NewsySmutne. Oto co się stało ze słynną ławeczką z „Rancza”. Fani serialu są oburzeni

Smutne. Oto co się stało ze słynną ławeczką z „Rancza”. Fani serialu są oburzeni

Ławeczka  z serialu Ranczo
Ławeczka z serialu Ranczo
Elwira Szczepańska

04.07.2023 12:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ranczo to jeden z bardziej lubianych polskich seriali, który na antenie TVP1 emitowano przez kilka lat. Najpierw od 5 marca 2006 do 24 maja 2009, potem od 6 marca 2011 do 27 listopada 2016. Przed telewizorami co tydzień zasiadło wówczas ponad 4 miliony widzów. Gdy wyświetlono ostatni odcinek, wiele osób przyjęło tę wiadomość z niemałym smutkiem. Fani ciągle mieli nadzieję na to, że może jednak doczekają się kontynuacji.

Ostatnie zdjęcia do produkcji dziejącej się w Wilkowyjach kręcono 6 lat temu. Ostatnio głośno jest o tym, że prawdopodobnie latem powstanie druga fabularna część hitu TVP – Ranczo. Zemsta wiedźm.

Tymczasem fani serialu zauważyli, że ławeczka, na której spotykali się Solejuk, Hadziuk, Stach i Pietrek, nie wygląda już tak, jak w trakcie realizacji produkcji.

Ranczo: Co się stało ze słynną ławeczką?

Akcja serialu Ranczo rozgrywa się w fikcyjnej wsi Wilkowyje, w województwie lubelskim. Miejscowość ta to tak naprawdę liczący niewiele ponad 300 mieszkańców Jeruzal, który położony jest w gminie Mrozy, w województwie mazowieckim. To właśnie tam znajdują się najważniejsze obiekty, które widzimy w serialu.

Wokół jeruzalskiego rynku znajdują się kościół i pomnik, który został tam usytuowany na potrzeby serialu oraz sklep Krystyny Więcławskiej. To właśnie przed nim stoi słynna ławeczka, na której zasiadali wspólnie Pietrek, Solejuk, Hadziuk i Japycz, żeby godzinami prowadzić rozmowy o życiu przy trunku, na który nie zawsze było ich stać.

Bywalcy ławeczki z Rancza świata nie widzieli poza sobą, a wspólnie picie piwka czy miejscowego wina Mamrot do samego początku było ich tradycją. Fani serialu z utęsknieniem czekali, jakich też wywodów przyjdzie im wysłuchać.

Tymczasem produkcja się zakończyła, a Jeruzal i słynna ławeczka są obiektem odwiedzin fanów Rancza. Na profilu wielbicieli serialu pojawiło się zdjęcie sprzed sklepu. Miejsce spotkań Solejuka, Hadziuka, Pietrka i Japycza jest wyraźnie zniszczone i odstawione na bok. Fani nie ukrywają swojego rozczarowania:

  • Jak ta ławka jest zaniedbana.
  • A to szkoda. Mogliby odnowić, przecież tylu ludzi tam jezdzi, a szczególnie tych, którzy kochają Ranczo.
  • Ławeczka masakra. Mogliby zadbać o taki "atut" Wilkowyj.

Wielbiciele serialu mają nadzieję jednak, że jeśli rozpoczną się zdjęcia do filmu, to wszystko zostanie odnowione. W końcu Ranczo bez ławeczki nie mogłoby się udać.

Zniszczona ławeczka z serialu Ranczo w 2021 roku (fot. Jastrząb Post)
Zniszczona ławeczka z serialu Ranczo w 2021 roku (fot. Jastrząb Post)
Ranczo – ławeczka
Ranczo – ławeczka
Ranczo – sklep i ławeczka
Ranczo – sklep i ławeczka
Franciszek Pieczka nie żyje
Franciszek Pieczka nie żyje
Cezary Żak w serialu Ranczo
Cezary Żak w serialu Ranczo
Zniszczona ławeczka z serialu Ranczo w 2021 roku (fot. Jastrząb Post)
Zniszczona ławeczka z serialu Ranczo w 2021 roku (fot. Jastrząb Post)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także