NewsyPaweł Królikowski przed śmiercią zagrał w serialu. Emisja ostatniego odcinka z aktorem lada dzień

Paweł Królikowski przed śmiercią zagrał w serialu. Emisja ostatniego odcinka z aktorem lada dzień

Paweł Królikowski nie żyje
Paweł Królikowski nie żyje
Marta Borkowska
05.03.2020 12:10, aktualizacja: 05.03.2020 16:29

Paweł Królikowski odszedł po ciężkiej chorobie. Chociaż nie był w nie najlepszej kondycji, to nie odciął się od życia zawodowego. Brał udział w charytatywnych spotkaniach i spełniał się zawodowo, występując w popularnych produkcjach. W jednej z nich miał okazję towarzyszyć na planie swojemu synowi – Antkowi Królikowskiemu. Co ciekawe, w serialu zagrał ojca aktora.

Ostatni serial z Pawłem Królikowskim

Paweł Królikowski dał się poznać wszystkim jako serialowy Kusy. Sympatyczny, ale trochę roztrzepany artysta malarz, który zamieszkał na wsi razem z żoną Lucy, graną przez Ilonę Ostrowską. Okazuje się, że przed śmiercią zagrał także inną rolę, w jednej z najnowszych produkcji Polsatu. W rytmie serca, bo właśnie to o niej mowa, wcielił się w serialowego tatę Antka.

Taka sytuacja miała miejsce w ich karierach zawodowych po raz pierwszy. Chociaż już wcześniej zdarzało się im grywać wspólnie w jednej produkcji. W 2010 roku Antek zaprosił rodziców do zagrania w etiudzie Noc życia, którą miał okazję wyreżyserować. Małgorzata Ostrowska-Królikowska grała wtedy burdelmamę, co stanowiło dla niej wielkie wyzwanie. Natomiast Paweł zagrał zapyziałego ojca. Nie spodobała mu się taka rola, jednak nie miał sumienia odmówić synowi:

Nie cierpię grać takich ról, ale specjalnie nie miałem wyjścia. To było raczej polecenie: Masz zagrać! – wspominał aktor.

Paweł Królikowski nigdy nie krył dumy ze swojego syna, zawsze podkreślał to w wywiadach. Mówił o tym, jak bardzo jest zdolny i do wszystkiego, co ma doszedł sam:

Pragnę zaapelować, aby ci, którzy myślą, że moja żona i ja załatwiliśmy Antkowi wszystko, odczepili się wreszcie od niego. To zdolny młody człowiek i ani tatuś, ani mamusia niczego nie podali mu na tacy. Sam dobrze sobie radzi, a na parę groszy i nagrody bardzo ciężko pracuje.

Paweł Królikowski w Zawsze warto. Kiedy emisja?

12 stycznia po raz pierwszy mieliśmy okazję zobaczyć Pawła i Antka razem w polsatowskim serialu. Wątek ojca i syna miał zagościć dłużej, jednak choroba nie pozwoliła aktorowi kontynuować zdjęć i ostatni raz zobaczymy ich razem na ekranie 15 marca.

Antoni Królikowski z Pawłem Królikowskim
Antoni Królikowski z Pawłem Królikowskim
Antek Królikowski – pogrzeb Pawła Królikowskiego
Antek Królikowski – pogrzeb Pawła Królikowskiego
Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Antek Królikowski – pogrzeb Pawła Królikowskiego
Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Antek Królikowski – pogrzeb Pawła Królikowskiego
Paweł Królikowski nie żyje
Paweł Królikowski nie żyje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także