Księżna Monako złamała protokół podczas spotkania z papieżem Franciszkiem! Charlene pojawiła się w kreacji, która oburzyła tysiące wiernych

Charlene złamała protokół

Charlene złamała protokół

Księżna Charlene jest obecnie pod uważną obserwacją mediów. Śledzony jest każdy jej krok i gest. Nie więc dziwnego, że kiedy pojawiła się w Watykanie, natychmiast dostrzeżono, że jej strój łamie protokół.

Charlene z Monako swego czasu została nazwana najsmutniejszą panną młodą świata, a media długo rozpisywały się na temat wydarzeń, które miały miejsce w dniu jej ślubu z Albertem. Wówczas wyszło na jaw, że książę ma nieślubne dziecko, a ona chciała uciec sprzed ołtarza.

Albert był zmuszony przyznać, że ma syna, po tym jak jego matka Nicole Coste złożyła pozew o zbadanie ojcostwa. Był to drugi skandal miłosny księcia Monako – w 1992 roku Tamara Rotolo urodziła jego córkę, Jazmin Grace Grimaldi.

Charlene miała zaakceptować nieślubne dzieci męża, jednak jak podają osoby z pałacu, nie było to dla niej łatwe.

W maju ubiegłego roku Charlene udała się do domu do RPA na krótką wizytę na rzecz ochrony zwierząt. Poważna infekcja zatok uniemożliwiła jej powrót do Monako przez sześć miesięcy. Kiedy w końcu się pojawiła w pałacu, wyjechała ponownie kilka dni później, do szwajcarskiej kliniki w celu leczenia swojego zdrowia psychicznego.

Była przytłoczona i nie mogła stawić czoła obowiązkom urzędowym, życiu w ogóle, a nawet życiu rodzinnemu – powiedział wtedy Albert.

Prasa cały czas żyje doniesieniami z dworu w Monako. O małżeństwie Grimaldich krążą już legendy, a na temat kryzysu napisano już chyba wszystko. Księżna jest pod stałą obserwacją, a każdy jej gest czy grymas jest szczegółowo analizowany. Właśnie media obiegły informacje o tym, że złamała protokół podczas wizyty w Watykanie.

Księżna Charlene złamała protokół w Watykanie

W środę 20 lipca książę Albert i Charlene udali się do Watykanu na prywatną audiencję do papieża Franciszka. Księżna u głowy kościoła katolickiego pojawiła się ubrana w czarną suknię z długim rękawem. Kreacja sięgała do połowy łydki. Zdecydowała się mocno podkreślający oczy makijaż. Na szyi zawiesiła różaniec z białymi koralikami, zakończony srebrnym krzyżem. Nie zapomniała też o mantyli, czyli okryciu głowy z koronki.

Jednak jej strój nie do końca był zgodny z protokołem. Górna część sukienki księżnej była przezroczysta i przez dekolt w łódkę odkrywa sporą część ramion Charlene. Daily Mail wprost pisze o tym, że księżna zerwała w ten sposób z tradycją nakazującą zasłanianie kobietom ramion podczas spotkań z papieżem.

Jako ciekawostkę dodajmy, że Charlene jest jedną z siedmiu kobiet na świecie, które mogą pojawić się w Watykanie w białej stylizacji. Ten przywilej należy do katolickich królowych i księżniczek.


Charlene i Albert w Watykanie

Charlene i Albert w Watykanie

Charlene i Albert w Watykanie

Charlene i Albert w Watykanie

Charlene i Albert w Watykanie

Charlene i Albert w Watykanie

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×