Pogrzeb Wiesława Gołasa. Wybitnemu aktorowi w ostatniej drodze towarzyszyły tłumy

Pogrzeb Wiesława Gołasa

Pogrzeb Wiesława Gołasa. Wybitnego aktora, któremu popularność przyniosły seriale jak m.in. Czterej pancerni i pies oraz Alternatywy 4 pożegnały tłumy. Wśród nich nie brakowało nazwisk znanych z pierwszych stron gazet,

O tym, że Wiesław Gołas nie żyje, poinformowała jego córka Agnieszka Gołas-Ners. Te smutne wieści przekazała na łamach Onetu. Zdradziła, że aktor zmarł w czwartek, 9 września.

Wiadomo, że Gołas od dłuższego czasu walczył z poważnymi problemami zdrowotnymi. Jego stan pogorszył się w zeszłym roku. Trafił do szpitala po tym, jak doznał udaru. 90-latek bardzo długo dochodził do siebie. Niestety na początku września aktor doznał kolejnego udaru. Mimo wysiłku lekarzy nie udało się go uratować. Zmarł krótko przed 91. urodzinami, które obchodziłby w październiku.

Pogrzeb Wiesława Gołasa. Legendarnego aktora pożegnały tłumy

Pogrzeb Wiesława Gołasa odbył się we wtorek, 14 września. Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele św. Karola Boromeusza. Potem żałobnicy przenieśli się na warszawskie Powązki. Aktor został pochowany w grobie rodzinnym. Jak podawał niedawno Super Express, Gołas miał szansę na to, by spocząć w Alei Zasłużonych. Jego rodzina nie wyraziła jednak na to zgody:

Wiesław Gołas za życia wykupił sobie miejsce na cmentarzu, na którym już stoi marmurowy pomnik. Za kwaterę na cmentarzu na 99 lat trzeba zapłacić około 30 tys. zł. Dodatkowo jej wymurowanie wynosi około 3 tys. Nagrobek z pewnością musiał kosztował nawet kilkanaście tysięcy zł — podawał tabloid.

Podczas pogrzebu na cmentarzu i w kościele pojawiły się prawdziwe tłumy. Wśród nich nie brakowało osób znanych z pierwszych stron gazet. Wśród nich warto wspomnieć m.in. Wiktor Zborowski, Janusz Gajos, Anna Seniuk, Maja Komorowska, Stefan Friedmann, Krzysztof Kumor, Daniel Olbrychski, Jacek Kawalec, Małgorzata Sadowska.

Zdjęcia w galerii.

Kim był Wiesław Gołas?

Wiesław Gołas urodził się 9 października 1930 roku w Kielcach. Tuż po zakończeniu wojny rozpoczął studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej  w Warszawie. Na scenie debiutował w Teatrze Dolnośląskim w Jeleniej Górze. Grał też m.in. w Teatrze Dramatycznym w Warszawie.

Popularność przyniosły mu jednak role w serialach. Zagrał m.in. w Czterej Pancerni i pies, gdzie wcielał się w postać Tomasza Czereśniaka, a także w Alternatyw 4, gdzie doskonale odegrał Majewskiego.


Stefan Friedmann - pogrzeb Wiesława Gołasa

Ignacy Gogolewski - pogrzeb Wiesława Gołasa

Maja Komorowska - pogrzeb Wiesława Gołasa

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×