NewsyNie tylko Michał Szpak. Te gwiazdy otwarcie mówią o swojej panseksualności. Kto jeszcze dokonał coming outu?

Nie tylko Michał Szpak. Te gwiazdy otwarcie mówią o swojej panseksualności. Kto jeszcze dokonał coming outu?

panseksualność gwiazd
panseksualność gwiazd
22.07.2023 20:00

Michał Szpak nie tak dawno jasno określił się jako panseksualista. Oznacza to, że jest w stanie wejść w relację romantyczną albo erotyczną z inną osobą, niezależnie od jej płci i niebinarności. Panseksualiści nie patrzą na drugą osobę przez pryzmat jej płci, a zwracają uwagę na jej osobowość, charakter, zainteresowania...

Miley Cyrus jest panseksualna

Artystka w pierwszym wywiadzie, udzielonym tuż po ślubie dla Vanity Fair, skomentowała sprawę w dość dosadny sposób.

Zmieniamy definicję tego, co dla osoby homo lub panseksualnej oznacza bycie w związku heteroseksualnym. To, co odkryłam to: ludzie zakochują się w ludziach, nie w ich płci, nie w tym jak wyglądają, nie w czymkolwiek innym. To, w czym jestem zakochana, istnieje na duchowym poziomie. Nie ma to nic wspólnego z seksualnością, płeć to mała, nic nieznacząca część związku – skwitowała.

Małżeństwo Miley Cyrus się rozpadło, a ona nawiązała nowe romanse, jednak nadal otwarcie mówi o tym, że jest panseksualna i to się nie zmieni.

Monika Miller o orientacji panseksualnej

Wnuczka byłego premiera twierdziła od wielu lat, że jest biseksualna. Kilka lat temu doprecyzowała jednak, że widzi siebie jako osobę panseksualną.

Zauważyłam, że wygląd drugiej osoby nie jest dla mnie najważniejszy. Bardziej pociąga mnie to, czy ktoś jest ambitny, kreatywny, żywy. Nie spotyka się takich osób codziennie. To mnie pociąga i jest atrakcyjne - powiedziała w rozmowie z serwisem pomponik.pl.

Amber Heard chce określać się jako panseksualna

Także była żona Johnny'ego Deppa od 2010 roku mówi o sobie jako o osobie panseksualnej. W swoim poszukiwaniu partnera skupia się na osobowości, a nie na wyglądzie i płci. Nie chce się też w żaden sposób bardziej określać. Swoje wyznanie w wywiadzie i publiczny coming out nazywa błędem.

Dopiero zrozumiałam wagę tego, co zrobiłam. Zrozumiałam, dlaczego tyle osób – szefowie studiów filmowych, reżyserzy, agenci, producenci – stanowczo twierdziło, że wpłynie to na moją karierę. Szybko z aktorki Amber Heard stałam się lesbijką Amber Heard – stwierdziła aktorka cytowana przez Sky News.

Znacie inne sławne osoby, które określają się w ten właśnie sposób?

  • Amber Heard - ambasadorka marki L'Oreal Paris
  • Monika Miller – wiosenna ramówka Polsatu 2023
  • Miley Cyrus
  • Amber Heard wyszła z gali Unite4
  • Michał Szpak podgrzewa atmosferę i publikuje nowe zdjęcia
  • Miley Cyrus
  • Monika Miller
  • Michał Szpak popiera Marsz Równości
[1/8] Amber Heard - ambasadorka marki L'Oreal Paris
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także