NewsyPaweł Pawlikowski pierwszy raz o swoim małżeństwie z Małgorzatą Belą! Wzruszające słowa

Paweł Pawlikowski pierwszy raz o swoim małżeństwie z Małgorzatą Belą! Wzruszające słowa

Małgorzata Bela i Paweł Pawlikowski
Małgorzata Bela i Paweł Pawlikowski
Kuba Górski

05.02.2019 16:42, aktual.: 05.02.2019 17:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Paweł Pawlikowski i Małgorzata Bela tworzą piękną parę. Oboje są jednak po przejściach, rozwodach i romansach. Jak się poznali?

Paweł Pawlikowski to obecnie jeden z najbardziej popularnych polskich reżyserów. Jego droga do kina była jednak zupełnie inna niż w przypadku większości filmowców. Nigdy nie skończył szkoły filmowej:

Nigdy nie studiowałem w żadnej szkole filmowej, a gdy zacząłem kręcić filmy, tak naprawdę nie miałem pojęcia, jak się to robi – wyznał Pawlikowski w TVN24.

W 2015 roku Polak odebrał Oscara za Idę w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Wówczas był to jego pierwszy film zrealizowany z polskimi aktorami i w pełni po polsku. Obecnie Pawlikowski ponownie ma szansę na Oscara, tym razem z Zimną wojnę. We wszystkich sukcesach wspiera reżysera jego piękna, młodsza o 20 lat żona Małgorzata Bela.

Przed małżeństwem z Belą Pawlikowski był wdowcem. Jego pierwsza żona zmarła na raka w 2007 roku.  Został z dziećmi, które wychowywał samotnie po utracie żony. Kiedy się usamodzielniły, wrócił do Polski z Londynu, właśnie w Polsce poznał i pokochał atrakcyjną modelkę – Małgorzatę Belę. Para rozpoczęła wspólne życie w Polsce, a w 2017 roku wzięli cichy ślub.

Małgorzata od tego czasu dumnie towarzyszy swojemu małżonkowi podczas uroczystych gali. Sam Paweł Pawlikowski o swoim życiu z Belą lubi powtarzać:

Filmy nie są najważniejsze, o wiele bardziej liczy się samo życie. Jestem szczęśliwy, bo mam dzieci, które wyszły na ludzi, zrobiłem kilka filmów, które zostaną. I po raz pierwszy od dawna czuję, że jestem na właściwym miejscu, z właściwą osobą – wyznał Pawlikowski na łamach "Rzeczpospolitej".

Kim jest Małgorzata Bela?

Małgorzata Bela to światowej sławy modelka. Zrobiła wielką karierę, próbowała także swoich sił w aktorstwie. Zadebiutowała jako główna bohaterka filmu Ono Małgorzaty Szumowskiej, zagrała także w Karolu. Człowieku, który został papieżem. Obecnie Małgorzata spełnia się jako editor-in-large polskiej edycji Vogue'a.

Bela rozstała się z mężem, reżyserem Arturem Urbańskim, z którym ma syna Józefa, następnie w 2013 roku została żoną milionera Jean-Yvesa Le Fura. Trzy lata później rozwiodła się. Wreszcie modelka poznała Pawła Pawlikowskiego, jej romans z polskim reżyserem zaskoczył wszystkich.

 • Paweł Pawlikowski i Małgorzata Bela wzięli ślub!
 • Paweł Pawlikowski i Małgorzata Bela wzięli ślub!
 • Małgorzata Bela jest z Pawłem Pawlikowskim
 • Paweł Pawlikowski i Małgorzata Bela na premierze filmu Nowy świat
 • Małgorzata Bela, Paweł Pawlikowski - premiera filmu "Zimna Wojna" Cannes 2018
 • Małgorzata Bela i Paweł Pawlikowski - Bal Dziennikarzy 2018
 • Fot. Bartosz Krupa/East News. Warszawa 06.06.2016. Premiera filmu pt. "Ojciec" w kinie Luna. N/z: Malgorzata Bela, Pawel Pawlikowski
 • Paweł Pawlikowski i Małgorzata Bela wzięli ślub!
 • Małgorzata Bela i Paweł Pawlikowski - Bal Dziennikarzy 2018
 • fot. AKPA
 • Paweł Pawlikowski i Małgorzata Bela wzięli ślub!
[1/11] Paweł Pawlikowski i Małgorzata Bela wzięli ślub!
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także