Przeglądamy, co działo się na Paris Fashion Week. Tłum polskich modelek z Anją Rubik na czele, a do tego wyjątkowe makijaże, intrygujące dodatki

Przeglądamy, co działo się na Paris Fashion Week. Tłum polskich modelek z Anją Rubik na czele, a do tego wyjątkowe makijaże, intrygujące dodatki

Paris Fashion Week 2016
Paris Fashion Week 2016
Ewa Kamionowska
11.03.2016 05:33

Końca dobiegł paryski tydzień mody. Dla polskich modelek był on szczególnie udany - na wybiegach najlepszych domów mody pojawiło się sporo znanych nazwisk rodzimego modelingu.

Anja Rubik zarezerwowała czas zarówno dla marki z wysokiej modowej półki, jak i sieciówki. Wystąpiła u Karla Lagerfelda w pokazie kolekcji Chanel jesień-zima 2016/2017 (zobacz więcej) oraz prezentacji kolekcji H&M studio na jesień 2016 (zobacz więcej). U Chanel gościły ponadto Ola Rudnicka, Natalia Siodmiak, Daga Ziober, Alicja Tubilewicz i Ala Sekuła.

Polskie akcenty były także w pokazie Valentino, w którym wzięły udział Paula Gałecka, Maria Zakrzewska, Jay Jankowska oraz Paulina Frankowska. W pokazie kolekcji Hedi Slimane'a dla Saint Laurent, mocno inspirowanej latami 80., nie mogło zabraknąć Kasi Jujeczki, a zachwyt wszystkich zgromadzonych wzbudził imponujący czerwony futrzany płaszczyk w kształcie serca (zobacz więcej). Kasia (wraz z Martyną Budną) chodziły także u Haidera Ackermanna.

Elie Saab, specjalista od pięknych wieczorowych sukienek, do pokazu swojej jesiennej kolekcji zaprosił Magdalenę Frąckowiak i Alę Sekułę. U Niny Ricci na wybiegu były Natalia Kamińska i Ola Rudnicka. Ta druga wystąpiła jeszcze u Stelli McCartney i Chloe.

Polską reprezentację mieliśmy także u Givenchy - Alę Sekułę, Maję Salamon, Jay Jankowską. W sukienkach Valentino prezentowały się Paulina Frankowska i Paula Gałecka.

Ostre makijaże, dodatki z charakterem

Do sezonu jesień-zima 2016/2017 zostało jeszcze pół roku i tyle też czasu mamy na przyzwyczajenie się do nowości makijażowych, które zaprezentowano na pokazach w Paryżu.

A zatem w sezonie jesiennym stawiamy albo na zupełnie nagą twarz (bądź taką udającą dzięki umiejętnemu makijażowi typu no make-up), albo na makijaż w stylu glamour grunge. A to oznacza, że w cenie będzie demoniczny smoky eye (wzór: Elie Saab) oraz kocie oko z miękką, wymalowaną cieniem kreską podchodzącą pod skronie (jak u Givenchy).

Usta pozostawiamy naturalne albo przeciwnie - podkreślamy je szminką w kolorze ciemnej śliwki albo wręcz czarną (jak u Louis Vuitton, Vivienne Westwood, Dior).

Chanel jak zwykle zachwycił precyzyjnym makijażem oczu - tym razem wizażyści postawili na nietypową kratkę namalowaną ciemnym cieniem.

Jesień i zima stoją też pod znakiem akcesoriów z charakterem. Z kolekcji Louis Vuitton wyłowiliśmy futrzaną czapkę XXL, z kolekcji Undercover - nakrycia głowy przypominające cierniste krzewy. Nie zapomnimy także o luksusowych wersjach bazarowych toreb od Balenciagi (zobacz więcej).

U Balmain królowały peruki. Sporo modelek na użytek prezentacji zmieniło kolor włosów, w tym główne gwiazdy - Kendall Jenner i Gigi Hadid (zobacz także), z którymi na wybiegu zaprezentowały się takie sławy modelingu, jak Polka Monika Jac Jagaciak, Karlie Kloss czy Rosie Huntington-Whiteley.

Zobaczcie zdjęcia z paryskiego tygodnia mody w naszej galerii.

Zobacz także