Szukaj

Agata Duda poprowadziła męża za rękę na zaprzysiężenie. Gdzieś już widzieliśmy jej kreację

Agata Duda

Agata Duda

Andrzej Duda rozpoczął drugą kadencję prezydenta RP. Złożył przysięgę na sali plenarnej sejmu, gdzie towarzyszyła mu żona Agata. Jak wyglądała?

Andrzej Duda wystartował w wyborach prezydenckich 2020. Do drugiej tury przeszedł z Rafałem Trzaskowskim. Panowie niemal do ostatniego momentu szli łeb w łeb. Ostatecznie to jednak urzędującemu prezydentowi udało się uzyskać reelekcję. Swoją funkcję będzie pełnić przez najbliższe pięć lat.

Agata Duda podczas zaprzysiężenia męża na prezydenta

W czwartek Andrzej Duda rozpoczął drugą kadencję. Krótko po godzinie 10:00 złożył przysięgę na sali plenarnej sejmu w czasie posiedzenia Zgromadzenia Narodowego. W swoim przemówieniu mówił, że chce być prezydentem, który będzie reprezentować interesy wszystkich Polaków, a nie tylko tych, którzy na niego głosowali:

Chcę być prezydentem polskich spraw. Spraw ważnych dla wszystkich Polaków. Tak dla moich wyborców, jak i dla tych, którzy poparli moich konkurentów — komentował prezydent.

Podczas inauguracji prezydentowi towarzyszyła żona, Agata Duda. Małżonkowie trzymali się za ręce. Pojawili się nie tylko w sali plenarnej, ale także na Dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego, gdzie prezydent przyjął meldunek od Dowódcy Garnizonu Warszawa oraz Komendanta Służby Ochrony Państwa.

Agata Duda przyciągała uwagę swoją stylizacją. Zdecydowała się na biały komplet, który składał się z bluzki, marynarki przewiązywanej w pasie, a także spódnicy długości do kolan. Dobrała do niego kremowe buty na obcasie, a także małą, czerwoną torebkę. Postawiła na wyrazisty makijaż, z podkreślonymi ustami.

Warto wspomnieć, że nie jest to pierwszy raz, gdy Pierwsza Dama pojawia się we wspomnianym zestawie. Miała go na sobie w zeszłym roku we wrześniu, gdy w Polsce gościł wiceprezydent USA z małżonką. Podczas rozmów przywódców obu państw i towarzyszących im delegacji Agata Kornhauser-Duda zaprosiła Karen Pence do wysłuchania wyjątkowego koncertu.

Zdjęcia w galerii.


Agata Duda i Andrzej Duda na zaprzysiężeniu II kadencji

Agata Duda i Andrzej Duda na zaprzysiężeniu II kadencji

Agata Duda i Andrzej Duda na zaprzysiężeniu II kadencji

Agata Duda i Andrzej Duda na zaprzysiężeniu II kadencji

Agata Duda sięgnęła po czerwoną torebkę

Agata Duda sięgnęła po czerwoną torebkę

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×