Szukaj

Pogrzeb Marii Koterbskiej. Legendę estrady pożegnały tłumy

Pogrzeb Marii Koterbskiej

Pogrzeb Marii Koterbskiej

Pogrzeb Marii Koterbskiej odbył się w piątek, 22 stycznia. Gwiazdę pożegnali bliscy, a także fani, którzy wzięli udział w żałobnej uroczystości. Chociaż miała ona charakter państwowy, rodzina zrezygnowała z części honorów.    

Maria Koterbska muzykę miała zapisaną w genach. Jej mama Janina była zdolną pianistką, ojciec Władysław znakomitym skrzypkiem, dyrygentem i kompozytorem. Koterbska skupiła się jednak na śpiewie. Miała fenomenalny głos, którym czarowała publiczność. To ona wykonywała przeboje takie jak m.in. Karuzela oraz Serduszko puka w rytmie cza-cza. 

Niestety na początku tygodnia do mediów dotarły smutne wieści. Koterbska nie żyje, zmarła 18 stycznia, w wieku 96 lat. Wiadomość przekazał prezydent rodzinnego miasta wokalistki – Bielska-Białej – Jarosław Klimaszewski. Na Facebooku pożegnał wybitną gwiazdę:

Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci wielkiej damy polskiej piosenki, wspaniałej osoby, wybitnej bielszczanki – Marii Koterbskiej. […] W imieniu wszystkich bielszczan rodzinie Pani Marii i jej najbliższym składam wyrazy współczucia. Świat dziś wiele stracił… Dziękujemy za wszystko Pani Mario. Móc Panią znać, to był prawdziwy zaszczyt

Pogrzeb Marii Koterbskiej. Kto pożegnał wybitną gwiazdę?

Pogrzeb Marii Koterbskiej odbył się w piątek, 22 stycznia. Chociaż uroczystość miała charakter państwowy, rodzina zrezygnowała z części honorów. Syn gwiazdy Roman Frankl w rozmowie z Super Expressem tłumaczył, że jego mama nie chciałaby żałobnej uroczystości z pompą:

Wiem, że mama nie chciałaby mieć pogrzebu z pompą, w obstawie asysty wojskowej.

Msza odbyła w kościele Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, odprawiono ją w reżimie sanitarnym. Co drugie miejsce pozostawiono wolne. Pojawił się tłum żałobników. Nie zabrakło bukietów kwiatów, a także wieńców. Wśród nich znalazł się ten od Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Pogrzeb Marii Koterbskiej

Pogrzeb Marii Koterbskiej

Jak donosi Super Express, ksiądz podczas mszy nawiązał do przeszłości Koterbskiej. Wspomniał, że w tej świątyni piosenkarka wzięła ślub, a w zeszłym roku pożegnała ukochanego męża Jana Frankla. Gwiazda spoczęła obok ukochanego na cmentarzu rzymskokatolickim w parafii pw. św. Mikołaja.


Pogrzeb Marii Koterbskiej

Pogrzeb Marii Koterbskiej

Pogrzeb Marii Koterbskiej

Pogrzeb Marii Koterbskiej

Pogrzeb Marii Koterbskiej

Pogrzeb Marii Koterbskiej

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×