NewsyPsycholożka rozgryzła Piotra Żyłę. Oceniła jego wyczyny przed kamerami

Psycholożka rozgryzła Piotra Żyłę. Oceniła jego wyczyny przed kamerami

Piotr Żyła
Piotr Żyła
17.12.2023 13:50

W tym roku skoki narciarskie rozczarowują naszych rodaków. Mimo słabych wyników, z twarzy Piotra Żyły nie schodzi uśmiech. Widać to szczególnie na nagraniach z wywiadów ze sportowcem. Co na ten temat sądzi ekspertka?

Piotr Żyła ma za sobą głośne rozstanie z żoną Justyną

Skoczek jakiś czas temu po kilkunastu latach małżeństwa rozstał się z Justyną Żyłą. Zaraz po tym związał się z inną kobietą. Wywołał tym samym skandal, a ich życie prywatne stało się obiektem plotek w całej Polsce. Justyna nie szczędziła nieprzychylnych komentarzy w kierunku męża i bez zastanowienia prała publicznie ich brudy. Po pewnym czasie Piotr odciął się od medialnego szumu i udzielał wywiadów wyłącznie na temat swojej kariery sportowej.

Ekspertka ocenia zachowanie Piotra Żyły

Skoczek narciarski nie traci optymizmu? Po konkursach sportowych Piotr często udziela wywiadów, w którym zwykle nie zachowuje powagi. Psycholog sportowa w rozmowie z Plejadą zdradziła, co o nim myśli.

Piotr Żyła jest odwrotnością postawy, jaką prezentuje Iga Świątek - nie tylko jako sportowiec, ale także jako człowiek. Wydaje się też, że potrzebuje innego poziomu stymulacji, innych bodźców, takiej energii zewnętrznej, żeby optymalnie funkcjonować. Są osoby, które potrzebują obniżenia pobudzenia, żeby się skoncentrować na zadaniu i dobrze je wykonać. Są też osoby, które potrzebują wielu bodźców z zewnątrz, żeby właśnie czuć się dobrze. To trochę tak jak z adrenaliną. Nie każdy ma potrzebę dużego jej poziomu, więc nie każdy będzie, np. skakał na bungee, czy ze spadochronem - zaczęła. 

W dalszej części wypowiedzi nawiązała do wyników skoczka z czasu, kiedy wybuchł skandal z jego udziałem.

Pragnę zauważyć, iż Piotr Żyła miał taki moment w swojej karierze, kiedy było o nim głośno, szczególnie o jego życiu prywatnym. Wtedy jakość jego wykonania sportowego nieco spadła. W konsekwencji przestał udzielać tak wielu wywiadów i skupiał się na wykonaniu sportowym, co przyniosło mu bardzo dobre efekty - kontynuowała. 

Wypowiedzi skoczka często są szeroko komentowane, udostępniane i bywają obiektem drwin. Jak to wpływa na jego pewność siebie?

Myślę, że on po prostu taki jest. Nigdy nie rozmawiałam z nim na żywo. Ale z tego, co oglądałam i oglądam, wydaje mi się, że on nikogo nie udaje – po prostu taki jest i to jest wspaniałe.Nie jest to żadna maska, tylko jego naturalny sposób bycia i wypowiadania się. Gdyby nagle zaczął się zupełnie inaczej zachowywać w kontrze do tego, jakim jest człowiekiem, jaki ma charakter, osobowość i temperament, to czułby się z tym na dłuższą metę bardzo źle i mogłoby to negatywnie wpłynąć na jego sportowe wykonanie - oceniła.

Oglądacie w tym roku skoki narciarskie?

Piotr Żyła
Piotr Żyła
Piotr Żyła
Piotr Żyła
Piotr Żyła
Piotr Żyła
Piotr Żyła
Piotr Żyła
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także