NewsyPiłkarz reprezentacji zrobił coming out! "Nie chcę się dłużej ukrywać". Pod odważnym wyzwaniem ogrom reakcji fanów

Piłkarz reprezentacji zrobił coming out! "Nie chcę się dłużej ukrywać". Pod odważnym wyzwaniem ogrom reakcji fanów

Piłkarz reprezntacji zrobił coming out
Piłkarz reprezntacji zrobił coming out
Krystyna Miśkiewicz

13.02.2023 15:40, aktual.: 15.02.2023 11:47

Piłka nożna to typowo męski sport. Przez wiele dekad niemal nie było w nim miejsca dla osób ze społeczności LGBT. Zawodnicy długo zmuszeni byli wręcz milczeć na temat nieheteronormatywności m.in. z uwagi na kibiców, którzy nie byli tolerancyjni. Ci często nie byli gotowi na poznanie prawdy o swoich idolach. Na szczęście obecnie żyjemy w nieco odmiennych czasach i jeśli chodzi o temat odmiennej orientacji seksualnej sporo się zmieniło.

Dwa lata temu na boisku Manuel Neuer, czyli jeden z najpopularniejszych niemieckich piłkarzy pojawił się z tęczową opaską. Jego gest wywołał ogromne poruszenie nie tylko wśród kibiców, ale też zawodników. Robert Lewandowski zapytany o to w wywiadzie przyznał, że on również nie miałby z tym problemu.

Nie miałbym z tym problemu. Każdy jest człowiekiem, każdy ma emocje. Każdy jest osobą, którą warto i trzeba wspierać, więc pod tym względem nie byłoby dla mnie większego problemu – mówił na konferencji prasowej emitowanej w TVP Info.

Piłkarz reprezentacji zrobił coming out w sieci

W ostatnim czasie coraz większa ilość piłkarzy zbiera się na odwagę i ujawnia swoją prawdziwą orientację. Na taki krok zdecydowali się między innymi: Thomas Beattie, były gracz angielskiego Hull City, a kilka miesięcy później Josh Cavallo z australijskiego klubu Adelaide United. Teraz kolejny zawodnik postanowił przestać ukrywać przed fanami i światem piłki nożnej swój homoseksualizm.

Jakub Jankto, czyli zawodnik reprezentacji Czech, który na co dzień gra w hiszpańskim klubie Getafe CF, postanowił wyjawić, że jest gejem. 27-latek zamieścił na Instagramie wideo, w którym dokonał coming outu.

Cześć, jestem Jakub Jankto Jak wszyscy inni, Mam swoje mocne strony. Mam swoje słabości. Mam rodzinę. Mam moich przyjaciół. Mam pracę, którą od lat wykonuję najlepiej jak potrafię, z powagą, profesjonalizmem i pasją. Jak wszyscy inni, Ja też chcę żyć w wolności. Bez obaw. Bez uprzedzenia. Bez przemocy. ALE z miłością. Jestem homoseksualistą i nie chcę się dłużej ukrywać.

Bardzo odważne wyznanie piłkarza spotkała się z ogromną tolerancją i wsparciem. W komentarzach pojawia się sporo ciepłych słów. Widać, że temat LGBT wśród sportowców mocno się już oswoił i wszystko idzie w coraz lepszą stronę.

Jakub Jankto
Jakub Jankto
Jakub Jankto
Jakub Jankto
Jakub Jankto
Jakub Jankto
Jakub Jankto
Jakub Jankto
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także