Joe Biden w Warszawie. Ulice zablokowane, wszędzie mundurowi, a środkiem mknie „Bestia”. Zdjęcia paprazzi

Joe Biden w Polsce

Joe Biden w Polsce

Joe Biden w Polsce. Prezydent Stanów Zjednoczonych po raz drugi w ciągu roku odwiedza nasz kraj. Zdjęcia z Warszawy obiegły media.

Joe Biden po raz drugi w ciągu roku pojawił się w Polsce. Wizyta rozpoczęła się 21 lutego i ponownie potrwa dwa dni. Poprzednio amerykański przywódca w trakcie odwiedzin w naszym kraju, zwizytował żołnierzy stacjonujących w Polsce, a przy okazji skusił się na pizzę z polskiej pizzerii. 

Marcin Przydacz, szef Biura Polityki Międzynarodowej w Kancelarii Prezydenta RP, poinformował, że wizyta Joe Bidena w Polsce będzie się składała z trzech żelaznych punktów:

  1. Spotkanie prezydenta USA Joe Bidena z prezydentem RP Andrzejem Dudą,
  2. Spotkanie z liderami Bukaresztańskiej Dziewiątki, czyli wschodniej flanki NATO,
  3. Przemówienie wygłoszone w Warszawie.

Amerykański prezydent razem ze swoją obstawą przejechał ulicami Warszawy.

Joe Biden w Polsce. Zdjęcia z przejazdu prezydenta ulicami Warszawy

Joe Biden jest w stolicy Polski. W ogrodach Zamku Królewskiego w Warszawie wygłosi przemówienie. Będzie ono poświęcone wojnie w Ukrainie. Zakończyło się już spotkanie prezydentów Bidena i Dudy oraz rozmowy delegacji Polski i USA.

Jesteśmy i będziemy solidarni z Ukrainą, trzeba dalej ją wspierać – zapewnił prezydent Duda i dodał – Ukraina musi zwyciężyć. Dlatego wspieramy Ukrainę. Dziękuję USA i NATO. Dziękuję sojusznikom, że wzmacniają nasze bezpieczeństwo. Brutalna rosyjska pewność zostanie na Ukrainie ukarana.

Mieszkańcy stolicy muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami. Wiele ulic będzie zamkniętych, a policja radzi, aby przede wszystkim korzystać z komunikacji miejskiej. Paparazzi zrobili kilka zdjęć podczas przejazdu Bidena. Zajrzyjcie do naszej galerii.

Czym podróżuje Joe Biden?

Uwagę przechodniów zwracała opancerzona limuzyna, zwana Bestią, którą podczas swoich wizyt porusza się prezydent Joe Biden. Cadillac One jest prawdziwą fortecą na czterech kółkach. Posiada 12-centymetrowe szyby, wzmocnione podwozie i drzwi. Wnętrze samochodu ma system hermetyzacji na wypadek ataków chemicznych, klamki mogą razić prądem, a opony są wzmocnione kevlarem, co sprawia, że auto może jechać nawet po ich przebiciu. Wewnątrz znajduje się zapas tlenu i krwi, noktowizory i broń wojskowa. Limuzyna prezydencka waży ok. 10 ton i kosztuje 16 milionów dolarów.

Zdjęcia z Warszawy w naszej galerii.


Joe Biden, Andrzej Duda

Joe Biden, Andrzej Duda

Joe Biden w Warszawie

Joe Biden w Warszawie

Joe Biden w Warszawie

Joe Biden w Warszawie

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×