NewsyJak wygląda obecnie Fabian Duda z "Rancza"? Piotr Ligienza skończył 40 lat i nawet fani serialu z trudem go rozpoznają

Jak wygląda obecnie Fabian Duda z "Rancza"? Piotr Ligienza skończył 40 lat i nawet fani serialu z trudem go rozpoznają

Piotr Ligienza - Fabian Duda z Rancza
Piotr Ligienza - Fabian Duda z Rancza
Elwira Szczepańska
04.06.2022 22:40, aktualizacja: 04.06.2022 23:47

Wielu aktorów, którzy pojawili się w Ranczu, zyskało ogromną sympatię widzów i wielką rozpoznawalność. Niewątpliwie do tego grona należy też Piotr Ligienza, który wcielił się w Fabiana Dudę. To właśnie rola w kultowej dziś produkcji zapewniła młodemu wówczas aktorowi popularność. Postać, w którą się wcielił, pozwalała mu zaprezentować talent w pełni, bo była dynamiczna i zmieniała się z sezonu na sezon. Zresztą do obsady dostał się niemal przypadkiem, poszedł na casting:

Wcześniej nie wiedziałem nawet, że jest taki serial. Czułem, że mi dobrze poszło – była jakaś chemia między mną a Czarkiem Żakiem. Później dostałem telefon, że wygrałem ten casting – mówił w wywiadzie w TVP.

Aktor w tamtym czasie działał głównie na deskach teatrów. Zaledwie rok wcześniej skończył PWST w Krakowie. Do Warszawy przyjechał na zaproszenie twórców Teatru Powszechnego.

Jak obecnie wygląda ukochany córki wójta Klaudii Kozioł? Piotr Ligienza skończył niedawno 40 lat i jest nie do poznania. Bardzo się zmienił.

Jak wygląda Piotr Ligienza obecnie?

Prywatnie Piotr Ligienza jest mężem i ojcem dwojga dzieci. Fizycznie bardzo się zmienił od czasu Rancza. Kiedyś nosił krótką fryzurę z grzywką, a dziś ma długie włosy i zdecydowanie zmężniał. Wygląda to na efekt ciężkiej pracy w siłowni, co wynika ze zdjęć z Instagrama aktora. Nie ukrywa, że bardzo dużo satysfakcji daje mu uprawianie sportów, zwłaszcza crossfitowych, które wymuszają zaangażowania wszystkich mięśni. Poza tym  lubi śpiewać, ale nigdy się tym nie zajął profesjonalnie. Twierdzi, że gdyby nie był aktorem, to pewnie byłby kucharzem. Co myśli o tak zwanym bywaniu?

Ścianka może być punktem na drodze, ale nie celem. Wiem, w jakim środowisku pracuję i że pewnych rzeczy nie da się uniknąć, więc też nie chcę się zarzekać, że nie. Po prostu nie prowokuję pewnych sytuacji. Chciałbym, żeby moje dzieci miały poczucie, że tworzymy normalną rodzinę. Nie chcę wprowadzać zamieszania medialnego wokół własnej osoby, a tym samym rodziny, bo ja sobie z nim poradzę, ale moje dzieci nie są temu winne - wyznał w rozmowie z Interią.

Nie zabiega zatem jakoś mocno o popularność, ale cały czas jest aktywny zawodowo. Aktualnie możemy go oglądać, chociażby w spektaklach Och-Teatru.

Zdjęcia 40-letniego Ligienzy w naszej galerii. Rozpoznalibyście w nim Fabiana Dudę z Rancza?

  • Piotr Ligienza – premiera spektaklu Wspólnota mieszkaniowa
  • Piotr Ligienza obecnie
  • Piotr Ligienza
  • Piotr Ligienza
  • Piotr Ligienza - Fabian Duda z Rancza obecnie
  • Piotr Ligienza - Fabian Duda z Rancza obecnie
  • Piotr Ligienza - Fabian Duda z Rancza obecnie
[1/7] Piotr Ligienza – premiera spektaklu Wspólnota mieszkaniowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także