Szukaj

Przyjaciele i rodzina pożegnali Piotra Szczepanika. Wśród żałobników nie zabrakło gwiazd

Pogrzeb Piotra Szczepanika

Pogrzeb Piotra Szczepanika

Pogrzeb Piotra Szczepanika odbył się dzisiaj w Warszawie. Na warszawskich Powązkach zgromadziły się tłumy. Artystę pożegnało wiele gwiazd.

Piotr Szczepanik, była artystą wielkiego formatu. Piosenkarz swoją przygodę ze sceną rozpoczynał od występów w kabarecie. Wielką sławę, o którą zresztą szczególnie nie zabiegał, przyniosły mu takie przeboje jak: Goniąc Kormorany, Kochać, Nigdy więcej. W jednym z wywiadów zdradził, że jego celem nigdy nie było stanie się rozpoznawalnym. To jego fani i słuchacze postarali się o to, żeby usłyszała o nim cała Polska.

Nie czyniłem żadnych zabiegów, ani specjalnie się nie starałem, aby stać się popularnym. Właściwie, to o moim dalszym życiu, śpiewaniu i o tym, że piosenki przeze mnie wykonywane stały się szlagierami, zadecydowali radiosłuchacze” – wspominał w jednym z wywiadów Piotr Szczepanik.

Jego twórczość po kilku latach wyszła daleko poza granice naszego kraju. W latach największej popularności koncertował między innymi w Australii, Nowej Zelandii, Kanadzie, oraz w wielu krajach Europy. Mężczyzna od lat zmagał się z poważną chorobą. Niestety nie udało mu się wygrać tej walki.

Pogrzeb Piotra Szczepanika

Piotr Szczepanik zmarł po długiej chorobie w czwartek 20 sierpnia. Informację o śmierci przekazała Polskiej Agencji Prasowej jego córka Jagoda Maria.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 20 sierpnia — po wielu latach zmagań z chorobą — odszedł we śnie mój tata Piotr Szczepanik — poinformowała Jagoda Maria Szczepanik.

Dzisiaj odbył się pogrzeb wokalisty. Nabożeństwo żałobne rozpoczęło się dzisiaj o godzinie 14.00 w Archikatedrze Lubelskiej. Ciało artysty spoczęło na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się o godzinie 18.00.

Wśród licznie zgromadzonych żałobników pojawiła się nie tylko najbliższa rodzina, ale także wiele gwiazd, które z nim współpracowały i ceniły jego twórczość. Artystę pożegnał między innymi Andrzej Rosiewicz i Edward Hulewicz i Sławomir Uniatowski.

Piotr Szczepanik zmarł w wieku 78 lat.

 

 

 

 


Pogrzeb Piotra Szczepanika

Pogrzeb Piotra Szczepanika

Pogrzeb Piotra Szczepanika

Pogrzeb Piotra Szczepanika

Edward Hulewicz Pogrzeb Piotra Szczepanika

Edward Hulewicz Pogrzeb Piotra Szczepanika

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×