Gwiazdy wspierają fundację Omeny Mensah: Rozenek, Pazura, Szyc, Gardias. "Cała Polska teraz się mobilizuje, żeby pomóc Ukrainie"

Omenaa Mensah jest jedną z najpopularniejszych gwiazd.

Gwiazdy wspierają Omenaa FundationGwiazdy wspierają Omenaa Fundation

42-latka nie raz pokazała, że ma wielkie serce. Wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, dla której udaje jej się uzbierać spore kwoty. W tym roku na licytację przekazała spotkanie z nią oraz jej partnerem - Rafałem Brzoską, który jest jednym z najbogatszych Polaków. Udało im się uzbierać ponad 110 tysięcy złotych.

Gwiazda jest również założycielką fundacji Omenaa Foundation, która została otwarta w 2014 roku. Trzy lata później za zebrane pieniądze rozpoczęto budowanie szkoły, dla ghańskich dzieci. Kiedy wybuchła pandemia i edukacja przeniosła się do sieci, zdecydowała się na zakup niezbędnego sprzętu dla polskich dzieci z domów dziecka.

Omenaa Foundation wspiera ukraińskie dzieci

Prezenterka nie pozostała również obojętna na to, co dzieje się obecnie w Ukrainie, która od kilku dni jest bombardowana przez wojska rosyjskie. Aktualnie fundacja Omeny Mensah pomaga dzieciom uchodźców w odnalezieniu się w nowej sytuacji i kontynuacji nauki w polskich placówkach edukacyjnych. W Ustroniu organizacja intensywnie pracuje nad uruchomieniem centrum edukacyjnego RiO EDU CENTER, w którym opiekę psychologów oraz możliwość zabawy i nauki znajdzie na początek ok. 120 dzieci z Ukrainy. Fundacja pomaga też ukraińskim domom dziecka. Jej wysiłki skupione są na ściągnięciu sierot do Polski i tu zorganizowaniu dla nich nowego domu.

Do promocji tych działań chętnie włączyli się przedstawiciele świata show-biznesu. Ambasadorami projektu zostali: Małgorzata Rozenek-Majdan, Radosław Majdan, Cezary Pazura, Dorota Gardias, Zosia Ślotała-Haidar oraz Wojciech Sikora, którzy ze swoimi dziećmi wzięli udział we wspólnej sesji zdjęciowej promującej akcję. Udział wzięły także dzieci z polskich domów dziecka, które w ten sposób wspierają swoich kolegów z Ukrainy. Omena w rozmowie z reporterką Jastrząb Post opowiedziała więcej o inicjatywie:

Ostatnie wydarzenia sprawiły, że musieliśmy troszkę pozmieniać nasze plany i troszkę bardziej się podzielić tymi środkami, które mamy uzyskać z naszej akcji, którą przygotowywaliśmy cały rok. W związku z wydarzeniami w Ukrainie 1/3 środków, które będziemy mieć z akcji Zostań kim chcesz, którą przygotowywaliśmy od roku wraz z dzieciakami z polskich domów dziecka, z dziećmi ulicy w Ghanie, chcielibyśmy przeznaczyć na dzieci z Ukrainy. Cała akcja wzięła się z jednego, pięknego pomysłu - poprosiłam dzieci, żeby narysowały swoje marzenia. Rozpoczęliśmy współpracę z polskimi domami dziecka, z dziećmi z Afryki i dzieci narysowały różne swoje marzenia. Dostaliśmy tysiąc pięknych pracy, z których wybraliśmy najlepsze, najpiękniejsze i te najbardziej różnorodne, które zostały naniesione na obuwie i te buty będą sprzedawane w całej Europie. Całość środków zostanie podzielona właśnie na te trzy grupy dzieciaków- dzieci z Ukrainy, które będą do nas teraz trafiały, dzieci z polskich domów dziecka i dzieci ulicy w Ghanie, którym pomagam od wielu lat.

Gwiazdy o współpracy z Omenaa Foundation

Jedną z gwiazd, która wsparła fundację Omeny, jest Małgorzata Rozenek. Na sesji towarzyszył jej cały "gang Majdana". Prezenterka nie ukrywa, że jest bardzo wzruszona tym, jak szybko fundacja zaczęła reagować na to, co dzieje się u sąsiadów ze wschodu:

Współpracuję z fundacją Omeny od jakiegoś czasu i z ogromnym podziwem oglądam jej rozwój. Widzę, jak bardzo rozwija się jej działalność charytatywna, jak wielu osobom, dzieciom jest w stanie pomóc. Szybka reakcja Omenaa Foundation na sytuację zmieniającą się na świecie również jest imponująca. Nagle dodać tak ważny segment, jakim jest pomoc dzieciom z domów dziecka w Ukrainie, jest trudne logistycznie, ale Omenaa i zespół jej fundacji, wspomagani przez duży biznes są w stanie zapewnić bezpieczeństwo dzieciom, które są teraz w tragicznej sytuacji. Nie jestem sobie w stanie wyobrazić lęku, strachu, niepewności i tej bezsilności, która dla nas wszystkich jest najgorsza.

Borys Szyc także pojawił się na sesji i postanowił wesprzeć akcję:

Głównie z powodu dzieci, bo sam jestem powiedzmy - młodym ojcem. W każdym razie ojcem maluszka i jestem mocno uwrażliwiony jak coś dzieje się z dziećmi, a zwłaszcza, jak dzieje im się jakaś krzywda. Od paru dni chyba wszyscy jesteśmy uwrażliwieni na to, co się dzieje z ludźmi i ze światem. Tak się to teraz wszystko zbiegło, żeby tym dzieciom z domów dziecka pomóc. Robimy co można, żeby troszeczkę ulżyć tym, którzy tej pomocy potrzebują.

Dorota Gardias, która do akcji dołączyła ze swoją córeczką Hanią, wie, jak ważne jest pomaganie:

Razem z Hanią pomagamy, kiedy tylko możemy. Hania wielokrotnie zbierała do torebek swoje różne misie, zabawki, książeczki, z których już nie korzysta i oddawała je dzieciom potrzebującym. Ma przyjaciela, który jeździ na wózku inwalidzkim. Latem ubiegłego roku zbierała na jego nowy wózek, więc jak ciocia Omenka zadzwoniła i zaprosiła nas na tą sesję, powiedziała jaki jest cel- że pomagamy i dzieciakom z Ghany i dzieciakom z Polski i dzieciakom bardzo cierpiącym, bardzo poszkodowanym poprzez wojnę w Ukrainie to my jesteśmy, oczywiście. Hania nigdy nie brała udziału w żadnej sesji ze mną, pokazuje ją co prawda w social-mediach, nigdy nie planowałam, że będziemy występowały razem w mediach, ale jeżeli sytuacja jest taka, że możemy to wykorzystać, a wiem, że Hania ma swój fun-club wśród moich obserwujących, to postanowiłyśmy, że będziemy. Jesteśmy bardzo wzruszone i mocno kibicujemy Omenie, bo robi coś naprawdę wielkiego.

Zosia Ślotała akcję zorganizowaną przez Omenaa Foundation wspiera wraz z całą rodziną:

Cała Polska teraz się mobilizuje, żeby pomóc Ukrainie. Natomiast jest to jeden z trzech powodów, dla których tutaj jestem. Omenę podziwiam od samego początku stworzenia fundacji Omenaa Foundation, która w założeniu miała wybudowanie szkołę w Ghanie i to się stało już, bo ta szkoła istnieje i funkcjonuje, natomiast na tym Omenaa nie zaprzestała tylko idzie dalej i pomaga polskim dzieciom. W sytuacji kryzysowej, którą mamy od kilku dni pomaga też dzieciom z Ukrainy. Dlatego całym sercem podpisuję się pod tą akcją nie tylko ja, ale cała moja rodzina i wspieramy, jak tylko możemy.

Cezary Pazura uważa, że wsparcie dzieci z Ukrainy i podzielenie się pomocą przez Omenaa Foundation to jedyna słuszna decyzja:

To jest jedyna słuszna decyzja w obliczu tego, co się w tej chwili dzieje. Musimy wspierać dzieciaki z Ukrainy i ich rodziców.

Cały materiał w odtwarzaczu poniżej.

  • Jak mieszka Dorota Gardias?
  • Cezary Pazura
  • Borys Szyc był uzależniony od alkoholu
  • Zosia Ślotała ma nową fryzurę
  • Omenaa Foundation | fot. Instgaram.com/omenaafoundation
  • Omenaa Mensah | fot. Instagram.com/omenaamensah
  • Małgorzata Rozenek, Radosław Majdan – Walentynki 2022
[1/7] Jak mieszka Dorota Gardias? Źródło zdjęć: |
Wybrane dla Ciebie
Heidi Klum pozuje w reklamie bielizny. Towarzyszy jej córka. "Nie ma z tym żadnego problemu"
Heidi Klum pozuje w reklamie bielizny. Towarzyszy jej córka. "Nie ma z tym żadnego problemu"
Robert Klatt nadal nie może wydostać się z Dubaju. "Brak jakichkolwiek perspektyw powrotu"
Robert Klatt nadal nie może wydostać się z Dubaju. "Brak jakichkolwiek perspektyw powrotu"
Amerykanie apelują, aby syn Donalda Trumpa poszedł na front. Jego ojciec uniknął służby
Amerykanie apelują, aby syn Donalda Trumpa poszedł na front. Jego ojciec uniknął służby
Monika Miller poprawiła sobie twarz. Pokazała się po zabiegu "tygrysiego liftingu" [ZDJĘCIA]
Monika Miller poprawiła sobie twarz. Pokazała się po zabiegu "tygrysiego liftingu" [ZDJĘCIA]
Lil Masti i tak wyprowadzi się do Dubaju. Nie boi się konfliktu na Bliskim Wschodzie
Lil Masti i tak wyprowadzi się do Dubaju. Nie boi się konfliktu na Bliskim Wschodzie
Marcin Hakiel i Paulina Smaszcz ROZCZAROWALI internautów wspólnym wywiadem. "Smutny widok"
Marcin Hakiel i Paulina Smaszcz ROZCZAROWALI internautów wspólnym wywiadem. "Smutny widok"
Tylko u nas! Córka Sylwii Bomby zadebiutuje na dużym ekranie. Zdradzamy szczegóły
Tylko u nas! Córka Sylwii Bomby zadebiutuje na dużym ekranie. Zdradzamy szczegóły
KSIĄDZ zadrwił z influencerów z Dubaju. "Domaga się" dla nich szampana i ostryg
KSIĄDZ zadrwił z influencerów z Dubaju. "Domaga się" dla nich szampana i ostryg
TYLKO U NAS: Robert Klatt wciąż pozostaje w Dubaju. Wiemy, kiedy wróci do Polski
TYLKO U NAS: Robert Klatt wciąż pozostaje w Dubaju. Wiemy, kiedy wróci do Polski
Marcin Hakiel po rozwodzie dostał "LUKRATYWNĄ" propozycję wydania książki. "Moje życie z gwiazdą"
Marcin Hakiel po rozwodzie dostał "LUKRATYWNĄ" propozycję wydania książki. "Moje życie z gwiazdą"
Paulina Smaszcz została zapytana o ZANIEDBANIA w małżeństwie. "Tak nie można"
Paulina Smaszcz została zapytana o ZANIEDBANIA w małżeństwie. "Tak nie można"
Marcin Hakiel mówił o NIENAWIŚCI do Katarzyny Cichopek. "Nie lubię udawania"
Marcin Hakiel mówił o NIENAWIŚCI do Katarzyny Cichopek. "Nie lubię udawania"
MOŻE JESZCZE JEDEN ARTYKUŁ? ZOBACZ CO POLECAMY 🌟