ExclusiveCo wspólnego ma Rafał Zawierucha z Piotrem Żyłą? Aktor zdradził nam też nieco o podboju Hollywood [WIDEO]

Co wspólnego ma Rafał Zawierucha z Piotrem Żyłą? Aktor zdradził nam też nieco o podboju Hollywood [WIDEO]

Rafał Zawierucha
Rafał Zawierucha
30.04.2023 07:40

Rafał Zawierucha to bardzo utalentowany polski aktor, który ma na swoim koncie niemało sukcesów, a także rolę u legendarnego Quentino Tarantino. Co opowiedział o swojej przygodzie w Hollywood naszej reporterce?

Co ma wspólnego Rafał Zawierucha z Piotrem Żyłą?

Rafał Zawierucha ma lęk wysokości. Pomimo wszystko, wraz z Piotrem Żyłą udało mu się polatać w tunelu aerodynamicznym:

Ja mam lęk wysokości. Boję się takich rzeczy jak latanie, ale jak zobaczyłem Piotra Żyłę to przełamałem w sobie ten lęk. Pomyślałem, że co mi się może stać? Postanowiłem wyjść przed te kamery, zacząć grać jako ten aktor i schowałem ten lęk.

Co dalej z zagraniczną karierą Rafała Zawieruchy?

Rafał Zawierucha dał się poznać w Ameryce. Zagrał w głośnym filmie Quentina Tarantino Pewnego razu w Hollywood. Co dalej z jego karierą za granicą?

Lubię marzyć, więc dalej marzę. Na pewno trzeba pomóc tym marzeniom, żeby tam być. Ten świat bardzo się zmienił, te parę lat, które minęły od mojego udziału w filmie znanym na całym świecie. Jest dużo pracy zawodowej w Polsce, są nowe wyzwania. Przede mną też niesamowita przygoda otwierająca moje życie rodzinne i prywatne na świat, więc będzie o czym rozmawiać. Uchylimy rąbka tajemnicy, jak to jest być małżonkiem i jak to jest przygotowywać swoje nowe mieszkanie.

Jak wspomina czas, gdy grał w Hollywood?

Jest to niezwykła przygoda, która mi się trafiła. Na moim miejscy mógł być każdy. Na pewno podchodzę do tego z pewnego rodzaju pokorą i dystansem. Ale i ogromną radością, bo to jest przebicie sufitu, który zwrócił oczy całego świata na Polskę i polskich aktorów i twórców. Cieszę się z tego, bo lubię mówić o Polsce, bardzo dużo rozmawiałem z Leo DiCaprio i Bradem Pittem o Polsce, o górach, o morzu i opowiadałem im o naszym fantastycznym zróżnicowanym kraju. Margot Robbie uwielbia pierogi, więc na moich urodzinach miałem okazję poczęstować ją polskimi pierogami, które zjadła i które bardzo jej smakowały. Mamy zresztą wciąż bliski kontakt. Takie pytanie od razu uruchamia moje wspomnienia i emocje, które przeżyłem i których nikt mi nie odbierze.

Co pamięta najbardziej?

Na pewno duża doza szacunku w pracy i do pracy, do tego, abyś doceniał miejsce w którym jesteś oraz  ludzi których spotykasz. (..) Jest to szkoła, której niewiele osób doświadczyło. Wielu producentów mówiło mi, abym to, czego doświadczam tam, przynosił i mówił o tym w Polsce, bo tylko tak będziemy robić lepsze kino. A oni mają rozmach, więc niech ten rozmach będzie też w naszej kinematografii. Druga fascynująca rzecz to koncentracja, która była na planie. Wszystkie rozmowy, dotyczyły tego, co robimy,

Jesteście fanami Rafała?

  • Rafał Zawierucha w Hollywood
  • Rafał Zawierucha i Quentin Tarantino
  • Rafał Zawierucha i Brad Pitt
  • Rafał Zawierucha na czerwonym dywanie
  • Rafał Zawierucha  - 25. Gala Polskich Nagród Filmowych Orły 2023
  • Rafał Zawierucha z żoną - Bestsellery Empiku
  • Rafał Zawierucha i Beata Wiśnicka - zdjęcia z wesela
[1/7] Rafał Zawierucha w Hollywood
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także