ExclusiveGwiazdy "Rancza" o pracy nad nowym sezonem. Nie wszyscy są zachwyceni: "Uważam, że nie powinno się kontynuować"

Gwiazdy "Rancza" o pracy nad nowym sezonem. Nie wszyscy są zachwyceni: "Uważam, że nie powinno się kontynuować"

Gwiazdy o kontynuacji Rancza
Gwiazdy o kontynuacji Rancza

17.08.2021 12:00, aktual.: 17.08.2021 16:41

Serial Ranczo od kilku lat cieszy się bardzo dużą popularnością wśród widzów Telewizji Polskiej. Format ten był emitowany z krótkimi przerwami przez dekadę. Najpierw od 5 marca 2006 do 24 maja 2009, a następnie od 6 marca 2011 do 27 listopada 2016. Fani z niecierpliwością czekają na kolejne części, jednak przez kilka kolejnych lat produkcja milczała w tej sprawie.

Jeszcze nie tak dawno temu w kuluarach mówiło się o tym, że powstanie pełnometrażowy film na podstawie serialu, co potwierdziła Ilona Ostrowska podczas rozmowy z Jastrząb Post.

Gwiazdy o kontynuacji Rancza. Kto jest za, a kto przeciw?

Niemalże od początku istnienia formatu, nie zachodziły żadne większe zmiany w obsadzie aktorskiej. Niestety w lutym 2020 roku producenci musieli stawić czoła olbrzymiej tragedii, jaką była śmierć Pawła Królikowskiego, który wcielał się w jedną z głównych ról.

Postanowiliśmy zapytać się pozostałych aktorów o to, jak przebiegają prace przy produkcji 11. sezonu Rancza. Jeszcze kilka miesięcy temu producent zapewniał, że prowadzi rozmowy z osobami odpowiedzialnymi za jego powstanie.

Bogdan Kalus zdradził nam, że póki co nie rozpoczęto zdjęć. Mężczyzna nie kryje, że ma obawy co do przyszłości formatu. Najbardziej martwi go sytuacja jednego z kolegów po fachu:

Tyle wiadomo, że nic nie wiadomo. Ja myślę, że niestety czas nie działa na nasza korzyść i im później zaczniemy go robić tym będzie gorzej. Wiadomo, że Franek Pieczka, któremu życzę jak najlepiej, ma swoje lata. Wszyscy się starzejemy. Wszyscy dojrzewamy.

Grzegorz Wons ma w tej kwestii odmienne zdanie i wcale nie pali się do powrotu na plan zdjęciowy:

Ja może nie będę popularny, ale uważam, że nie powinno się kontynuować. Powinno się odejść w chwale, tak jak to się stało.  Zrobiliśmy 10 sezonów, wszystko było w punkt. Zagospodarowaliśmy lukę w serialach telewizyjnych, która była bardzo silna. Do tej pory mamy wielu fanów, wszyscy to oglądają. Uważam, że trzeba odejść w chwale i nie wracać. Uważam, że wracanie do tej samej rzeki po wielu latach jest szkodliwe. Poza tym, życie wykazało, że niejednokrotnie, kiedy się wracało po wielu latach do jakiegoś projektu on okazał się niedobry i pozostawał niesmak. Wielu ludzi odeszło, łącznie z aktorami i scenarzystą. Uważam, że nie trzeba tego ruszać.

Piotr Pręgowski jest gotowy do tego, by ponownie wcielić się w rolę lubianego przez widzów Patryka Pietrka:

Ja jestem przekupny. Jak będą robili to się zgodzę. Nawet nie będę stawiał wygórowanych warunków. Byłbym bardzo za.

Chcielibyście, aby powstała kontynuacja Rancza?

  • Ranczo
  • Ranczo
  • Ranczo
  • Ranczo
  • Ranczo
  • Ranczo
  • Bogdan Kalus na premierze Doliny Bogów
  • Grzegorz Wons w hotelu Ossa, 2017
  • Ranczo 10, Piotr Pręgowski, fot: AKPA
[1/9] Ranczo
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także