Szukaj

Pogrzeb Emila Karewicza. Rodzina i przyjaciele pożegnali wybitnego aktora

Pogrzeb Emila Karewicza

Pogrzeb Emila Karewicza odbył się we wtorek. Legendarnego aktora pożegnała rodzina, przyjaciele. Wśród żałobników nie brakowało gwiazd.

Emil Karewicz urodził się w Wilnie w 1923 roku. Tam stawiał pierwsze kroki w zawodzie aktora. Przeprowadził się do Warszawy. Występował w teatrze, grywał w filmach i serialach, takich jak m.in. M jak miłość, Barwy szczęścia, Czarne chmury, czy Jak rozpętałem drugą wojnę światową. 

Niestety Karewicz zmarł w połowie marca. Informację o jego śmierci potwierdził Związek Artystów Scen Polskich. Opublikował oficjalne oświadczenie:

Z ogromnym smutkiem informujemy, że dzisiejszej nocy, w wieku 97 lat, zmarł wybitny aktor teatralny i filmowy, Ambasador Domu Artystów Weteranów w Skolimowie, Emil Karewicz.

Pogrzeb Emila Karewicza. Kto pożegnał aktora?

Emil Karewicz odszedł w samym środku pandemii. W chwili jego śmierci obowiązywały surowe obostrzenia. Takie jak m.in. to, że w pogrzebie może uczestniczyć jedynie najbliższa rodzina. Bliscy zmarłego aktora podjęli decyzję o tym, by przesunąć żałobną uroczystość. Krzysztof Karewicz czekał, aż coś w tej kwestii się zmieni:

Tata trzy miesiące czekał na pogrzeb. Wiedziałam, że bardzo wiele osób z całego kraju chce go pożegnać, a ja nie mogłem go pochować, nie dając tym osobom takiej możliwości. Czekałem aż się zwiększy. Teraz w pogrzebach może brać udział już 150 osób. I się doczekałem. Emocje związane z pogrzebem są dziś identyczne, jakie były przy pisaniu krótkiej mowy dla taty. To się nie zmienia – powiedział Krzysztof w rozmowie z Faktem.

Ostatnie pożegnanie odbyło się we wtorek, 23 czerwca. Aktor został pochowany na warszawskich Powązkach Wojskowych w Alei Zasłużonych. W ostatniej drodze towarzyszyli mu bliscy, fani, a także zaprzyjaźnione gwiazdy. Wśród nich warto wymienić nazwiska takie jak m.in. Teresa Lipowska, Krzysztof Kumor, Jarosław Sellin, Tadeusz Deszkiewicz.


Krzysztof Kumor - Pogrzeb Emila Karewicza

Krzysztof Kumor - Pogrzeb Emila Karewicza

Krzysztof Szuster  - Pogrzeb Emila Karewicza

Krzysztof Szuster - Pogrzeb Emila Karewicza

Teresa Lipowska  - Pogrzeb Emila Karewicza

Teresa Lipowska - Pogrzeb Emila Karewicza

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×