NewsyEURO 2020. Oto 10 najgorętszych polskich WAGs. Instagram podbijają nie tylko Lewandowska i Marina

EURO 2020. Oto 10 najgorętszych polskich WAGs. Instagram podbijają nie tylko Lewandowska i Marina

Najpopularniejsze polskie WAGs
Najpopularniejsze polskie WAGs
Magda Kwiatkowska
14.06.2021 06:00, aktualizacja: 14.06.2021 10:21

WAGs to potoczne określenie używane przez brytyjską prasę do nazywania żon i partnerek angielskich piłkarzy. Z biegiem czasu pojęcie to zyskało dużą popularność i zaczęto stosować je również w stosunku do sportowców innych specjalizacji.

Najpopularniejszą WAG na świecie jest Victoria Beckham. Jej profil na Instagramie obserwuje blisko 29 milionów Internautów. A jakie wyniki w social mediach mają żony polskich piłkarzy, zwłaszcza tych, którzy reprezentują Polskę podczas Euro 2020? Tuż przed meczem naszych orłów ze Słowacją sprawdzamy, które WAGs cieszą się największą popularnością wśród internautów.

10. Aleksandra Adamczak - partnerka Dawida Kownackiego

Dawid Kownacki od kilku lat jest w związku z Aleksandrą Adamczak. 24-latka jest modelką, która zdobyła popularność m.in. dzięki sesji w magazynie Playboy. Aleksandra chodziła również po wybiegach m.in. w Mediolanie.

Aleksandra Adamczak na Instagramie
Aleksandra Adamczak na Instagramie

9. Laura Słowiak - żona Piotra Zielińskiego

Laura Słowiak pochodzi z Ząbkowic Śląskich tak jak Piotr Zieliński. Ukończyła Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu na kierunku analityka medyczna. Na co dzień zajmuje się modelingiem, choć czeka ją dłuższa przerwa. Para niedawno powitała na świecie swoje pierwsze dziecko – Maksymiliana.

Laura jest bardzo aktywna w social mediach. Na Instagramie publikuje kadry, na których pokazuje, jak wygląda jej codzienność oraz podróże. Jej profil obserwuje ponad 40 tysięcy Internautów.

8. Marta Glik - żona Kamila Glika

Marta Kamil Glik są małżeństwem od 10 lat, jednak znają się od dzieciństwa. Na początku nie pałali do siebie serdecznością, jednak z biegiem lat ich uczucia zaczęły się zmieniać. Para ma dwie córki: 8-letnią Victorię oraz 2-letnią Valentinę. W jednym z ostatnich wywiadów Marta zdradziła, ze nie mieszka z mężem. Jak wyznała Kamil mieszka w Benevento, a ona z dziećmi pod Neapolem. Widują się dwa razy w tygodniu. Para zdecydowała się na takie rozwiązanie, aby ich córka mogła kontynuować naukę w anglojęzycznej szkole.

Żona Kamila jest bardzo aktywna w social mediach. Jej profil na Instagramie obserwuje ponad 62 700 Internautów. Kamila najczęściej pokazuje, jak wygląda jej codzienność za granicą.

7. Julia Nowak - narzeczona Jana Bednarka

Jan Bednarek poznał Julię Nowak przez Internet. Piłkarz napisał do niej na Snapchacie, później rozmawiali ze sobą na FaceTime, ponieważ w tym czasie Janek mieszkał w Anglii, a ona w Polsce. Po raz pierwszy zobaczyli się w trakcie meczu Polska-Kazachstan. Julia najpierw poznała jego menadżerów, później rodziców, a na końcu jego samego. Od razu między nimi zaiskrzyło. Para wkrótce powita na świecie swoje pierwsze dziecko.

Julia ukończyła liceum plastyczne na kierunku grafika komputerowa. Od kilku lat pracuje, jako fotomodelka. Efekty sesji zdjęciowych można zobaczyć na jej profilu na Instagramie. Profil pięknej brunetki obserwuje już ponad 106 tysięcy fanów.

6. Dominika Grosicka - żona Kamila Grosickiego

Związek Dominiki Kamila Grosickich nie należał do najłatwiejszych. Piłkarz zakochał się w niej już na początku znajomości, jednak ona w tym czasie miała chłopaka. Później przez jakiś czas byli parą, ale ona zakończyła tę znajomość na rok i znowu wrócili do siebie. W 2011 roku wzięli ślub. Zakochani wychowują dwójkę dzieci - Maję i Marcela, który jest jej synem z poprzedniego związku.

Dominika spełnia się jako żona i matka. W natłoku codziennych obowiązków znajduje jednak chwilę na to, aby regularnie publikować nowe zdjęcia w social mediach. Jej profil na Instagramie obserwuje ponad 144 tysiące Internautów. Tylko patrzeć, jak wskoczy na 5. miejsce w naszym rankingu.

5. Celia Krychowiak - żona Grzegorza Krychowiaka

Grzegorz Krychowiak poznał Celię Jaunat, gdy miał 21 lat, a ona 19. Francuska studiowała wówczas zarządzenie i marketing oraz była na praktykach w jednym z salonów producenta oferującego luksusowe wyposażenie do łazienek. Piłkarz przyszedł tam kupić kafelki. To ona zakochała się w nim od pierwszego wejrzenia. W 2017 roku para zaręczyła się na Bora-Bora, a już dwa lata później wzięli ślub.

Celia jest popularną Influencerką. Jej profil na Instagramie obserwuje ponad 175 tysięcy Internautów. Żona piłkarza publikuje tam przede wszystkim kadry z podróży oraz pokazuje swoje stylizacje.

4. Lana Rybus - żona Macieja Rybusa

Maciej Rybus w 2018 roku ożenił się z piękną Laną. Para doczekała się dwóch synów - Roberta i Adriana. Najmłodszy przyszedł na świat na początku stycznia tego roku. Para poznała się w 2017 roku, zaraz po tym, jak piłkarz przeniósł się do Rosji. Po raz pierwszy spotkali się w moskiewskiej restauracji, w której Lana była menadżerem. Rybus stał się jednym z najczęstszych gości w lokalu, ponieważ bardzo chciał dostać numer telefonu pięknej brunetki. Na początku 2018 para zaręczyła się, a w marcu odbył się ślub.

Lana ma 26 lat i obecnie zajmuje się wychowywaniem synów. W wolnych chwilach chętnie pozuje do zdjęć, co może świadczyć o tym, że jest modelką. Na tę chwilę nie potwierdzono tych informacji. Pewne jest tylko jedno - jest wyjątkowo piękną kobietą. Nic więc dziwnego, że jej profil obserwuje ponad 215 tysięcy Internautów.

Lana Rybus na Instagramie
Lana Rybus na Instagramie

3. Matilde Rossi - żona Łukasza Skorupskiego

Matilde Rossi jest żoną Łukasza Skorupskiego. Na początku ich znajomości wybranka bramkarza była modelką, jednak z biegiem czasu zrezygnowała z pracy, aby w pełni poświęcić się życiu rodzinnemu. Para pobrała się w 2017 roku. Rok później przyszedł na świat ich synek. Obecnie mieszkają we Włoszech.

Matilde jest bardzo aktywna w social mediach. Na Instagramie chętnie pokazuje, jak wygląda jej codzienność. Piękna modelka bardzo często publikuje kadry, na których możemy zobaczyć jej ukochane psy rasy Cane Corso. Rossi od najmłodszych lat jeździ z nimi na wystawy.

2. Marina Łuczenko-Szczęsna - żona Wojciecha Szczęsnego

Wojciech Szczęsny zrobił pierwszy krok, aby skraść serce Mariny. Zdobył jej numer telefonu, a później bez chwili zawahania zadzwonił i zaproponował jej spotkanie. Wokalistka na początku nie wiedziała, z kim rozmawia, jednak zgodziła się. Mimo oporów w krótkim czasie zrodziło się między nimi płomienne uczucie. 21 maja 2016 roku w Grecji powiedzieli sobie sakramentalne tak.

Marina Łuczenko-Szczęsna jest popularną wokalistką i pełnoetatową mamą. Jej profil na Instagramie obserwuje ponad 746 tysięcy Internautów, jednak z dnia na dzień liczba obserwatorów rośnie. Gwiazda za pośrednictwem social mediów pokazuje, jak wygląda jej codzienność.

1. Anna Lewandowska - żona Roberta Lewandowskiego

Robert Anna Lewandowscy po raz pierwszy spotkali się w 2007 roku podczas obozu dla studentów Akademii Wychowania Fizycznego na Mazurach. Jak sami przyznali w wywiadzie udzielonym magazynowi Viva!, była to miłość od pierwszego wejrzenia. 22 czerwca 2013 roku powiedzieli sobie sakramentalne tak. Cztery lata później małżonkowie powitali na świecie pierwszą córeczkę, Klarę. W ubiegłym roku zostali rodzicami po raz drugi.

Anna jest jedną z najpopularniejszych trenerek fitness w Polsce. Jej profil na Instagramie obserwuje ponad 3,6 miliona Internautów, a dzięki jej radom kilka Polek odmieniło nie tylko swoją figurę, ale i życie.

Anna Lewandowska - plac zabaw
Anna Lewandowska - plac zabaw
 • Marta i Kamil Glik
 • Maciej i Lana Rybus wzięli ślub w Polsce
 • Marina Łuczenko pokazała nowe zdjęcie z Liamem
 • Julia Nowak - narzeczona Jana Bednarka
 • Julia Nowak i Jan Bednarek
 • Dominika Grosicka - żona Kamila Grosickiego
 • Celia Jaunat - żona Grzegorza Krychowiaka
 • Matilde Rossi
 • Celia Jaunat - żona Grzegorza Krychowiaka
 • Łukasz Skorupski i Matilde Rossi z synkiem
 • Marina Łuczenko -salon
 • Aleksandra Adamczak - żona Dawida Kownackiego
 • Aleksandra Adamczak i Dawid Kownacki
 • Laura Słowiak - żona Piotra Zielińskiego
 • Laura Słowiak, Piotr Zieliński
 • Dominika Grosicka - żona Kamila Grosickiego
 • Marta Glik - żona Kamila Glika
 • Kim jest Lana Rybus, żona Macieja Rybusa? – Polskie WAGs
 • Anna Lewandowska dom na Majorce
 • Anna Lewandowska jest dumna z Roberta Lewandowskiego
[1/20] Marta i Kamil Glik
Zobacz także