Newsy25-letni Radek Pestka dopiero teraz podszedł do matury. Dlaczego tak późno?

25‑letni Radek Pestka dopiero teraz podszedł do matury. Dlaczego tak późno?

Radek Pestka
Radek Pestka
Krystyna Miśkiewicz
07.05.2021 08:00, aktualizacja: 07.05.2021 16:21

Program Top Model już na stałe wpisał się do ramówki stacji TVN. Show prowadzone przez Joannę Krupę, które ma na celu otworzyć młodym ludziom drogę do świata wielkiej kariery od pierwszej edycji gromadzi przed telewizorami ogromną ilość fanów. Z każdą kolejną edycją oglądalność stale rośnie i nie brakuje młodych ludzi, którzy chętnie zgłaszają się na castingi. Wielu z ich marzy o tym, by zrobić wielką karierę na wybiegu. Jedną z takich osób był kilka lat temu Radek Pestka.

Od zwycięstwa Radka w programie minęło już 6 lat. Był on pierwszym mężczyzną w show, który stanął na najwyższym miejscu podium. W finałowym odcinku pokonał Karolinę Pisarek i Jakoba Kosela. Przyszłości nie miał zamiaru na dłużej wiązać z modą. Postanowił skupić się na rozwijaniu swoich social mediów. Został blogerem i rozwijał się w tym kierunku.

Radek Pestka zdaje maturę. Jaki kierunek studiów wybrał?

Chociaż zwycięstwo w modowym show otwiera drogę do kariery i gwarantuje kontrakt z agencją modelek, to Radek nie zagrzał długo miejsca w zawodzie. Jurorzy programu nie ukrywali później, że są rozczarowani jego postawą i tym, że zmarnował szansę, jaką mu dali widzowie.

Biorąc udział w reality-show Radek przerwał naukę w technikum. Egzaminy maturalne zbiegły się wówczas z castingami do programu. Pestka nie podszedł zatem do matury. W rozmowie z portalem dzieńdobry.tvn.pl zdradził, że postanowił dokończyć szkołę średnią:

Miałem kiedyś trudną sytuację - i materialną, i życiową. W wieku 18 lat przerwałem naukę ze względów prywatnych. Później, kiedy mieszkałem w Trójmieście uczęszczałem do szkoły zaocznej i w dzień egzaminów był casting do "Top Model". Nauka poszła wówczas innym torem - odszedłem od niej. Teraz pomyślałem, że warto się zmobilizować i odświeżyć mózg. Nie wiedziałem, czy do końca się zmobilizuję i czy nie zrezygnuję... Ale pomyślałem, że fajnie być przykładem dla innych, bo wiek to nie jest żadna granica.

25-latek przygotował się do matury na własną rękę. Było to dla niego nie lada wyzwaniem, ponieważ wcześniej, jak przyznał, nie pisał nawet matury próbnej.

Jest w sieci mnóstwo materiałów, po które można sięgnąć. Nie każdy ma pieniądze na korepetycje. Na YouTubie jest dużo filmików, gdzie wszystko jest step by step wytłumaczone. Oprócz tego rozwiązywałem arkusze maturalne z poprzednich lat, żeby oswoić się z tym egzaminem, bo nie wiedziałem, jak wyglądają arkusze, bo nigdy nawet nie miałem matury próbnej – zdradził w rozmowie z portalem dziendobry.tvn.pl.

Radek ma też kolejne ambitne plany na przyszłość. Jeżeli matura mu się powiedzie myśli o tym, żeby rozpocząć studia. Interesuje go dosyć nietypowy kierunek. Pestka chciałby zdawać na japonistykę.

Jara mnie kultura japońska - to nie tak, że tylko oglądam anime i czytam mangę. Chociaż też tak jest, bo same teksty literatury Japonii są super. Sam język jest "super cute". Uśmiecham się, kiedy go słucham.

Trzymamy zatem kciuki za pozytywny wynik matury, który pozwoli Radkowi spełnić marzenia o wybranym kierunku studiów.

  • Radek Pestka i Karolina Pisarek na finale Top Model 5
  • Radek Pestka na imprezie sieciówki
  • Radek Pestka protestuje przeciw dyskryminacji LGBT
  • Radek Pestka protestuje przeciw dyskryminacji LGBT
  • Radek Pestka protestuje przeciw dyskryminacji LGBT
  • Radek Pestka z chłopakiem – JOY Influencer Roku 2019
  • Radek Pestka na imprezie sieciówki
  • Radosław Pestka korzysta z aplikacji LESS
  • Radek Pestka - Artyści przeciw nienawiści 2019
[1/9] Radek Pestka i Karolina Pisarek na finale Top Model 5
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także