Pogrzeb Jana Pęczka. Gwiazdora „Barw szczęścia” pożegnały tłumy. Wśród żałobników nie brakowało gwiazd

Pogrzeb Jana Pęczka

Pogrzeb Jana Pęczka

Pogrzeb Jana Pęczka. Aktorowi Barw szczęścia w ostatniej drodze towarzyszył tłum żałobników. Wśród nich nie brakowało lubianych gwiazd. Zobaczcie, kto się pojawił.

Jan Pęczek przez wiele lat wcielał się w postać Zenona Grzelaka w serialu Barwy szczęścia. Chociaż zapisał na swoim koncie sporo innych ról, a także spełniał się w dubbingu, to lubiany przez widzów serial przyniósł mu sporą rozpoznawalność. Mimo iż gwiazdor cieszył się dużą sympatią, stronił od blasków fleszy i bardzo rzadko wypowiadał się na tematy swoich bliskich.

Aktor trzy lata temu w rozmowie z Interią zrobił wyjątek. Przyznał, że nie brakuje mu zdolności manualnych. Wybudował dom na Warmii, który sam urządzał:

Jestem góralem, razem z genami odziedziczyłem zdolności manualne. Mam chałupę na Warmii, którą sam wybudowałem i do dziś robię w niej wszystko sam. Obmyślam szczegółowo na przykład, jak przerobić 4-metrową, przedwojenną szafę dębową na 2-metrową, bo potrzebuję mniejszej. Jadzia, moja żona, mówi: „znowu w coś się wdałeś, ile to będzie trwało?”. Odpowiadam: „dwa dni”, a ona od razu wie, że przynajmniej dwa tygodnie.

W czerwcu media obiegły smutne wieści. Przekazano, że żona aktora, Jadwiga, nie żyje. Ponad miesiąc później poinformowano, że Jan Pęczek także zmarł. Walczył z ciężką chorobą, z którą ostatecznie przegrał walkę:

Podobnie jak w ostatnich miesiącach zmagań z, jak się okazało nieuleczalną chorobą, potem z niespodziewaną śmiercią żony, jego siła budziła najwyższy podziw i szacunek. Trudno przyjąć wiadomość o śmierci Przyjaciela, nawet jeśli była spodziewana i była wybawieniem, a Jasiek nie miał wrogów – czytamy na stronie Teatru Współczesnego.

Pogrzeb Jana Pęczka. Lubianego aktora pożegnały tłumy

Pogrzeb Jana Pęczka odbył się w piątek, 13 sierpnia. Ostatnie pożegnanie rozpoczęło się mszą świętą, którą odprawiono o godzinie 12:00 w kościele świętej Katarzyny. Po niej nastąpiło wyprowadzenie na cmentarz do kolumbarium. Aktorowi w tej ostatniej drodze towarzyszyło sporo osób. Wśród nich nie brakowało gwiazd.

W uroczystościach udział wzięli m.in. Damian Damięcki, Krzysztof Stelmaszczyk, Maria Mamona, Mariusz Jakus, Andrzej Zieliński, Piotr Garlicki, Monika Krzywkowska, Maja Komorowska, Jacek Kałucki, Ilona Łepkowska, Michał Mikołajczak, Małgorzata Potocka i Sławomir Orzechowski.

Zdjęcia w galerii.


Piotr Garlicki - Pogrzeb Jana Pęczka

Piotr Garlicki - Pogrzeb Jana Pęczka

Sławomira Łozińska - Pogrzeb Jana Pęczka

Sławomira Łozińska - Pogrzeb Jana Pęczka

Michał Mikołajczyk - Pogrzeb Jana Pęczka

Michał Mikołajczyk - Pogrzeb Jana Pęczka

Komentarze

 • Gość pisze:

  Nie uwierzyłam i nie jestem w stanie uwierzyć, że Pan Jan nie żyje. Pierwszy raz poznałam tego wspaniałego aktora w serialu Barwy szczęścia. Od pierwszego momentu ogromnie Go z rodziną polubiliśmy. Wzbudził w nas wielką sympatię. Te jego dobre oczy, miły głos i takie ciepło z Niego płynące pozostaną w naszej pamięci na zawsze. Śpij spokojnie razem z żoną, ukochany Panie Janie.

 • Goedytaść pisze:

  Bardzo Ciepły i sympatyczny aktor będzie Go bardzo brakować

 • Gość pisze:

  Również jestem zaskoczona ubiorem wielu gwiazd, szczególnie mężczyzn. Od dziecka mnie uczono,.że należy ubierać się stosownie do okazji np. pogrzeb, ślub, wizyta w teatrze….

 • Hania pisze:

  Bardzo lubiłam tego aktora ,takie ciepło od niego biło,spokój,takie miałam wrażenia znając go tylko z ekranu.

 • GośćdANUTA pisze:

  Żegnaj Janku.PRZEDŁUŻ SWÓJ TALENT SCENICZNY I GRAJ TERAZ PANU BOGU.

 • Gość pisze:

  Wspaniały człowiek, byli z Jadzią tyle lat sąsiadami na Nowogrodzkiej, będziemy Ich Oboje zawsze wspominać z wielkim sentymentem. Wyrazy współczucia dla Karoliny i Całej Rodziny

 • Gość pisze:

  Wspoczywaj spokoju

 • GośćNiezawistna pisze:

  Szkoda człowieka mógł jeszcze pograć na scenie filmowej ,teatralnej .Dał się lubić w rolach jakie zagrał .Nie wiedziałam że umarł i nie mogę w to uwierzyć. Spokuj jego duszy ,może tam mu lepiej🖤🌹

 • Gość pisze:

  W końcu widać ludzi ubranych stosownie do okazji.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×