ExclusiveNikt tego nie wiedział. Omenaa Mensah ujawniła sekrety Agaty Dudy! Wystarczyło jedno spotkanie, by Pierwsza Dama się otworzyła

Nikt tego nie wiedział. Omenaa Mensah ujawniła sekrety Agaty Dudy! Wystarczyło jedno spotkanie, by Pierwsza Dama się otworzyła

Omenaa Mensah o spotkaniu z Agatą Dudą
Omenaa Mensah o spotkaniu z Agatą Dudą

25.04.2022 07:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Omenaa Mensah ma wielkie serce. Gwiazda na każdym kroku wykorzystuje swoją popularność do działań charytatywnych. Prowadzi fundację Omenaa Fundation, niosącą pomoc dzieciom w Ghanie, z której pochodzi jej ojciec. Pod szyldem swojej organizacji stworzyła kilka projektów, z których dochód przeznaczyła na budowę szkoły dla afrykańskich uczniów. Tym razem postanowiła ruszyć na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Wspólnie ze swoim mężem, biznesmenem Rafałem Brzoską, zbudowali RiO Edu Centrum – ośrodek dziennego wsparcia i edukacji dla nieletnich i ich mam z Ukrainy. Omenaa Foundation stworzyła niezwykłe miejsce pomagające dzieciom i kobietom. W przedsięwzięciu wspierają ją znane osoby, m.in. Agata Załęcka i Małgorzata Rozenek.

Okazuje się, że oprócz gwiazd ośrodek RiO Edu Centrum odwiedziła też Agata Duda. Pierwsza Dama przybyła na zaproszenie Omeny.

Omenaa Mensah o spotkaniu z Agatą Dudą

Tylko nam Mensah opowiedziała, jak wyglądało jej spotkanie z żoną prezydenta. Prezenterka w rozmowie z Jastrząb Post przyznała, że była pod wielkim wrażeniem Pierwszej Damy, zwłaszcza po tym, co usłyszała. Agata zdradziła, jak wspiera kobiety w potrzebie. To spore zaskoczenie, bo publicznie rzadko zabiera głos i niechętnie komentuje w mediach swoje poczynania.

Pierwsza Dama była bardzo zadowolona. Poznałyśmy się kilka dni temu dosłownie, opowiedziałam jej o tej inicjatywie i zaprosiłam ją do nas. Pani Agata Duda bardzo dużo pomaga. Jak mi zaczęła opowiadać ile rzeczy robi, w jakich sytuacjach była, to powiem szczerze – byłam pod wielkim wrażeniem.

Omenaa uważa, że Pierwsza Dama powinna częściej chwalić się tym, co robi:

Niestety, Pierwsza Dama się tym wszystkim nie chwali i szkoda. Więc pomyślałam, że może byłby to dobry pretekst, żeby przyjechała, zobaczyła jak my to robimy. Bardzo pochwaliła to systemowe podejście. Sama jest nauczycielką i myślę, że była pod wielkim wrażeniem.

Ulubienica widzów przy okazji opowiedziała, jak powstawało RiO Edu Centrum. To miejsce, w którym jest bardzo przytulnie. Omenaa jako estetka i pasjonatka designu zadbała o wszystkie szczegóły, by wnętrza były wyjątkowe:

Design to mój konik wiec musiało być ładnie zrobione. Spędziła super czas z dzieciaczkami. Pamiętam małego chłopczyka Damiana w pierwszej z naszych sal – siedział i jako jedyny z tej grupy nie mówił jeszcze po Polsku. Cały czas wspominał swojego tatę, który walczy na froncie. I z jednej strony to jest jeszcze dziecko, a z drugiej strony widać było dumę chłopca, że ten tata walczy. Myślę, że to też ją urzekło. Chodzi o to, aby dzieci nie czuły, że ta wojna jest. My jako dorośli musimy im zagwarantować jak najbardziej szczęśliwy momenty w życiu i po to jest RiO Edu Center.

Cała rozmowa poniżej.

Agata Duda w RiO Edu Centrum
Agata Duda w RiO Edu Centrum
Omenaa Mensah, Agata Duda
Omenaa Mensah, Agata Duda
Omenaa Mensah, Agata Duda
Omenaa Mensah, Agata Duda
Agata Duda w RiO Edu Centrum
Agata Duda w RiO Edu Centrum
Agata Duda w RiO Edu Centrum
Agata Duda w RiO Edu Centrum
Agata Duda w RiO Edu Centrum
Agata Duda w RiO Edu Centrum
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także