NewsyOzzy Osbourne umiera… Muzyk zdradził szczegóły swojej choroby: "Ostatni rok był dla mnie piekłem"

Ozzy Osbourne umiera… Muzyk zdradził szczegóły swojej choroby: "Ostatni rok był dla mnie piekłem"

Ozzy Osbourne
Ozzy Osbourne
Agata Włodarczyk
01.02.2020 12:00, aktualizacja: 01.02.2020 12:59

Ozzy Osbourne, założyciel rockowego zespołu Black Sabbath, skandalista oraz bohater słynnego rodzinnego show The Osbournes, zmaga się z chorobą Parkinsona. Muzyk zszokował fanów, gdy przyznał się do problemów ze zdrowiem w emocjonalnym wywiadzie wraz ze swoją żoną Sharon Osbourne.

W rozmowie z Good Morning America wyznał, że nie może dłużej ukrywać swoich problemów zdrowotnych, i że przyjmuje mnóstwo leków na ból neuropatyczny. Osbourne dodał, że choroba zaczęła się, gdy w ubiegłym roku doznał upadku i zaczął odczuwać ból neuropatyczny. Podkreślił jednak, że „daleko mu do łoża śmierci”, jednak chciał „przyznać się” do swojego stanu zdrowia ze względu na swoich fanów.

Ozzy Osbourne nie boi się śmierci

W tym tygodniu wokalista udzielił kolejnego szczerego wywiadu, tym razem dla magazynu Kerrang!. Wyznał w nim, że muzyka to wciąż dla niego „najlepsze lekarstwo” i dodał szczerze:

Nie będę tu za 15 lat, czy coś w tym rodzaju, już nie tak długo, ale nie będę się nad tym rozwodzić. Czy kiedykolwiek zastanawiam się, kiedy nadejdzie mój czas? Myślę o tym, ale nie martwię się o to.
Ozzy Osbourne, Instagram
Ozzy Osbourne, Instagram

Gwiazda z The Osbournes opracowała swoje poglądy na życie i śmierć, odkąd odkryła swoją chorobę:

Przydarzy się nam wszystkim. Czy jestem teraz szczęśliwy? Nie. Nie jestem zdrowy. To coś mnie zaskoczyło, stary, ale wciąż tu jestem.

Na początku miesiąca Ozzy powiedział dziennikarzom podczas rozdania nagród Grammy 2020, że ostatni rok jego życia to było „piekło”. Rockman, który walczył również z zapaleniem płuc w 2019 roku, powiedział:

Ten ostatni rok był dla mnie piekłem. Miałem operację szyi. Ogłosiłem światu, że mam chorobę Parkinsona. To był dla mnie jeden rock'n'rollowy rok.

Czym jest choroba Parkinsona?

Choroba Parkinsona powoduje sztywność mięśni, spowolnienie ruchu, drżenie, zaburzenia snu, chroniczne zmęczenie, obniżoną jakość życia i może prowadzić do poważnej niepełnosprawności. Jest to postępujący stan neurologiczny, który niszczy komórki w części mózgu, które kontroluje ruch.

Ozzy Osbourne, Instagram
Ozzy Osbourne, Instagram

Rodzina wspiera Ozzy'ego Osbourne'a

Osbourne przysiągł jednak, że pewnego dnia powróci na scenę jeżeli poczuje się lepiej i będzie nad tym pracował.

Mam fizjoterapię codziennie, pięć dni w tygodniu. Staram się robić co w mojej mocy. Operacja szyi nie była łatwa.

W międzyczasie 35-letnia córka gwiazdy estrady Kelly Osbourne również podzieliła się dobrymi słowami o swoim ojcu, mówiąc:

Widząc, jak daleko tato zaszedł w tym roku i jak daleko zaszedł sam w ostatnim tygodniu, było to po prostu niesamowite. (...) Myślę, że wyjście i powiedzenie prawdy było dla niego ulgą. I kiedy jego fizjoterapeuta mówi, że posuną się naprzód w ostatnim tygodniu, to jest niesamowite!
Fotografia: ONS
Fotografia: ONS
Ozzy Osbourne, Grammy 2020
Ozzy Osbourne, Grammy 2020
Jack Osbourne, Ozzy Osbourne
Jack Osbourne, Ozzy Osbourne
Ozzy Osbourne z córką Kelly na rozdaniu Grammy 2020
Ozzy Osbourne z córką Kelly na rozdaniu Grammy 2020
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także