Lista najbogatszych Polek 2023. Jak radzą sobie Kulczyk i Lewandowska? Te kwoty powalają!

Lista najbogatszych Polek 2023. Jak radzą sobie Kulczyk i Lewandowska? Te kwoty powalają!

"Wprost" opublikował ranking 50 najbogatszych Polek
"Wprost" opublikował ranking 50 najbogatszych Polek
Źródło zdjęć: © AKPA
28.02.2024 11:32, aktualizacja: 28.02.2024 11:43

Jak co roku, magazyn "Wprost" opublikował listę najbogatszych Polek. W zestawieniu znalazło się miejsce dla bizneswoman, ale też celebrytek czy kobiet związanych ze sportem. Wysoko znalazły się między innymi Anna Lewandowska czy Ewa Chodakowska. A która Polka ma największy majątek?

Tygodnik "Wprost" od ponad dekady publikuje ranking najbogatszych kobiet w naszym kraju. Z zestawienia można dowiedzieć się jak w przybliżeniu prezentują się majątki poszczególnych, najzamożniejszych pań. W pierwszym zestawieniu królowała Grażyna Kulczyk. Co ciekawe, na pierwszej liście opublikowanej w 2013 roku wystarczyło mieć "jedynie" 12 milionów złotych, aby znaleźć się w rankingu. Dla przykładu 7 lat później, w 2020 wejście na listę gwarantowało nieco ponad 50 milionów złotych, a w tegorocznym - ponad 100 milinów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W czołówce rankingu najbogatszych polek bez zmian. Dominika Kulczyk na czele

Od kiedy w ogóle powstał ranking "Wprost", to na podium zmiany są kosmetyczne. W pierwszych dwóch zestawieniach na czele plasowała się wspomniana Grażyna Kulczyk, czyli polska bizneswoman, właścicielka Starego Browaru w Poznaniu, a prywatnie była żona Jana Kulczyka. Sporo zmieniło się po śmierci miliardera w 2015 roku, bowiem na szczyt listy wskoczyła córka Jana i Grażyny, Dominika Kulczyk. Od tego roku nieprzerwanie to właśnie ona dzierży miano najbogatszej Polki.

W tegorocznym zestawieniu, po raz ósmy z rzędu Dominika Kulczyk znalazła się na pierwszym miejscu z majątkiem szacowanym na nieco ponad 8.5 mld złotych. Drugie miejsce przypadło Barbarze Komorowskiej, właścicielce firmy Bakoma, która może pochwalić się majątkiem około 2 mld złotych, a podium zamyka Grażyna Kulczyk z kwotą 1.9 mld.

Kto jeszcze znalazł się w zestawieniu najbogatszych kobiet? Na liście m.in. Anna Lewandowska

Oczywiście w ścisłej czołówce znaleźć się mogą jedynie bizneswoman, które prężnie działają na rynkach kosmetycznych, nieruchomości czy innych dużych firm produkcyjnych. Na dalszych miejscach można jednak znaleźć osoby znane z show-biznesu, które zbudowały swoje marki od zera bądź dobrze zainwestowały zarobione pieniądze, chociażby w sporcie.

Listę 50 najbogatszych Polek zamyka była tenisistka, Agnieszka Radwańska z majątkiem około 103 mln złotych. W zestawieniu znalazło się także miejsce dla trenerki fitness, Ewy Chodakowskiej, która może pochwalić się 220 mln złotych i tym samym plasuje się na 34. pozycji, a jeszcze wyższą lokatę zajmuje Anna Lewandowska. Trenerka i żona Roberta Lewandowskiego znalazła się na 26. miejscu z szacowanym majątkiem na 339 mln złotych.

Dominika Kulczyk
Dominika Kulczyk© AKPA | AKPA
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także