczas kręcenia serialu. Sami aktorzy pokrzyżowali mu plany

Wojciech Adamczyk o problemach na planie serialu Ranczo
Wojciech Adamczyk o problemach na planie serialu Ranczo

18.08.2021 07:00, aktual.: 18.08.2021 15:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ranczo od dekady jest jednym z najbardziej lubianych seriali emitowanych na antenie Telewizji Polskiej. Pierwsze odcinki zostały wyświetlone w 2006 roku, a ostatni klaps na planie padł 10 lat później. Mimo upływu czasu produkcja nie straciła na popularności. W szczytowym momencie premierowe odcinki oglądało średnio ponad 4 miliony widzów.

Wynik ten nie powinien nikogo dziwić, ponieważ w obsadzie Rancza nie brakowało niezwykle uzdolnionych aktorów. Do tego grona można zaliczyć m.in. Pawła KrólikowskiegoFranciszka Pieczkę czy Ilonę Ostrowską. Niestety nie zawsze talent głównych bohaterów jest gwarantem sukcesu.

Reżyser Rancza o problemach na planie

Jak zapowiada produkcja, już wkrótce rozpoczną się zdjęcia do kolejnej części przygód mieszkańców Wilkowyj. Nim to jednak nastąpi, cofnijmy się odrobinę w czasie. Wojciech Adamczyk opowiedział nam, jakie problemy napotkał podczas kręcenia serialu Ranczo.

Problemy zawsze były tego rodzaju, że nasi znakomici aktorzy nie tylko pracowali w naszym serialu. Byli też w innych produkcjach, teatrach i trzeba było te terminy uzgadniać. Czasami były rzeczywiście takie momenty, że na scenę mamy tylko godzinę i trzeba było to pokonać.

Zsynchronizowanie czasu pracy aktorów, to nie jedyny problem, z jakim musiała zmierzyć się produkcja. Najwięcej problemów i zmartwień przynosiły zmieniające się warunki atmosferyczne.

Czasami zdarzała nam się też walka z pogodą. Nie zawsze aura była życzliwa, chociaż chyba tylko dwukrotnie przerwała nam zdjęcia. To jak na tak długi okres produkcji ewenement. Trzeba powiedzieć, że tu w tej miejscowości jest specyficzny mikroklimat. Kiedyś była bardzo silna mgła i myśmy nie mogli kręcić 200 metrów dalej na polach. Pomyślałem, co my zrobimy za chwilę, kiedy ja mam scenę na rynku. I okazało się, że na rynku mgły już nie było. Tutaj po prostu ktoś bardzo życzliwy nam pomagał.

Jesteście fanami serialu Ranczo?

  • Ranczo
  • Ranczo
  • Ranczo
  • Ranczo
  • Ranczo
  • Ranczo
  • Ranczo
  • Ranczo
  • Ranczo
  • Ranczo
[1/10] Ranczo
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także