Newsy"Prymitywy i zdrajcy". Wpis Piotra Zelta rozwścieczy część wyborców

"Prymitywy i zdrajcy". Wpis Piotra Zelta rozwścieczy część wyborców

Piotr Zelt (fot. KAPIF)
Piotr Zelt (fot. KAPIF)
12.12.2023 11:20

Piotr Zelt od dawna sytuuje się jako krytyk Zjednoczonej Prawicy. Wielokrotnie nie szczędził ostrych słów pod adresem reprezentantów tego obozu politycznego. W listopadzie zamieścił na Instagramie grafikę, w której "obrońców" PiS określono w następujących słowach:

Nikt normalny już nie broni PiS. Tylko trolle, patologia, nieroby i wykolejeńcy.

12 grudnia aktor miał powody do świętowania. Mateusz Morawiecki nie otrzymał wotum zaufania. Nowym premierem RP wybrano Donalda Tuska.

Piotr Zelt dosadnie o politykach PiS

Odtwórca wielu ról filmowych i telewizyjnych uczcił porażkę Zjednoczonej Prawicy wpisem na Facebooku. Po raz kolejny poszedł na całość. Napisał:

Skończył się czas pogardy, ciemnoty, łajdactwa i promowania miernot. To było długie osiem lat dewastacji Polski. Oby NIGDY taka banda złoczyńców, prymitywów i zdrajców, nie wróciła do władzy. Szczęśliwej Polski już czas.

Zelt nie jest jedynym aktorem, którego ucieszyła zmiana steru rządów. Piotr Gąsowski swoimi przemyśleniami podzielił się na Instagramie. Był przy tym bardziej "poprawny politycznie".

Moi Drodzy! Chciałbym podzielić się z Wami moim szczęściem i nadzieją! A jednocześnie tych, dla których dzisiejszy dzień jest dniem smutnym, chcę pocieszyć i przypomnieć, iż czas leczy rany! Spróbujmy się jakoś dogadać! Zacznijmy od dzisiaj! Szczęśliwej Polski już czas!!! – zaapelował zarówno do zwolenników obozu liberalnego, jak i prawicy.
Piotr Zelt dosadnie o politykach PiS (fot. Facebook)
Piotr Zelt dosadnie o politykach PiS (fot. Facebook)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także