NewsyPopularność przyniosła mu "Rodzina Zastępcza". Co dziś robi Leszek Zduń?

Popularność przyniosła mu "Rodzina Zastępcza". Co dziś robi Leszek Zduń?

Leszek Zduń
Leszek Zduń
Źródło zdjęć: © AKPA
17.01.2024 14:16

"Rodzina Zastępcza" to jeden z tych seriali, który zna każdy. Świetne role Gabrieli Kownackiej, Piotra Fronczewskiego czy Jarosława Boberka bawiły i rozczulały miliony Polaków. Wielu młodych aktorów zyskało wtedy ogromną popularność, a jednym z nich był Leszek Zduń, grający serialowego Kubę. Czym aktor zajmuje się dzisiaj?

Leszek Zduń do ekipy "Rodziny Zastępczej" doszedł w 2004 roku, wcielając się w filozofa i chłopaka, a potem męża serialowej Majki Kwiatkowskiej (w tę rolę wcielała się Monika Mrozowska). Po zakończeniu emisji serialu, aktor zagrał w kilkunastu filmach i serialach, wcielając się w większości z nich w role drugoplanowe czy nawet gościnne. Wystąpił między innymi w filmie "Bogowie", opowiadającym o losach profesora Religi czy w serialu "Na Krawędzi". Ostatnio można było zobaczyć go w "Koronie Królów" na TVP. Jego głównym zajęciem stała się jednak inna część aktorstwa. Na czym aktualnie skupia się gwiazda "Rodziny Zastępczej"?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jego głos zna każdy. Leszek Zduń skupił się na dubbingu

Choć od zakończenia prac nad "Rodziną Zastępczą" minęło już 15 lat, to Leszek Zduń na zawsze zostanie zapamiętany jako serialowy Kuba. To jednak nie przeszkodziło mu w kontynuowaniu kariery aktorskiej. Na małym ekranie można zobaczyć go stosunkowo rzadko, ale każdy, kto posiada dzieci lub jest fanem bajek z dubbingiem na pewno nie raz słyszał głos Zdunia. Można usłyszeć go w takich produkcjach, jak "Hobbit", "Fernando", "Harry Potter i Zakon Feniksa", "Pingwiny z Madagaskaru" czy w w grach komputerowych, jak "Wiedźmin" oraz "Diablo III". Łącznie wystąpił w ponad 100 rolach dubbingowych, podkładając głos pod setki postaci.

Życie prywatne Leszka Zdunia. Rodzina jest dla niego najważniejsza

Leszek Zduń od lat żyje z dala od fleszy czy premier filmowych. Próżno szukać go także na ściankach przeróżnych branżowych eventów. Ściśle pilnuje swojej prywatności, mimo że jego żoną również jest aktorka, Joanna Kwiatkowska-Zduń, którą często można usłyszeć w rolach dubbingowych oraz obejrzeć w serialach. Para doczekała się trójki dzieci.

  • Leszek Zduń z żoną
  • Leszek Zduń z żoną
  • Leszek Zduń z żoną
  • Leszek Zduń z żoną
[1/4] Leszek Zduń z żonąŹródło zdjęć: © fot. Instagram
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także