NewsyPiotr K. najmłodszy polski milioner, ma kłopoty z prawem

Piotr K. najmłodszy polski milioner, ma kłopoty z prawem

18-11-2013 Warszawa

Premiera filmu Plynace wiezowce

P.Kibitlewski/ONS
18-11-2013 Warszawa Premiera filmu Plynace wiezowce P.Kibitlewski/ONS
Izabela Wodzińska
27.05.2015 16:11, aktualizacja: 27.05.2015 17:47

Legalnością produktu dystrybuowanego przez Piotra K., najmłodszego polskiego milionera, zainteresował się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Główny Inspektorat Sanitarny.

GIS zarzuca reklamom specyfiku na odchudzanie naruszanie obowiązującego prawa. Reklamy suplementu naruszają obowiązujące prawo konsumenta. Wpłynęły skargi na sposób jego dystrybucji  oraz niemożność skontaktowania się z firmą. Prawdopodobnie dojdzie do zablokowana strony internetowej, na której prezentowany i sprzedawany jest środek na odchudzanie. Spółka, którą reprezentuje Piotr K. jest zarejestrowana w USA, w swoich reklamach miała się powoływać na nieistniejące autorytety w dziedzinie dietetyki.

Teraz doszedł jeszcze jeden fakt. Klienci nie mogą zareklamować specyfiku i dostać zwrotu pieniędzy. Adres firmy podany na stronie internetowej jest nieprawdziwy.

W związku z uzasadnionym podejrzeniem popełnienia przestępstwa skierowaliśmy do prokuratury stosowne zawiadomienia, w którym wskazaliśmy konkretnych poszkodowanych konsumentów - powiedział w rozmowie z Gazetą Wyborczą Maciej Chmielowski z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także