NewsyPowstaje film o życiu Prince'a. Kto go zagra? Nieoficjalnie ujawniono wybór producentów

Powstaje film o życiu Prince'a. Kto go zagra? Nieoficjalnie ujawniono wybór producentów

Prince
Prince
Elwira Szczepańska

30.05.2021 06:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dla milionów ludzi na całym świecie, którzy lubią posłuchać muzyki, Prince był jednym z największych piosenkarzy ostatnich kilkudziesięciu lat. Takim, którego można słuchać wszędzie – w salonie, prowadząc samochód, rozmawiając, sprzątając, ucząc się. Wysoko cenili go także dziennikarze i koledzy po fachu.

Zmienił muzyczny świat. To był prawdziwy wizjoner, strata nie do powetowania, jestem wstrząśnięta – powiedziała po jego śmierci Madonna.

Bono z U2 wyznał z kolei:

Nigdy nie poznałem Mozarta, Duke’a Ellingtona, Charliego Parkera, nie spotkałem Elvisa. Ale za to poznałem Prince’a.

Ostatni raz wystąpił 14 kwietnia 2016 roku w Fox Theater w Atlancie. Zanim tam przybył, napisał na Twitterze, że jego koncert powinni zobaczyć wszyscy interesujący się muzyką, sztuką, teatrem, seksem i duchowością. Sala pękała w szwach i nic nie wskazywało na kłopoty zdrowotne artysty. Wręcz przeciwnie, był w doskonałej formie.

Gdy wracał z tego koncertu prywatnym samolotem, poczuł się na tyle źle, że trzeba było awaryjnie lądować w Illionois, a karetka zabrała wokalistę do szpitala. Po badaniach wyszedł na własną prośbę. Niestety kilka dni później znaleziono go martwego we własnej posiadłości Paisley Park. Zmarł 21 kwietnia 2016 roku, miał zaledwie 57 lat.

Był legendą już za życia, nic dziwnego, że w planach jest film o jego życiu. Kto zagra Prince'a?

Kto zagra Prince'a w filmie biograficznym?

Według New Idea, nagrodzony Oscarem występ Rami Maleka jako Freddie'ego Mercury'ego jest tym, co zadecyduje, że to on zagra Prince'a w nadchodzącym filmie biograficznym.

Rami ma obsesję, jeśli chodzi o wcielenie się w rolę, więc zrobienie tego po zagraniu Freddiego będzie dla niego wielką sprawą… no i najwyraźniej jego mama jest wielką fanką Prince’a – mówi informator.

W zasadzie nie wiadomo jest jeszcze, kto zajmie się sfilmowanie historii tego kolorowego ptaka, jakim był Prince. Przyjdzie nam więc poczekać na informacje na ten temat. Jednak odsadzenie Maleka w głównej roli wydaje się być strzałem w 10.

Nie żyje Prince
Nie żyje Prince
Rami Malek – Oscary 2019
Rami Malek – Oscary 2019
Rami Malek - Złote Globy
Rami Malek - Złote Globy
Rami Malek – BAFTA 2019, stylizacja: Ilaria Urbinati
Rami Malek – BAFTA 2019, stylizacja: Ilaria Urbinati
Rami Malek jak Freddie Mercury
Rami Malek jak Freddie Mercury
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także