Pogrzeb Bronisława Cieślaka. Aktora pożegnały tłumy. Na cmentarzu nie brakowało wzruszających momentów

Pogrzeb Bronisława Cieślaka

Pogrzeb Bronisława Cieślaka

Pogrzeb Bronisława Cieślaka. Aktorowi w ostatniej drodze towarzyszył tłum żałobników. Podczas ceremonii doszło do wzruszającej sceny.

Bronisław Cieślak był cenionym aktorem. Popularność przyniosła mu rola porucznika Borewicza w serialu 07 zgłoś się. Występował w mniejszych i większych produkcjach. Wcielał się m.in. w detektywa Bronisława Malanowskiego w serialu paradokumentalnym Malanowski i partnerzy. 

Na początku maja media obiegły smutne wieści. O tym, że Bronisław Cieślak nie żyje poinformował TVN24. Aktor walczył z rakiem prostaty. Przeszedł operację, radioterapię i chemioterapię. W zeszłym roku oficjalnie zrezygnował z pracy. Mimo walki lekarzy nie udało się go uratować. W tym roku skończyłby 78 lat.

Pogrzeb Bronisława Cieślaka. Wzruszające sceny na cmentarzu

Pogrzeb Bronisława Cieślaka odbył się w poniedziałek, 10 maja. Na Cmentarzu Podgórskim w Krakowie zgromadziło się mnóstwo osób. Wśród nich nie brakowało nazwisk znanych z pierwszych stron gazet. Aktora pożegnali m.in. Jerzy Wenderlich, Katarzyna Piekarska, Adrian Zandberg, Maciej Gdula.

Na cmentarzu poinformowano żałobników, że Cieślak ostatnie chwile życia spędził w swoim domu. Towarzyszyła mu rodzina, a także kotka, która wiernie przy nim trwała:

Jego stanem bardziej przejmowali się najbliżsi. On sam z pokorą oddawał się zabiegom. […] Odszedł nad ranem w domu, otoczony rodziną. Do końca towarzyszyła mu także kotka, nie opuściła swojego człowieka do końca. W starożytności wierzono, że koty ponoć przeprowadzają ludzi na drugą stronę – powiedział mistrz ceremonii.

Pogrzeb Bronisława Cieślaka

Pogrzeb Bronisława Cieślaka

Podczas uroczystości pogrzebowych odczytano list córki aktora, Katarzyny, która podkreśliła, że tata ukształtował jej charakter i sprawił, że stała się tym, kim jest teraz:

Od najmłodszych lat zarażał mnie miłością do kina […] Miłość do kina pozostanie ze mną na resztę życia […] To po nim odziedziczyłam, miłość do wygrzewania się w letnim słońcu, […] poranne pływanie w zimnym jeziorze i szukanie rozgwiazd w ciepłym morzu […] Dwa tygodnie przed śmiercią spędziłam z nim wieczór na oglądaniu albumów […] Ten wieczór zostanie ze mną na zawsze.

Zdjęcia z pogrzebu Bronisława Cieślaka znajdziecie w galerii.


fot. Norbert Nieznanicki/AKPA

fot. Norbert Nieznanicki/AKPA

Pogrzeb Bronisława Cieślaka

Pogrzeb Bronisława Cieślaka

Pogrzeb Bronisława Cieślaka

Pogrzeb Bronisława Cieślaka

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×