Pogrzeb Rafała Poniatowskiego. Dziennikarzowi w ostatniej drodze towarzyszyli bliscy. Nie brakowało wzruszających scen

Pogrzeb Rafała Poniatowskiego

Pogrzeb Rafała Poniatowskiego

Pogrzeb Rafała Poniatowskiego odbył się w czwartek. Dziennikarzowi w ostatniej drodze towarzyszyli bliscy. W kościele nie brakowało wzruszających scen.

Rafał Poniatowski w TVN24 spędził niemal 20 lat. W ostatnich latach życia toczył walkę z nowotworem – zdiagnozowano u niego czerniaka. Chociaż lekarze dawali mu kilka tygodni życia, przyjaciel polecił mu terapię metodą Simontona. To rodzaj psychoterapii skierowanej do osób chorych na nowotwory oraz ich bliskich. Zaczęła przynosić rezultaty:

Badania wykazały, że rak się rozsiał i przerzuty pojawiły się na wielu organach. Lekarze dawali mu kilka tygodni życia. Kiedy i jego opuściła nadzieja, przyjaciele polecili mu terapię metodą Simontona […]. Zdecydował się z niej skorzystać. Po jakimś czasie dziennikarz doszedł do wniosku, że terapia w połączeniu z leczeniem onkologicznym przynosi rezultaty, bo guzki zaczęły znikać – relacjonowało w 2018 roku Dzień Dobry TVN.

Niestety w połowie maja media obiegły smutne wieści. Rafał Poniatowski nie żyje. Miał zaledwie 48 lat. To wydarzenie wstrząsnęło wieloma osobami. W tym m.in. Moniką Olejnik, która na Instagramie pożegnała kolegę z redakcji:

Od 20 lat opisywał naszą rzeczywistość w felietonach i reportażach „Faktów” TVN i TVN24. Uwielbiał muzykę. Rafał powiedział kiedyś: „Z własnego doświadczenia wiem, że dla chorego onkologicznie każdy dzień jest zwycięstwem, uśmiechem Niebios, kolejną szansą na coś dobrego. Jeżeli te dni się wyczerpią, odejdziemy. Ale to nie świadczy o przegranej.

Pogrzeb Rafała Poniatowskiego. Wzruszające sceny w kościele

Pogrzeb Rafała Poniatowskiego odbył się w czwartek w Kościele Ewangelicko-Reformowanym przy al. Solidarności w Warszawie. Nie brakował wzruszających momentów. Oprawą dla modlitwy była muzyka w wykonaniu orkiestry. Podczas nabożeństwa głos zabrała koleżanka z pracy Rafała, Brygida Grysiak. Następnie żałobnicy przenieśli się na cmentarz Bródnowski, gdzie trumna została złożona do grobu. Tuż po tym zagrała flecistka, wiele osób pogrążyło się w zadumie.

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, w ostatnim pożegnaniu dziennikarza wzięli udział jego bliscy i przyjaciele. Chociaż rodzina zwróciła się z prośbą do żałobników, by zamiast kwiatów wpłacali darowizny na rzecz Fundacji TVN Nie jesteś sam, wokół grobu Rafała pojawiło się kilka pięknych wiązanek. Wśród nich była te przygotowane przez redakcję Faktów oraz Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara.

Zdjęcia w galerii.


Pogrzeb Rafała Poniatowskiego

Pogrzeb Rafała Poniatowskiego

Pogrzeb Rafała Poniatowskiego

Pogrzeb Rafała Poniatowskiego

Pogrzeb Rafała Poniatowskiego

Pogrzeb Rafała Poniatowskiego

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×