Jak podaje portal plejada.pl w związku z akcją #metoo Mister Polski postanowił przyłączyć się do walki z powszechnym molestowaniem i dać wsparcie pokrzywdzonym. Mimo że sam nigdy nie był ofiarą molestowania, to niestety doświadczył aktów nietolerancji ze strony rówieśników w szkole.
W Warszawie wszystko wygląda inaczej, jesteśmy otwarci na inności. Nie twierdzę, że jestem inny, ale chcę się wyróżniać na tle innych, np. jeśli chodzi o styl. Czasem to spotyka się z niezrozumieniem w moim mieście rodzinnym. Jeszcze w gimnazjum spotykałem się z różnego rodzaju dyskryminacją, ale zawsze uchodziło mi to na sucho, bo wszyscy znali mnie też jako sportowca. Mieli szacunek do tego, co robiłem na estradzie - powiedział portalowi Rafał Jonkisz.
Całe szczęście, że w przypadku Mistera Polski 2015 wszystko zakończyło się szczęśliwie.