Pogrzeb Tadeusza Gołębiewskiego. Tłumy żałobników mimo spiekoty. Tak wyglądała ostatnia droga milionera

Pogrzeb Tadeusza Gołębiewskiego

Pogrzeb Tadeusza Gołębiewskiego

Pogrzeb Tadeusza Gołębiewskiego. Magnat hotelowy, który zbudował swoje imperium, zaczynając od fabryki cukierniczej, zmarł niespodziewanie 21 czerwca. Kto towarzyszył mu w ostatniej drodze?

22 czerwca media obiegła smutna wiadomość o śmierci Tadeusza Gołębiewskiego. Informację przekazała opinii publicznej Agnieszka Gawińska, która była odpowiedzialna za kontakt z mediami w imieniu milionera.

Dziś ukaże się informacja na stronach internetowych hoteli i przedsiębiorstwa TAGO. Upoważniona jestem tylko do przekazania informacji, że Tadeusz Gołębiewski zmarł w dniu wczorajszym – cytuje jej słowa portal interia.pl.

Tadeusz Gołębiewski zmarł na zawał serca, miał 79 lat. Był założycielem znanej marki cukierniczej Tago, a także sieci luksusowych hoteli sygnowanych jego nazwiskiem. Jednak początki jego kariery wyglądały nader skromnie.

Produkował wafle w formach wyrzuconych przez przedwojenną fabrykę, które własnoręcznie spawał. Do wyrabiania masy, głównie z wody, oleju i sody, używał pralki Frani. Tania produkcja, prawie nieograniczony zbyt, rosnące zyski, które w całości reinwestował. W kolejne maszyny, używane, ale solidne, z Austrii, w nowe produkty – andruty, bezy, rożki do lodów – w stale rozbudowywaną fabrykę – pisał  o nim niedawno „Newsweek”.

W poniedziałek Tadeusz Gołębiewski wyruszył w swoją ostatnią drogę.

Pogrzeb Tadeusza Gołębiewskiego

Pogrzeb Tadeusza Gołębiewskiego odbył się 27 czerwca. Miejscem ostatniej drogi zmarłego był cmentarz Cudu nad Wisłą w Radzyminie. To niezwykłe miejsce pochówku, bo to Historyczna Nekropolia Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 roku, miejsce z urnami ziemi z Katynia, a także przystanek modlitwy Jana Pawła II podczas pielgrzymki do Polski.

Msza pogrzebowa w intencji Tadeusza Gołębiewskiego została zaplanowana na godzinę 13.00 w kościele pod wezwaniem św. Jana Pawła II.
Pomimo upalnego dnia, świątynia była wypełniona po brzegi.

Bliscy, pracownicy zakładu cukierniczego TAGO, a także mieszkańcy Radzymina przybyli pożegnać Tadeusza Gołębiewskiego. Przed kościołem wystawiono dodatkowe ławki z namiotami chroniącymi przed słońcem. O bezpieczeństwo dbały patrole policji. Uruchomiony został także telebim, który transmitował mszę na zewnątrz kościoła.

Wśród osób, które zgromadziły się w kościele pod wezwaniem św. Jana Pawła II, by pożegnać Tadeusza Gołębiewskiego, są twarze znane z pierwszych stron gazet. Wśród żałobników są między innymi marszałek Senatu Tomasz Grodzki, aktor Piotr Zelt, Bracia Mroczek i Michał Milowicz – poinformował Fakt.

Zdjęcia w naszej galerii.


Pogrzeb Tadeusza Gołębiewskiego

Pogrzeb Tadeusza Gołębiewskiego

Pogrzeb Tadeusza Gołębiewskiego

Pogrzeb Tadeusza Gołębiewskiego

Pogrzeb Tadeusza Gołębiewskiego

Pogrzeb Tadeusza Gołębiewskiego

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×