Rodzina i przyjaciele pożegnali Andrzeja Strzeleckiego. Tłum gwiazd towarzyszył aktorowi w ostatniej drodze

Pogrzeb Andrzeja Strzeleckiego

Pogrzeb Andrzeja Strzeleckiego

Pogrzeb Andrzeja Strzeleckiego. Krzysztof Tyniec, Zofia Zborowska, Michał Mikołajczyk... Gwiazdy pożegnały aktora, któremu popularność przyniósł serial Klan.

Andrzej Strzelecki zdobył popularność w serialu KlanPrzez lata wcielał się w postać doktora Tadeusza Koziełło-Kozłowskiego, dzięki czemu zyskał sympatię widzów. Niestety na początku czerwca media obiegły doniesienia o poważnej chorobie aktora. Walczył z ciężkim rodzajem nowotworu płuc i oskrzeli.

Ratunkiem było dla niego leczenie w Stanach Zjednoczonych. Wiązało się jednak z bardzo wysokimi kosztami, szacowanymi na 1,5 mln zł. Z racji tego, że kwota przekraczała budżet gwiazdy i jego rodziny, ruszyła zbiórka pieniędzy. Zorganizowano koncert charytatywny, internauci dokładali swoje cegiełki.

Niestety Strzeleckiemu nie udało się pokonać choroby. Mężczyzna zmarł, co w rozmowie z Polsat News potwierdziła córka aktora. Mężczyzna miał zaledwie 68 lat.

Pogrzeb Andrzeja Strzeleckiego. Gwiazdy pożegnały aktora

Pogrzeb Andrzeja Strzeleckiego odbył się w piątek, 24 lipca. Wydarzenie ma charakter państwowy, o czym w rozmowie z Plejadą, poinformowała rzeczniczka prasowa Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego:

Uroczystości pogrzebowe śp. Andrzeja Strzeleckiego będą miały charakter państwowy – powiedziała Anna Bocian.

Ostatnie pożegnanie aktora rozpoczęło się o godzinie 14:00 w Domu Przedpogrzebowym na stołecznym Cmentarzu Powązki Wojskowe. W trakcie uroczystości prezydent Andrzej Duda odznaczył Strzeleckiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Kilka chwil później odczytano list od ministra Piotra Glińskiego.

Wydarzenie ma charakter świecki. Aktora pożegnały tłumy żałobników, wśród których nie brakowało osób z pierwszych stron gazet. Pojawili się m.in. Michał Mikołajczak, Witold Dębicki, Piotr Fronczewski, Krzysztof Tyniec, Rafał Zawierucha, Jerzy Wenderlich, Stefan Friedmann, Wojciech Gąssowski, Janusz Zaorski, Krzysztof Kumor, Zofia Zborowska, Tadeusz Chudecki.

Rodzinie składamy serdeczne wyrazy współczucia.


Pogrzeb Andrzeja Strzeleckiego

Pogrzeb Andrzeja Strzeleckiego

Rafał Zawierucha - Pogrzeb Andrzeja Strzeleckiego

Rafał Zawierucha - Pogrzeb Andrzeja Strzeleckiego

Krzysztof Tyniec - Pogrzeb Andrzeja Strzeleckiego

Krzysztof Tyniec - Pogrzeb Andrzeja Strzeleckiego

Komentarze

  • SMUTNE TO pisze:

    Za sprawą serialu KLAN, ten sympatyczny aktor gościł w naszych domach blisko ćwierć wieku. Niech spoczywa w spokoju. R.I.P.

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×