NewsyNie żyje gwiazda "Notting Hill". Brytyjski aktor do końca walczył ze śmiertelną chorobą. Miał zaledwie 59 lat

Nie żyje gwiazda "Notting Hill". Brytyjski aktor do końca walczył ze śmiertelną chorobą. Miał zaledwie 59 lat

Nie żyje Tony Armatrading
Nie żyje Tony Armatrading
Elwira Szczepańska

11.05.2021 21:54, aktual.: 12.05.2021 18:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tony Armatrading nie żyje. Aktor telewizyjny, filmowy i teatralny odszedł 10 maja w wieku 59 lat. Jako pierwszy o jego śmierci poinformował przyjaciel Tim Bentinck, znany m.in. z filmu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć.  Jak przekazał na swoim profilu na Facebooku, mężczyzna przed śmiercią trafił na stół operacyjny.

Tony Armatrading nie żyje. Co było przyczyną jego śmierci?

Tim Bentinck umieścił na Facebooku zdjęcie Tony'ego Armatradinga z żoną i ukochanym psem. Fotografia została wykonana w niedzielę 9 maja, kiedy aktor przebywał już w szpitalu - kilkanaście godzin przed jego śmiercią. Jak poinformował przyjaciel gwiazdy Notting Hill aktor od lat walczył z rakiem, którego przerzuty doprowadziły do zgonu.

Miał raka wielkości piłki usuniętej, a także nerkę i część okrężnicy. Walczył dalej, ale rak powrócił i zapadło mu się płuco - pisał w poście - Miałem zaszczyt być jego najlepszym przyjacielem i szczerze go kochałem.

https://www.facebook.com/tim.bentinck/posts/10165171873265322

Tim poinformował, że Tony Armatrading zmarł we śnie, po tym jak zdążył pożegnać się z nim na Zoomie. Przy jego łóżku czuwała żona Suzy i wierny pies Dash.

Kim był Tony Armatrading? W jakich filmach i serialach wystąpił?

Tony Armatrading urodził się w 1961 roku w Birmingham w Anglii. Był młodszym bratem piosenkarki Joan Armatrading. Swoją karierę rozpoczynał na deskach teatru Birmingham Repertory Theatre, by następnie występować w Royal Shakespeare Company. Grał u boku takich gwiazd jak Jeremy Irons czy Sean Bean.

Armatrading pojawiał się też w serialach telewizyjnych: Angels, Grange Hill, Chalkface, The Bill czy Colour Blind, gdzie wcielał się w postać Jamesa Patersona. Największymi hitami kinowymi, w jakich wystąpił, były filmy Święty z 1997 r., Notting Hill z 1999 r. i Iluzja 2 z 2016 r. Swoją ostatnią rolę zagrał w ubiegłym roku w jednym z odcinków nowej wersji Hawaii Five-O.

Pod wpisem Tima Bentincka internauci przekazują wyrazy współczucia najbliższym aktora.

Nie żyje Tony Armatrading
Nie żyje Tony Armatrading
Nie żyje Tony Armatrading
Nie żyje Tony Armatrading
Nie żyje Tony Armatrading
Nie żyje Tony Armatrading
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także