NewsyGrób Piotra Woźniaka-Staraka nie tonie w zniczach. Mimo to zwraca uwagę. Rodzina zadbała o uszanowanie pamięci w szczególny sposób

Grób Piotra Woźniaka-Staraka nie tonie w zniczach. Mimo to zwraca uwagę. Rodzina zadbała o uszanowanie pamięci w szczególny sposób

Grób Piotra Woźniaka-Starak 1 listopada
Grób Piotra Woźniaka-Starak 1 listopada
Elwira Szczepańska

01.11.2022 08:00, aktual.: 01.11.2022 08:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Piotr Woźniak-Starak zginął w tragicznym wypadku. W nocy z 17 na 18 sierpnia 2019 roku na jeziorze Kisajno doszło do wstrząsających wydarzeń. Jego śmierć wstrząsnęła Polską. Młody, pełen pasji producent miał jeszcze tyle do zaoferowania i tyle lat życia przed sobą. Był tuż przed premierą swojego najnowszego filmu Ukryta gra, a także miał do realizacji mnóstwo innych planów, których nie zdążył sfinalizować.

Piotr robił w życiu różne rzeczy, dopiero współpraca przy tworzeniu filmów sprawiła, że odnalazł prawdziwe powołanie. Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej, Bogowie o losach profesora Religi, odniosły wielki sukces. Jego odejście pozostawiło wielką pustkę.

Tydzień po odnalezieniu ciała Woźniaka-Staraka rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe. Ceremonia pożegnalna została rozłożona na dwa dni. 29 sierpnia odbyła się msza święta w kościele pw. Świętego Józefa Oblubieńca w Konstancinie-Jeziornej. Natomiast następnego dnia, tylko w obecności najbliższej rodziny, jego prochy w urnie zostały złożone na Mazurach, w rodzinnej Fuledzie, co wzbudziło sporo kontrowersji, więc przeniesiono je na Powązki.

Jak wygląda grób Piotra Woźniaka-Staraka?

Jak 1 listopada wygląda grób Piotra Woźniaka-Staraka?

Miejsce spoczynku Piotra Woźniaka-Staraka od początku budziło zainteresowanie mediów i niemałe kontrowersje. Początkowo pochowano go na terenie posiadłości w Fuledzie. Okazało się jednak, że grób nie spełnia wymogów stawianych katakumbom, co skończyło się procesem w giżyckim sądzie, w wyniku którego pochówek uznano za nielegalny.

Policja w lutym 2020 r. wnioskowała o ukaranie wuja producenta — Mirosława S., który złożył prochy swojego siostrzeńca w murowanym grobie na terenie posesji w Fuledzie. Mężczyzna złożył wówczas obszerne wyjaśnienia i nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Sąd przeprowadził postępowanie dowodowe i przesłuchał świadków. Ostatecznie, w marcu 2021 r., sąd uznał winę oskarżonego, ale odstąpił od wymierzenia kary, obciążając go jedynie kosztami sądowymi.

Rodzina Piotra Woźniaka-Staraka postanowiła przenieść jego prochy na Powązki. W maju w sieci pojawiły się zdjęcia miejsca spoczynku producenta. Początkowo pomnik wyglądał dosyć skromnie, ale zakładano, że to stan przejściowy. Obecnie po symbolicznej mogile nie ma śladu, a w jej miejscu stanęło okazałe mauzoleum. Grobowiec powstał we Włoszech z wysokiej klasy kamienia w kolorze jasnego beżu. Do Polski został przewieziony we fragmentach i złożony na Powązkach. Od frontu zdobi niezwykły kuty świecznik w kształcie gałęzi drzew. Przypomina te przedwojenne, które przeważały na cmentarzu. Idealnie wpisuje się w charakter oraz architekturę nekropolii.

Jak dzisiaj wygląda grób Piotra Woźniaka-Staraka? Dziennikarze popularne.pl zrobili wideo. Nie ma morza zniczy, jest tylko kilka lampionów i palą się także te w mauzoleum. Jak zawsze jest też świeża czerwona róża. Wideo poniżej.

Grób Piotra Woźniaka-Starak 1 listopada
Grób Piotra Woźniaka-Starak 1 listopada
Ukończony grobowiec Piotra Wozniaka-Staraka na Starych Powązkach
Ukończony grobowiec Piotra Wozniaka-Staraka na Starych Powązkach
Ukończony grobowiec Piotra Wozniaka-Staraka na Starych Powązkach
Ukończony grobowiec Piotra Wozniaka-Staraka na Starych Powązkach
Nowy grób Piotra Woźniaka-Staraka
Nowy grób Piotra Woźniaka-Staraka
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także