Pogrzeb Jerzego Treli. W ostatniej drodze towarzyszył mu tłum znanych przyjaciół: Fedorowicz, Łukaszewicz, Dymna i inni

Pogrzeb Jerzego Treli

Pogrzeb Jerzego Treli

Jerzy Trela zmarł 15 maja 2022 roku w Krakowie. 23 maja odbył się jego pogrzeb, na którym pojawiło się wiele sław. Kto towarzyszył aktorowi w ostatniej drodze?

Jerzy Trela zmarł 15 maja 2022 roku. Był popularnym aktorem teatralnym, telewizyjnym i filmowym. Widzowie mogą go kojarzyć z tak kultowych formatów, jak Stawka większa niż życie, Kobieta samotna, Janosik, Królowa Bona, Człowiek z żelaza, czy Znachor.

Artysta otrzymał staranne wykształcenie. Najpierw ukończył liceum plastyczne w Krakowie, a następnie podjął studia na Wydziale Aktorskim PWST w Krakowie, które ukończył w 1969 roku. Pełnił również funkcję profesora i rektora Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej.

Był członkiem podstawowego zespołu Starego Teatru oraz współzałożycielem Krakowskiego Teatru Scena STU. Na swoim koncie ma liczne odznaczenia i nagrody, w tym Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski, Złoty Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis, czy Odznakę honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Nic dziwnego, że człowiek tak wielkiego formatu został pożegnany przez plejadę osób znanych z pierwszych stron gazet. Kto pojawił się mszy pożegnalnej, która odbyła się w kościele oo. dominikanów w Krakowie, z którym Trela był związany przez całe dorosłe życie?

Pogrzeb Jerzego Treli. Zdjęcia i relacja z ceremonii

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się 23 maja o godzinie 9:00. Prochy artysty wystawiono w kościele oo. dominikanów, gdzie odbyło się pożegnalne nabożeństwo z homilią arcybiskupa Grzegorza Rysia. Sama ceremonia pochówku została zaplanowana na 14:00 na cmentarzu w Leńczach koło Wadowic, czyli w miejscu urodzin aktora. Trela spocznie tam u boku żony i mamy.

W ostatniej drodze towarzyszyły mu sławy takie jak: Anna DymnaJerzy FedorowiczOlgierd ŁukaszewiczAndrzej ZielińskiTomasz Schimscheiner, Anna Polony, Dorota Segda.

Zdjęcia znajdziecie w naszej galerii.


Pogrzeb Jerzego Treli

Pogrzeb Jerzego Treli

Pogrzeb Jerzego Treli

Pogrzeb Jerzego Treli

Pogrzeb Jerzego Treli

Pogrzeb Jerzego Treli

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×