NewsyNie tylko Kate i William będą sąsiadami Meghan Markle i Harry'ego! Kto jeszcze mieszka mieszka w Pałacu Kensington?

Nie tylko Kate i William będą sąsiadami Meghan Markle i Harry'ego! Kto jeszcze mieszka mieszka w Pałacu Kensington?

Pałac Kensington, kto mieszka obok księżnej Kate i księcia Williama?
Pałac Kensington, kto mieszka obok księżnej Kate i księcia Williama?
Tila Nowak

12.05.2018 08:00, aktual.: 12.05.2018 20:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Książę Harry i Meghan Markle skupili się w pełni na swym królewskim ślubie, który odbędzie się za nieco ponad tydzień. Jednakże kiedy emocje opadną, nowożeńcy będą mieli nowy projekt na głowie – przenoszą się do większego, odrestaurowanego domu w pałacu Kensington. Oczekuje się, że Harry i Meghan zamienią swój dom w Nottingham Cottage z dwiema sypialniami, na większy apartament pałacowy, który może pochwalić się 21 pokojami.

Dom z pewnością byłby odpowiednim miejscem do założenia rodziny. Apartament, który jest obecnie zamieszkany przez księcia i księżną Gloucester, jest połączony z domem księcia Williama i Kate przez przylegające drzwi, co oznacza, że Harry i Meghan będą mogli odwiedzać parę i ich małe dzieci bez bycia zauważonym przez prasę, ilekroć będą chcieli.

Kuzynka Harry'ego i Williama, księżniczka Eugenia, niedawno przeprowadziła się do innej części pałacu – Ivy Cottage, wraz z narzeczonym Jackiem Brooksbankiem.

Kto mieszka (lub mieszkał) w Pałacu Kensington i kim są sąsiedzi księżnej Kate i księcia Williama? Sprawdźcie poniżej.

Prawdopodobnie najbardziej znani mieszkańcy Kensington Palace to książę William i Kate oraz ich małe dzieci – George, Charlotte i Louis. Kate z Williamem przeprowadzili się na stałe do Apartamentu 1A zeszłego lata, akurat w momencie, gdy George zaczął szkołę, a Charlotte rozpoczęła naukę w przedszkolu. Wcześniej mieszkali w luksusowym wiejskim dworku Anmer Hall w Norfolk, który był prezentem ślubnym od królowej.

Ich londyńska rezydencja, z której roztacza się widok na Hyde Park, była niegdyś domem dla księżniczki Margaret i jej męża, lorda Snowdona, ale nieruchomość została otwarta z 20 pokojami zamiast oryginalnych 30.

W posiadłości znajduje się pięć pokoi recepcyjnych, trzypokojowe apartamenty wraz z garderobami i łazienkami, a także szkółka nocna i dzienna, z której obecnie korzysta mały Louis. Przedszkole posiada przyległą sypialnię dla dziecięcej niani. Nowoczesne wyposażenie domu obejmuje ogrzewanie podłogowe, zaszyfrowaną sieć WIFI, projektor telewizyjny i schron.

Apartament 1 – Książę Harry i przyszły dom Meghan

Meghan Markle i książę Harry zdjęcie zaręczynowe
Meghan Markle i książę Harry zdjęcie zaręczynowe

Mówi się, że książę Harry i Meghan przeprowadzają się tuż obok Williama i Kate do Apartamentu 1. Nieruchomość była domem kuzyna królowej, księcia Gloucestera i jego żony księżnej Gloucester, ale para, której trójka dzieci już dorosła, była bardziej niż szczęśliwa, że ustępują miejsca Harry'emu i Meghan.

Gloucesterowie mają wprowadzić się do mniejszego, ale wciąż wygodnego apartamentu w pałacu, który wkrótce zostanie opuszczony przez prywatnego sekretarza królowej, sir Christophera Geidta.

Apartament nr 1 jest dużo lepszy od dwupokojowego domku Harry'ego i Meghan. Ma 21 pokoi, a także sąsiaduje z domem Williama i Kate. Ostatnie remonty są obecnie w toku. Mówi się, że Harry jest szczególnie chętny do przeprowadzki:

Ciągle się rozgląda i pyta, kiedy będzie gotowy, wydaje się, że bardzo się spieszy, żeby zamieszkać z Meghan – poinformował Daily Mail.

Najnowszymi sąsiadami, którzy przybyli do pałacu Kensington, są księżna Eugenia i jej narzeczony Jack Brooksbank, których ślub odbędzie się w październiku. Eugenia, która mieszkała wcześniej ze swoją siostrą księżniczką Beatrice w Pałacu St James's, wprowadziła się w zeszłym miesiącu.

Ich domek z trzema sypialniami jest nieopodal obecnego domu księcia Harry'ego i Meghan, czyli Nottingham Cottage. Bez wątpienia para da wskazówki Eugenii i Jackowi na dzień ślubu, kiedy nadejdzie czas :)

Ten pięciopokojowy apartament jest domem dla księcia Michaela z Kentu i jego żony księżniczki Michael. Para mieszka w pałacu od lat 70., byli sąsiadami Diany, która mieszkała obok w łączonych Apartamentach 8 i 9.

Kentowie, którzy nie podejmują obowiązków ani nie angażują się w oficjalne funkcje rodziny królewskiej, znaleźli się pod ostrzałem w 2000 roku, kiedy okazało się, że nie płacą czynszu. Jej Wysokość płaciła kuzynowi 120 000 funtów za czynsz, podczas gdy on i jego żona zajmowali się cotygodniowym rachunkiem za media.

Członkowie parlamentu zażądali, aby zaczęli płacić czynsz za dzierżawę w wysokości 10 00 funtów miesięcznie w 2002 roku.

Obok księżniczki Eugenie i Jacka mieszka kuzynostwo królowej, książę Kent i jego żona Katherine. Ich skromny dwupiętrowy domek, w którym niegdyś mieściła się obsługa pałacowa, wychodzi na otoczony murem ogród i jest nieco oderwany od pałacu. Jego nazwa pochodzi od Sir Christophera Wrena, głównego konserwatora pałacu.

Apartament 8 i 9 – dawniej zajmowany przez księżną Dianę

Tiara księżnej Diany przetopiona na pierścionek dla Meghan Markle
Tiara księżnej Diany przetopiona na pierścionek dla Meghan Markle

Księżna Diana mieszkała w apartamentach 8 i 9 nawet po rozwodzie z księciem Karolem. Jej synowie, książę William i książę Harry, zostali tam wychowani i uczęszczali do pobliskiego przedszkola i gimnazjum, zanim udali się do Eton College.

Według biografa Andrew Mortona, pałac był "rajem dla dzieci" z długimi korytarzami, lądowiskiem dla helikopterów i wieloma ogrodami na świeżym powietrzu, w tym jednym na dachu, gdzie rodzina spędzała wiele godzin.

Obecnie budynki są zajmowane głównie przez pracowników pałacu. Apartament 8 jest używany przez księcia Williama, Kate i księcia Harry'ego do realizacji swoich projektów. W tym celu obiekt został odnowiony, a także przekształcony w redakcję prasową na dzień, w którym Kate działała jako redaktor gościnny dla Huffington Post w lutym 2016 roku.

State Aparments of the Palace, otwarty dla publiczności, od dawna jest domem dla członków rozszerzonej rodziny królewskiej. W apartamentach mieszka również garstka emerytowanych wojskowych i personel.

 • Meghan Markle i książę Harry zdjęcie zaręczynowe
 • Księżna Kate i książę William po narodzinach George'a – 2013 rok
 • Pałac Kensington, kto mieszka, kim są sąsiedzi Kate i Williama?
 • Pałac Kensington – Apartament 1A – księżna Kate i książę William
 • Księżna Katherine i ksiażę Edward
 • Meghan Markle i książę Harry zdjęcie zaręczynowe
 • Księżniczka i książę Michael of Kent
 • State Apartments w Pałacu Kensington
 • Meghan Markle i książę Harry potwierdzili zaręczyny
 • Księżniczka i książę Michael of Kent
 • Księżna Kate i książę William pokazali trzecie dziecko
 • Księżna Kate i książę William z synem
 • Wnętrza Apartamentu 1A w Pałacu Kensington, w którym mieszkają księżna Kate i książe William
 • Księżniczka Eugenia i Jack Brooksbank
 • Książę Harry i Meghan Markle sesja zaręczynowa
[1/15] Meghan Markle i książę Harry zdjęcie zaręczynowe
Zobacz także