Szukaj

Pogrzeb gwiazdy „M jak miłość”. Żałobnicy spełnili ostatnią prośbę Judyty Turan. Takiego pożegnania dawno nie było

Pogrzeb Judyty Turan

Pogrzeb Judyty Turan

Judyta Turan nie żyje. Gwiazdę M jak Miłość pożegnał tłum żałobników. Jak wyglądał pogrzeb aktorki?

Judyta Turan przez długi czas walczyła z rakiem piersi. O tym, że jest chora, poinformowała w 2019 roku. Zaapelowała wówczas do ludzi dobrej woli o pomoc w zgromadzeniu pieniędzy na kosztowną terapię w Niemczech:

Decyzję o leczeniu i operacji w Niemczech podjęłam ze względu na ogromne doświadczenie w walce z nowotworami. Tu mam szansę, że będę żyć! W Niemczech wykorzystuje się najnowsze i najskuteczniejsze na świecie metody. Bardzo ubolewam, że Polsce takich możliwości jeszcze nie mamy – komentowała na stronie zbiórki.

Niestety nie udało jej się wygrać z chorobą. Zmarła 12 lutego. Miała 37 lat. Osierociła dwie córeczki. Smutne wieści przekazał Związek Artystów Scen Polskich, który wydał oficjalny komunikat:

Odeszła Judyta Turan. Urocza, serdeczna, życzliwa, pogodna. Piękny Człowiek. Nie poddawała się, mimo nierównej walki, którą toczyła od lat. Ale przeciwnik okazał się silniejszy. Żegnaj, Judy!

O pogrzebie Judyty poinformowano w social mediach. Rodzina wystosowała prośbę do osób, które zaplanowały pożegnać aktorkę:

4 marca pożegnamy się z Judy Turan. Spotkajmy się o godz. 14:30 przed VI bramą Cmentarza Powązkowskiego (od strony ul. Jana Ostroroga). Prosimy, ubierzcie się kolorowo i przynieście ze sobą kolorowe wstążki, którymi wspólnie udekorujemy nagą brzozę i stworzymy Drzewo Życia napełnione wspomnieniami i miłością. Wspomnienia możecie napisać na owych wstążkach lub po prostu wypełnić nimi powietrze.

W tym samym komunikacie pojawiła się prośba o to, żeby nie przynosić kwiatów:

Nie kupujcie kwiatów – będziemy wdzięczni za przekazanie wartości bukietów i wieńców na rzecz funduszu edukacyjnego córek Judy i Miguela – Emmy i Grety. Wpłaty prosimy kierować na konto mamy Judy, Małgorzaty Bekier: 43 1090 1870 0000 0001 0890 0852.

Pogrzeb Judyty Turan. Żałobnicy w kolorowych strojach

W czwartek na warszawskim Cmentarzu Powązkowskim odbył się pogrzeb Judyty Turan. Zmarła 12 lutego po długiej walce z nowotworem.

W ostatnim pożegnaniu aktorki uczestniczył spory tłum żałobników w barwnych strojach. Wcześniej poproszono ich o to, aby tak właśnie się ubrali i przynieśli ze sobą wstążki do udekorowania Drzewa Życia. W ten sposób spełnili ostatnią prośbę gwiazdy M jak miłość.

Ciało Judyty Turan zostało skremowane, a prochy umieszczono w białej, prostej urnie, na której spoczęła także bransoletka z kolorowych koralików. Wielobarwny konwój żałobników towarzyszył zmarłej w jej ostatniej drodze.

Kilka godzin po pogrzebie Judyty, według wcześniejszych informacji przekazanych przez rodzinę, odbędzie się kolejna uroczystość. Na nadwiślańskiej plaży zostanie rozpalone ognisko:

Tego samego dnia o godz. 19:00 rozpalimy ogniska na plaży Poniatówka przy Moście Poniatowskiego (strona praska). Poprzez ogień i popiół połączymy się z Judy i uśmiechniemy się w stronę gwiazd. Weźcie ze sobą drewno, rozpałkę, koce, ciepłe ubrania, dobre wino i miłość, którą zawsze obdarzała nas Judy.

Zdjęcia z pogrzebu na Powązkach w galerii.


Pogrzeb Judyty Turan

Pogrzeb Judyty Turan

Pogrzeb Judyty Turan

Pogrzeb Judyty Turan

Pogrzeb Judyty Turan

Pogrzeb Judyty Turan

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×